Zula Güncelleme Sorunu Nasıl Çözülür?

29 Gösterim
0

Türk yapımı bir FPS oyunu olan Zula şu günlerde Zula güncelleme sorunu nasıl çözülür? Sorusu ile gündeme gelmektedir. Hemen hemen her Zula oyuncusu bu sorun ile karşı karşıya gelmiş ve  Zula güncelleme sorunu nasıl çözülür? Hakkında bilgi almak istemişlerdir.

Oyunu güncellerken, Zula oyununun yeni verilerini internetten indirebilir ve bilgisayarınıza yükleyebilir, ardından oyunu güncellemeyi deneyebilirsiniz. Güncellemenin sonunda, gerekli verileri bilgisayarınıza alır, oyunu günceller ve oynamaya başlarsınız.

Güncelleme işlemi sırasında bilgisayarda bir hata oluşursa, bunun nedeni bir veya daha fazla virüs koruma programının ve diğer kötü amaçlı yazılım programlarının indirme işlemi sırasında bir veya daha fazla dosyayı engellemesi ve verilerinizin bilgisayara aktarılamamasıdır. Bu hata güncelleme yapılmasının önüne geçer. Virüs programı güncelleştirme hatasının alabileceğiniz bir diğer kısmı da Windows güvenlik duvarının etkinleştirilmiş olmasıdır.

Zula güncelleme sorunu nasıl çözülür? durumunda, bu hata ile karşılaşmamanız için ve bu hatayı gidermek için lütfen Zula güncellemesi sırasında Zula güncellemesi tamamlanana ve güncelleme işlemi başlayana kadar virüs koruma programını ve Windows güvenlik duvarını kapatın. Bu şekilde güncelleme gelecek ve oyunu bilgisayarınızda açıp oynayabileceksiniz.

Zula güncellemeyi tamamladıktan sonra, güvenlik duvarını ve virüs koruma programını tekrar açmayı unutmayın. Güvenlik duvarı ve virüs koruma programı bilgisayarda açık değilse, bilgisayarda kötü amaçlı yazılım bulaşmış olabilir. Kapalı koruyucu seçeneğini tekrar açın.

Ancak her Zula güncelleme sorunu böyle basit bir yolla halledilemez. Bu sorun için başka bir yol daha vardır.

Zula Güncelleme Sorunu

Güncelleme sırasında yaşanabilecek herhangi bir sıkıntı ile ortaya çıkan güncelleme sorunu bazen antivirüs programını kapatarak çözülebildiği gibi oyunun dosya konumunda yapacağınız belirli işlemlerle de çözülebilmektedir.

Eğer Zula güncelleme sorunu yaşıyorsanız, Zula güncelleme sorunu nasıl çözülür? hakkında bilgi almak istiyorsanız ve antivirüs programını devre dışı bırakmayı denediğiniz halde oyun açılmıyorsa şu işlemleri sırasıyla yapmalısınız:

  • Masaüstündeki “Bilgisayarım” simgesine sağ tıklayın ve ardından “Özellikler” menüsüne tıklayın. Görüntülenen “Sistem Ayarları” sayfasında, ortada bulunan “Gelişmiş Sistem Ayarları” menüsünü tıklayın.
  • Gelişmiş Sistem ayarlarını açtıktan sonra, Gelişmiş sekmesinin üst kısmındaki Ayarlar düğmesini tıklayın.
  • Ayarlar sekmesini tıklattığınızda, Performans seçenekleri görüntülenir. Son sekmedeki ” Veri Yürütme Koruması ” sekmesini tıklatın ve açın. ” Veri Yürütme Koruması ” alanında, DEP’yi aç düğmesini tıklatarak altta seçtiğim dışındaki tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi etkinleştirin.
  • Etkinleştirdikten sonra aynı pencerede ” Ekle ” düğmesini tıklayın, Zula oyununun yüklü olduğu klasöre gidin, Zula.exe dosyasının konumunu görüntüleyerek pencereyi kaydedin ve tamamen kapatın.

Bu işlemlerin ardından oyunda tekrar bir hatayla karşılaşırsanız, exe dosya bozulması olasılığının yüksek olduğunu gösterir. Oyunu bilgisayarınızdan kaldırmak için “Denetim Masası” ndaki “Kaldır Ekle” yi kullanın, ardından oyunu tekrar indirin ve bilgisayarınızda oynamaya başlayın.

Oyununuz ilk çözümle başlıyorsa, oyunu tekrar silmenize ve ayarları değiştirmeden oynamaya devam etmenize gerek yoktur.

Başka Bir Çözüm

Zula oyununda sık karşılaşılabilen bu sorun karşısında oyuncuların kullanabileceği başka bir çözüm yöntemi de bulunmaktadır. Bu çözüm yönteminin basamakları şöyle sıralanabilmektedir:

  • Oyunun yüklü olduğu dizini girerek oyun dosyalarının bulunduğu klasörü açın.
  • Burada “Zula_Launcher” adlı dosyayı seçin ve kesmek için Ctrl + X tuşlarına basın.
  • “Oyunlar” adlı klasörü açın. Boş alanı tıklayın, ardından Ctrl + V tuşlarına basın, ardından kesilen
  • “Zula_Launcher” dosyanızı buraya sürükleyip bırakın.

Şimdi oyunu tekrar açın ve güncellemeyi bekleyin. Güncelleme tamamlandıktan sonra oyun açılacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*