Valorant Sistem Gereksinimleri

42 Gösterim
0

Valorant isimli PC oyunu, Lol yapımcısı Riot Games firması tarafından 2 Haziran 2020 tarihinde piyasa sürülmüştür. Ücretsiz bir oyundur. Kapalı beta sürümü ile oyun severlere sunulmuştur. Çok oyunculu bir nişancı oyunudur.

Valorant

Valorant oyunu, milyonlarca oyun sever tarafından merakla karşılanan bir PC oyun türü oldu. Oyun ücretsiz oynanabilen bir oyundur. Birçok kişi tarafından dikkat çeken bu oyun için de gerekli olan sistem gereksinimlerini araştırılmaktadır. Türkçe olarak da oyun severlere sunulmaktadır.

Bir rekabetçi oyunu olan Valorant, 5v5 olarak iki takımın karşı karşıya gelmesi ile oynanmaktadır. Saldırı takımı bomba bölgesine bombayı kurmaya çalışır ve savunma takımı ise bu bombayı imha etmeye çalışmaktadır. Savunma takımı eğer bomba kurulmadan saldırı takımını yok edebilirse oyunu kazanmış olmaktadır.

Bu oyunun Counter Strike oyununa benzer yönleri vardır. Savunma, saldırma ve stratejiler ön plana çıkmaktadır. Oyunda birçok karakter de yer almaktadır. Oyun içerisinde de satın alınabilecek çeşitli karakter ve ekipmanlar yer almaktadır.

Yakında Zamanda Tam Sürüm Gelecek!

Milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen Valorant oyunu, yakın zamanda tam sürümü ile oyun severler ile buluşması beklenmektedir. Valorant oyununa yeni bir mod gelecektir. Yakın zamanda gelecek olan bu mod, takımlı ölüm maçı modu olarak bilgilere yer verilmiştir.

Valorant Sistem Gereksinimleri

Valorant oyunu için gereken sistem gereksinimleri şu şekildedir;

En düşük sistem gereksinimleri:

 • İşletim sistemi: Windows 7/ 8/ 10 64-bit
 • İşlemci: İntel Core 2 Duo
 • Ekran Kartı: İntel HD
 • RAM: 4 GB

Önerilen sistem gereksinimleri:

 • İşletim sistemi: Windows 7/ 8/ 10 64-bit
 • İşlemci: İntel Core i3
 • Ekran kartı: Geforce GT730
 • RAM: 4GB

En yüksek sistem gereksinimleri:

 • İşletim sistemi: Windows 7/ 8/ 10 64-bit
 • İşlemci: İntel Core i5
 • Ekran kartı: GTX 1050 Ti
 • RAM: 4 GB

Valorant Oyunu Düşük Ping Hizmeti

Günümüzde birçok oyun sever tarafından yaşanan sorunlardan biri de ping sorunudur. Online strateji oyunlarında ping çok önemlidir. Diğer oyuncuların normal seviyelerde olurken, bazı oyuncuların yüksek pinge sahip olması oyun içerisinde olumsuzluklar yaratmaktadır. Bu konuda Valorant önlem almaktadır. Tüm oyuncuların eşit şekilde oyunda yer almalarını sağlayabilecek bir uygulama geliştirmiştir. Bu uygulama ile yüksek ping sorunu yaşayan oyuncular, Valorant tarafından sağlanan sunucular tarafından akıcı bir şekilde oynaması sağlanacaktır. Riot Games’ in Valorant oyununda sunduğu bu hizmet oyun severler açısından güzel bir uygulama olacaktır.

Valorant Hile Tespit Sistemi

Oyun severler tarafından birçok oyunda karşılaşılan en önemli sorunlardan biri de hiledir. Bazı oyuncular hile yöntemlerine başvurabilmektedir. Bu da diğer oyuncular tarafından oyun içerisinde sorunlara yol açmaktadır. Riot Games firması bu konuda da oyun severlere bir çözüm sunmayı hedeflemiştir. Bu özelliği ile diğer oyunlara göre farklılık göstermeyi bekliyor.

Riot Games firması bu oyununda hile tespit uygulamasını devreye koydu. Bu uygulamayı en baştan sisteme yerleştirdi ki, daha sonrası oyun içi sorunlar yaşanmasının ve bu sorunlardan oyununun olumsuz etkilenmesinin önüne geçmiş olacaktır.

Şirketin geliştirmiş olduğu ‘Vanguard’ isimli hile tespit aracı ile hile yapan kişiler sürekli olarak tespit edilip sistemden anından uzaklaştırılacak. Bu sistemin en güzel yanlarından biri de hile kullanan kişilerin anında sistemden uzaklaştırılma özelliğidir. Bu özellik diğer oyuncular tarafından olumlu bir sonuç oluşturacaktır.

Yenilikçi özellikleri ile piyasaya sürülen Valorant oyunu, tüm dünyada olumlu olarak karşılanmayı beklemektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*