Tüm Zamanların En İyi Strateji Oyunları

58 Gösterim
0

 2020 En İyi Strateji Oyunları Hangileri?

Tüm Zamanların En İyi Strateji Oyunları Neler? Oyunlar, bilgisayar ve telefon kullanıcıları için vazgeçilmez uygulamalar olmaktadır. İnsanlar oyun oynayarak vakit geçirmekte, eğlenmektedirler. Her oyun kullanıcısı eğlenip zaman geçirdiği oyunlarda belirli özellikler aramaktadır. Bu özellikler arasında oyunların grafik kalitesi, tasarımı ve bunun gibi birçok detay yer almaktadır. Her şeyden önce üretilmiş olan bir oyun kullanıcılarının ilgisini çekmektedir. Her türde oyun üretilmekte ve oyun severler tarafından sevilerek oynanmaktadır. Araba yarışları, futbol oyunları ve silah oyunları bu kategoriler içerisinden bazılarıdır. Strateji oyunları da bu kategori içerisinde yer almaktadır. Strateji oyunları, büyük bir kitleye hitap etmekte ve oyun severlerin çoğu tarafından sevilerek oynanan oyun kategorilerinden biri olmaktadır.

Age Of Empires

Age of Empires oyunu üretildiği günden itibaren strateji oyun severlerini kendisine çekmeyi başarmış başarılı strateji oyunlarından biri olmaktadır. Bu oyun üretildiği günden itibaren pek çok oyun sever tarafından tercih edilmiş ve oyun hala bazı kullanıcılar tarafından oynanmaktadır. Age of Empires bir oyun serisi olmaktadır. Age of Empires serisinin ilk oyunu 1997 yılında çıkarılmış ve strateji oyun severlerinin ilgisini çekmeye başarmıştır. Ancak bu oyunun kullanım alanı çok yayılmadan 1999 yılında Age of Empires 2 oyunu çıkmıştır. Age of Empires 2, ilk oyunun aksine çok daha fazla kullanıcıya hitap etmiştir. Bu oyun strateji oyunları arasında en çok tercih edilen ve en çok yayılan oyunlardan biri olmaktadır.

Tüm Zamanların En İyi Strateji Oyunları

Total War

Total War, diğer strateji oyunlarına göre gerçek zamanlı bir oyun olmaktadır. Sanal karakterleri ve gerçek zaman örgüsünü bir araya getirmeyi başaran bu oyun en iyi strateji oyunları arasında yerini almaktadır. Strateji oyunları, belirli taktikler ve stratejiler geliştirip başarılı olma amacıyla kurulu oyunlar olmaktadır. Total War oyunu da diğer strateji oyunları gibi belirli bir strateji üzerine kurulmuş oyunlardan biri olmaktadır. Total war, ikinci oyunun çıkarılması ile birlikte bir seri oyunu olmayı başarmıştır. Ancak istediği başarıyı ikinci oyunda değil ilk oyunda yakalayan total war serisi, yüksek grafikler ve gerçek zaman dilimi özelliği ile oyun severlerin ilgisini çekmeyi başarmaktadır.

XCOM 2

XCOM üretildiği günden itibaren strateji oyunlarının zirvesinde kalmayı başarmış bir oyundur. Bu oyun diğer oyunlara göre uzun soluklu bir strateji oyunu olmaktadır. İlk çıkarılan XCOM oyununda istenilen beklentiyi veremese de yine de beğenilen oyun XCOM 2 serisinin çıkması ile birlikte elde etmek istediği başarıya ulaşmaktadır. XCOM oyununda dünyayı işgal etmeye çalışan uzaylıları engellemek için savaşılmaktadır. Ancak savaşmak için ve dünyayı kurtarmak için belirli bir strateji uygulanması gerekmektedir. Strateji oyunları içerisinde konusu ve konunun uzunluğu açısından ilgi çekmekte olan XCOM 2 oyun severler açısından sıklıkla tercih edilmektedir. XCOM ve XCOM 2 oyunları en iyi strateji oyunları arasında olmaktadır.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*