Valorant dx11 feature level 10.0 is required to run the engine hatası (KESİN ÇÖZÜM)

20 Gösterim
0

Valorant dx11 özellik düzeyi 10.0, motoru çalıştırmak için gerekli hatası

Valorant dx11 özellik düzeyi 10.0, motoru çalıştırmak için gerekli hatası Riot Games tarafından yayınlanan ücretsiz FPS oyunu Valorant, son zamanlarda dünya çapında büyük ilgi gördü ve halka açık olmayan Beta sürümünün yayınlanmasının ardından tüm oyuncularla buluştu. Son zamanlarda, oyuncu oyunda can sıkıcı bir hatayla karşılaştı. Bu hata, oyuncuların oyuna girmesini engeller ve oturum açamazlar. Bu hatanın çözümü henüz net değil, ancak başka yollar da var Bu makalede, size Valorant DX11 Özellik Seviyesi 10.0 hatasının çözümünü göstereceğiz.

Valorant dx11 feature level 10.0 is required to run the engine hatası (KESİN ÇÖZÜM)

Hatanın kaynağı ekran kartınızdır. Ekran kartınız DX11 sürümünü desteklemiyor veya DX11 sürümüne güncelleme yapmadıysanız, bu sorunu çözebilir ve DX11 sürümünü destekleyip desteklemediğini görmek için ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz. Aşağıda problemi çözme yöntemini adım adım açıklıyoruz, güncelleme başarılı olursa oyunu oynayabilirsiniz. Öncelikle, buraya tıklayarak Windows DirectX 11 sitesine gidin Görünen sayfadaki indir düğmesine basın ve indirin İndirdikten sonra yükle Kurulum hatasız devam ederse, güncelleme başarılı olmuştur, lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyuna girmeyi deneyin Hala oyuna giremiyorsanız, lütfen bu sefer video kartınızı güncelleyin. Ekran kartı bilgilerine Windows araması yerine dxdiag yazarak erişebilirsiniz.

Adım 1: Riot Vanguard’ı Kaldır

Valorant dx11 özellik düzeyi 10.0, motoru çalıştırmak için gerekli hatası

Valorant’ta çalışması gereken DX11 özellik seviyesi 10.0 motor hatasını düzeltmek için Riot Vanguard kaldırılmalıdır.
Windows Başlat menüsünü tıklayın
Program Ekle veya Kaldır araması yapın
İlk sonucu açın. Yeni menüde Riot Vanguard ı arayın.
Riot Pioneer simgesine tıklayın ve ardından Kaldır’a tıklayın.
Silmeyi onayla. Grafik kartı sürücüsünü güncelledikten sonra Riot Vanguard, Valorant’ı bir sonraki başlatışınızda otomatik olarak yeniden yükleyecektir.

 Valorant dx11 feature level 10.0 is required to run the engine çözümü

Adım 2: DX11 Özellik Seviyesini Düzeltin 10.0 Motor Hatasını Çalıştırmak İçin Gerekli: NVIDIA Grafik Kartları

Valorant DX11 Feature Level 10.0 Hatası Çözümü

Kontrol panelinden güncelleyin. Windows masaüstüne sağ tıklayın ve NVIDIA Denetim Masası nı seçin.
Yardım menüsüne gidin ve Güncelle yi seçin.
NVIDIA Güncellemesini etkinleştirin ve devre dışı bırakın.
Devre dışı bırakmak için Güncellemeleri otomatik olarak kontrol et onay kutusunun işaretini kaldırın.
Bilgisayarın güncellemeleri ne sıklıkla kontrol edeceğini değiştirin. Açılır menüden istediğiniz dönemi seçin. Sistem tepsisi balon bildirimlerini etkinleştirin ve devre dışı bırakın.
Devre dışı bırakmak için Grafik sürücüsü güncellemeleri mevcut olduğunda bana haber ver onay kutusunun işaretini kaldırın. Beta sürücü bildirimlerini etkinleştirin ve devre dışı bırakın.
Etkinleştirmek için Beta Güncellemesini Dahil Et onay kutusunu işaretleyin. SLI dahil olmak üzere otomatik oyun ve program yapılandırma dosyalarını etkinleştirin ve devre dışı bırakın.
Etkinleştirmek için Oyun ve Program Profili onay kutusunu işaretleyin.

 

Grafik kartınızı NVIDIA GeForce Experience ile güncelleyin (Alternatif yöntem)

Başlat menüsünde NVIDIA GeForce Experience’ı arayın. İlk sonucu tıklayın. Sürücüye tıklayın. Güncellemeleri veya güncellemeleri kontrol et’i tıklayın. İndirme işleminin tamamlanmasını bekleyin, ardından Yükle yi tıklayın. Ayar tamamlanana kadar İleri’yi tıklayın.

Adım 2: DX11 Özellik Seviyesini Düzeltin 10.0 Motor Hatasını Çalıştırmak İçin Gerekli: AMD Grafik Kartları

Motoru çalıştırmak için Valorant dx11 özellik seviyesi 10.0 gereklidir

Motoru çalıştırmak için Valorant dx11 özellik seviyesi 10.0 gereklidir

AMD Sürücüleri ve Destek sayfasını ziyaret edin ve Windows® için Radeon ™ grafikleri ve Ryzen ™ yonga seti sürücüleri için otomatik algılama ve yükleme güncellemelerini görüntüleyin. AMD sürücüsü otomatik algılama aracını indirmeye başlamak için Şimdi İndir düğmesine tıklayın. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, dosyayı kaydedilen konumdan çalıştırın. İstendiğinde, kurulum sürecini başlatmak için Yükle yi tıklayın. Grafik sürücüsü güncellemesi tamamlanana kadar İleri yi tıklayın.

3. Adım: Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın ve Valorant’ı Yeniden Yükleyin

Grafik kartı sürücüsünü güncelledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Valorant’ı başlatın. Riot Vanguard’ı yeniden indirmek birkaç saniye sürecek ve artık Valorant’ta motor hatalarını çalıştırmak için DX11 Özellik Seviyesi 10.0’ı gerektiriyor.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*