World of Warcraft Shadowlands Sistem Gereksinimleri

6 Gösterim
0

27 Ekim ‘de çıkması beklenen World of Warcraft Shadowlands oyunu için World of Warcraft Shadowlands sistem gereksinimleri oldukça merak edilen konulardan birisi haline geldi. Bu bağlamda Blizzart şirketi tarafından geliştirilen MMORPG oyunu olan World of Warcraft Shadowlands oyununun sistem gereksinimlerinde değişikliğe gidildi.

Güncellenen yeni sistem gereksinimleri arttırılarak minimum 4 GB RAM özelliğine sahip sistem modeli gerekli hale geldi. Aynı zamanda Blizzart şirketinin SSD isteme şartı da kaldırıldı. Blizzart şirketinin minimum sistem gereksinimlerinde SSD istemesi oldukça tepki görmüştü. Yeni gelen güncelleme ile artık SSD seçeneğinin maksimum sistem gereksinimlerinin tarafına geçtiğini görüyoruz.

World of Warcraft Shadowlands Minimum Sistem Gereksinimleri

World of Warcraft Shadowlands sistem gereksinimleri için belirlenen minimum değerler şu şekildedir;

 • İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit).
 • İşlemci: Intel Core i5-3450 ya da Amd FX-8300.
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 ya da AMD Radeon RX 560 veya Intel UHD 630 (45W) 2 GB video belleğe sahip DirectX 11 Uyumlu Ekran Kartları.
 • Bellek: 4 GB veya 8 GB.
 • Depolama: 100 GB SSD veya HDD Depolama Alanı.
 • : Geniş bant İnternet Bağlantısı.
 • Ekran Çözünürlüğü: 10204×768 Piksel veya daha üstü.

Yukarıda belirtilen sistem gereksinimleri 100-120 FPS arasında saniye başına düşen kare sayısı sağlamaktadır.

World of Warcraft

World of Warcraft

World of Warcraft Shadowlands Maksimum Sistem Gereksinimleri

World of Warcraft Shadowlands sistem gereksinimleri için belirlenen maksimum değerler şu şekildedir;

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i7 – 6700K veya AMD Ryzen 7 2700X
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1080 ya da AMD Radeon RX Vega (64) 8 GB Video Belleğe Sahip DirectX 12 Uyumlu Ekran Kartı.
 • Bellek: 8 GB
 • Depolama: 100 GB SSD Depolama Alanı.
 • : Geniş bant İnternet Bağlantısı.
 • Ekran Çözünürlüğü: 1024×768 Piksel.

Yukarıda belirtilen sistem gereksinimleri 200 ile 250 arasında FPS arasında saniye başına düşen kare sayısı sağlamaktadır.

World of Warcraft Shadowlands Özellikleri Nelerdir?

World of Warcraft Shadowlands sistem gereksinimleri karşılandığında oyuncuları oldukça farklı bir hikâyenin beklediğini söylemek mümkün gözüküyor.

Bu bağlamda Shadowlands eklentisiyle birçok yeni özellik ve yeni seviye türleri oyuncuların kullanımına sunulacak. Shadowlands eklentisiyle Ölüler Diyarı, Lanetliler Kulesi gibi yeni mekân ve serüvenlerin eklenmesi oyuncuların yeminli güçlere sahip olabileceği anlamına geliyor.

Bu bağlamda oyunculardan yeni bir dünyada 5 farklı yeminliden biriyle bağ kurmaları istenecek. Seviye atladıkça ve tercihlerine göre oyuncuların bağ kuracağı yeminli belirlenerek, bağ kurduğu yeminli oyuncuya extra özellikler ve yetenek güçleri kazandıracak.

World of Warcraft Shadowlands ile Eklenen Yeni Seviye Sistemi Nasıldır?

Shadowlands eklentisiyle birlikte gelen yeni seviye sistemi oldukça başarılı gözüküyor. Bu bağlamda oyuncular her seviye atladığında hikâyelerinde belirleyici rol üstlenecek özellikler kazanacak. En üst seviyeye çıkan oyuncular Shadowlands’e 50. Seviye olarak başlayacak ve 60. Seviye olan üst sınıra kadar yükselebilmek adına oyuna devam edecekler.

World of Warcraft Shadowlands Yeni Bölgeler ve Özellikleri

Blizzart şirketinin yayınladığı ön izleme videosunda World of Warcraft Shadowlands paketinde oyuncuları bekleyen yeni bölgelerin eklendiğini görüyoruz. Bu bağlamda oldukça merak konusu olan yeni bölgelerin oyunun ilerleyişi üzerinde etkisinin belirleyici olacağı tahmin ediliyor. Tüm bu hususlar dikkate alındığında World of Warcraft Shadowlands sistem gereksinimleri karşılanamadığında oyuncuların yepyeni bir serüvenden mahrum kalacak olması oyuncular bazında oldukça üzücü olacak gibi duruyor.

Shadowlands eklentisiyle gelen yeni bölgeler Bastion, Maldraxxus, Ardenweald, Ravendreth, ve Maw olmak üzere 5 farklı bölge şeklindedir. Bu bağlamda her bölge içerisinde bir yeminli bulunacaktır. Bastion bölgesinde Krianlar, Maldraxxus bölgesinde Necrolordlar, Ardenweald bölgesinde Night Fae’ler, Ravendreth bölgesinde Venthyr adı verilen yeminliler kahramanımıza eşlik edecektir. Her yeminlinin farklı yetenekler ve güçler kazandırması seçilecek bölgenin hikâye üzerinde oldukça etkili olacağını anlatmaktadır.

World of Warcraft Shadowlands

World of Warcraft Shadowlands

World Of Warcraft Nedir?

World Of Warcraft Blizzart şirketi tarafından üretilen çok oyunculu ve çevrim içi bir rol yapma oyunudur. Bu bağlamda oyunun türü MMORPG olarak geçmektedir. İlk olarak 1994 yılında çıkarılan World Of Warcraft Humans ve World Of Warcraft Orcs oyunları ile tanınan şirket World Of Warcraft’ı serinin 4. Oyunu olarak çıkartmıştır.

World of Warcraft Shadowlands Nedir?

Shadowlands, World Of Warcraft oyununa ek paket olarak çıkartılmıştır. Bu bağlamda Shadowlands’in yeni bir oyun olmadığını söylemek mümkündür. Aynı zamanda 27 Ekim 2020 yılında çıkması beklenen World of Warcraft Shadowlands oyununda farklı olarak sadece yeni seviye sistemi ve farklı bölgeler mevcuttur. Genel manada oyunun mekaniği aynıdır. Bu sebeple World Of Warcraft oyununu daha önce oynamış oyuncular Shadowlands eklentisinde zorlanmayacaktır.

World Of Warcraft Serisi Neden Popülerdir?

Blizzart şirketinin 1994 yılında çıkarttığı World Of Warcraft serileri adeta zamanına damga vuran oyunlar olmuştu. Teknolojinin gelişmesiyle şirketin de World Of Warcraft oyununu geliştirmesi oyunculara yüksek çözünürlüklerde oldukça gerçekçi bir çevrim içi rol yapma oyunu sunar hale geldi.

Bu bağlamda oyuncular tarafından kısa süre içerisinde benimsendi. Özellikle günümüzde çevrim içi rol yapma oyunları arasında World Of Warcraft serisi hala popülerliğini korumaktadır. Blizzart şirketinin yeni hamlesi olan Shadowlands eklentisiyle World Of Warcraft hayranları şimdiden oyunu oynamak için sabırsızlıkla bekler hale geldi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*