Ubisoft’un Yeni Oyunu Hyper Scape

9 Gösterim
0

Dünyada Ubisoft’un yeni oyunu Hyper Scape temmuz ayının başlarında yayınlandı. Yayınlanmasından itibaren de henüz çok kısa süre olmasına rağmen çok sevildi. Ayrıca şimdiden, çok olumlu eleştiriler bile almaya başladı. Henüz beta sürümünde olan bir oyunun bu kadar çok beğenilmesi şaşırtıcıdır. Ubisoft’un elbette ki görsel ve oynanış bakımından iyileştirmeleri olacaktır.

Oyunun tarzı için Battle Royale stili denilebilir. Bunun yanında, şehir merkezli bir mekan tercihi dikkat çekiyor. Ayrıca Hyper Scape’in gerçek bir Battle Royale olduğundan söz etmekte fayda var. Çünkü klasik Battle Royale oyunlarındaki gibi sadece etrafa ateş etme seçeneği bulunmuyor.

Saklanmak da oyunda başlıca özelliklerden biri olarak görülüyor. Şehir tabanlı yerlerde, hem savaşıyor hem de saklanıyorsunuz. Şunu da belirtmek gerekiyor ki; looter shooter denilen ünlü durum oyunda kendini gösteriyor. Hatırlarsanız bu tarz Destiny, Borderlands gibi oyunlarda görülüyordu.

Ubisoft'un Yeni Oyunu Hyper Scape

Ubisoft’un Yeni Oyunu Hyper Scape

Ubisoft’un Yeni Oyunu Hyper Scape Nasıl Oynanıyor?

Çokça beklenen Ubisoft’un yeni oyunu Hyper Scape squat ve solo modlarını bulunduruyor. Bunlardan dilediğinizi seçebilirsiniz. Bunun yanında, oyunda takımınız en fazla 3 kişiden oluşmalıdır. Takımlar toplamda 99 kişiden oluşuyor. Bilindiği üzere oyunun da kamera sistemi birinci şahıs şeklindedir.

Oyunun daha çok 2054 yılında neo-arcadia denilen şehirde geçtiği söylenebilir. PC, PS4 ve Xbox One platformları için piyasaya sürüldü. Bunun dışında oyunda el bombası, ilk yardım kiti ve zırh unsurları bulunmuyor. Bunun yerine oyuncular üzerlerindeki eşyaların kopyasını alabilirler.

Böylece de silahlarını ve hack özelliğini yukarı çekebilirler. Buna oyun içinde ‘Fusing’ özelliği deniyor ve genellikle, yükseltme seçeneklerinde karşınıza çıkıyor. Bu şekilde silahların yükseltilmesini en iyi şekilde yapan kullanıcılar meyvelerini kesinlikle alacaklar. Silahları çok daha iyi seviyelere çıkacak ve öldürme gücü yükselecektir.

Eğer başarılı bir şekilde ‘Fusing’ yapmışsanız, silahlarınızın etkinliği yükselir. Buna örnek olarak keskin nişancı tüfeği verilebilir. Normalde bir rakip için 2-3 kurşun harcarken yükseltilmiş tüfekle 1 kurşunla bunu yaparsınız.

‘Hack’ özelliği ise Ubisoft tarafından düşünülmüş, eşine benzerine az rastlanır bir özelliktir. Çünkü Pubg ve Valorant gibi oyunlarda genellikle kullanıcılar çeşitli hilelere başvururlar. Bunu da para ile yaparlar.

İnternetteki para karşılığı hile yazılımlarına, bazı hileler için para öderler. Ubisoft’un ‘Hack’ özelliği ise bu tür yollara başvurmaya gerek kalmadan sizlere sunuluyor. Çünkü firma hilelere başvurulacağını gayet iyi biliyor. Bu özelliğin yükseltilmesi size birçok avantaj sunar. Duvarın arkasını görme, daha yükseğe zıplama ve kapıların ardını görme bunlardan bazılarıdır.

Hyper Scape’de Oyun Nasıl Kazanılır?

Ubisoft’un yeni oyunu Hyper Scape oldukça eğlenceli ve rekabetçi bir oyundur. Bu oyunda kazanmak için kapanan bölüm olarak nitelendirilen yerlere, dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca elbette ki tipik Battle Royale özelliklerinden hayatta kalma durumunuza dikkat etmelisiniz.

Siz hayatta değilseniz zaten takımınız bir kişi azalacak ve kazanma olasılığınız düşecektir. Bu yüzden ilk önce kendinizi daha sonra takımı hayatta tutmak gerekir.

Bunun dışında, takım olarak hayatta kalan son takım olmalısınız. Eğer ki ‘Taç’ denilen nesneye takımınız ulaşırsa oyunun kazananı bellidir. Nitekim Taç’a ulaştıktan sonra yapmanız gereken bir iki şey vardır. Bunu da yapmalısınız. Taç’a 45 saniye boyunca tuş veya mouse ile basılı tutmanız lazımdır.

Her ne kadar okunması kolay olsa da oynaması sizi fazlasıyla zorlayacaktır. En iyisi mümkünse; her gün belli aralıklarla antrenman, size istediğiniz sonuçları verecektir. Firma bunun yanında oyunda değişik modların oyunun içinde birden değiştireceğini açıkladı.

Yani oyundaki terimlerden olan ‘Yer Çekimi’ bir anda kaybolacak ve düşmanlar apaçık gözükecektir. Bunu oyunu oynarken rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bilindiği gibi firma oyunu, ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor. Özellikle Apex Legends ile Fortnite şimdiden ciddi bir rakip kazanmış gibi görünüyor.

Zaten Hyper Scape’in tarz olarak Apex Legends’e birebir benzediği düşünülüyor. Apex Legends’i oynadıysanız, bir de Hyper Scape’i oynayarak bunu fark edeceksiniz. Hyper Scape’de çoğu zaman çatışmaların basit geçtiği yerler binalardır. Buralarda gerek keskin nişancı gerekse diğer silahlarla işiniz kolaylaşır.

Fakat açık bölgelerde, işiniz gittikçe zorlaşıyor. Bu bölgelerde açıkçası çok yetenekli olmanız gerekiyor. İyi nişan almalı ve özellikleriniz yüksek olmalıdır. Denildiği gibi hergün arkadaşlarınızla düzenli antrenman sizleri daha yetenekli yapacaktır.

Ubisoft'un Yeni Oyunu Hyper Scape

Ubisoft’un Yeni Oyunu Hyper Scape

Ubisoft’un Yeni Oyunu Hyper Scape Sistem Gereksinimleri

PC bakımdan Ubisoft’un yeni oyunu Hyper Scape bazı sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyar. Aslen ihtiyaç duyulan bu sistem de çok büyük özellikli bir PC değildir. Ortalama performans veren bir bilgisayar tarafından, rahatlıkla oyunu çalıştırabilirsiniz.

Hyper Scape’in minimum sistem gereksinimleri şunlardır;

  • Windows 10 işletim sistemi
  • İntel Core i3-6300 veya AMD FX-4350 İşlemci
  • 4-5 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GT 640 veya Radeon HD 7730 ekran kartı
  • 1-2 GB Video RAM

Oyunu herhangi bir yerde oynayarak deneyimlerken, siz kendiniz minimum sisteme karar verebilirsiniz. Eğer düşük bir sisteminiz varsa oyun kare kare olacaktır. Ortalama veya hızlı bir sistemde ise bu olmayacaktır. Bunu sadece bilgisayar değil mobil telefonlar aracılığıyla da öğrenebilirsiniz. Düşük RAM ve düşük işlemcili telefonlar oyunları yavaşlatır ve oynanmaz hale getirir.

Ubisoft’un Yeni Oyunu Hyper Scape Ne Zaman Çıktı?

Ubisoft’un yeni oyunu Hyper Scape kapalı anlamda beta sürümüyle 3 Temmuz’da çıkmıştı. Zaten çıkmasıyla da büyük merak uyandırdı. Sonra ise bu sefer 11 ya da 12 Temmuz’da oyun çıkacaktı. Nitekim araya bazı problemler girdi. Fakat 11 Ağustos’ta nihayet PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yaptı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*