The Witcher’ın Mobil Oyunu The Witcher: Monster Slayer

17 Gösterim
0

Dünya çapında bir fenomen haline gelen The Witcher’ın mobil oyunu The Witcher: Monster Slayer yakın bir zamanda hayranlarıyla buluşacak. Daha önce dizisi de yapılan The Witcher’ın mobil oyunu The Witcher: Monster Slayer​​​​​​​ konum bazlı bir oyun olacak.

The Witcher serisi, edebiyat kitaplarından bilgisayar oyunlarına taşınmıştır. Edebiyat kitaplarından canlandırılan oyun, büyük bir ilgi haline dönüşmüştür. Serisinin çıkışından sonra başrolünde Hanry Cavill’in yer aldığı birde dizi çekilmiştir. Dizinin konusu tam anlamıyla oyunun konusu ile alakalı olmuştur.

Ana bilgisayar oyunlarına ek olarak eklenen Gwent gibi oyunlarla daha da büyüleyici olan The Witcher’ın mobil oyunu The Witcher: Monster Slayer aşırı derecede dikkat çekecek gibi görünüyor. The Witcher oyunu büyük bir kitle ile buluşmayı başarmıştı. Aynı şekilde büyük bir kitleye hitap edileceği mobil sürümde de düşünülmektedir.

The Witcher’ın Mobil Oyunu The Witcher: Monster Slayer

The Witcher’ın Mobil Oyunu The Witcher: Monster Slayer

Monster Slayer Geliyor

Son zamanların en etkili oyunu olan The Witcher’ın mobil oyunu The Witcher: Monster Slayer bir hayli kişileri beklemeye aldı. Oyunun çıkışını hemen hemen herkes büyük bir beklenti içerisinde bekliyor. Oyun dünyasının en önemli serisi olan The Witcher’ın mobil oyunu The Witcher: Monster Slayer kısa bir süre sonra mağazalarda yerini alacak.

Kitaplardan uyarlama olarak en başta piyasaya çıkan oyun, şimdi de mobil sürümü ile karşımıza çıkacak. Kitaplardan oyunlara dönüştürülen The Witch, Netfilix tarafından da dizi haline getirilmiştir. Şu sıralarda mobil platformda da yerini alacak olan The Witcher’ın mobil oyunu The Witcher: Monster Slayer büyük bir ilgi toplamayı başardı.

Oyunun yapımcı firması olan Spokko, resmi Youtube kanalı üzerinden, serinin mobil sürümünün geliştirildiğini açıklamıştır. Oyunun yeni serisi artırılmış gerçeklik ile mobil sürümlerde yerini alacaktır.

Oyunun yapımcı firması olan Spokko, oyundan son derece ümitli olduğunu belirtmiştir. Oyunun adından da anlaşılacağı gibi oyunda yaratık kesme işlemi olacak. Oyunun içeriği sanılanın aksine çok büyük olacak gibi duruyor. Oyunun içerisine hikaye yerleştirileceği de Spokko firması tarafından belirtilmiştir.

Monster Slayer oyununun içerisinde kapsamlı bir hikaye yer alacak. Ayrıca diğer serilerden de yapılan alıntıların, mobil sürüm içerisinde olacağı belirtilmiştir. Diğer serileri oynayan kişilerin bu seri de bir hayli kolaylık çekeceği çok bariz ortadadır. Oyunun içerisinde Pokemon Go oyunundan alışık olduğumuz belli başlı mekanikte yer alacak. Yeni oyun olan Monster Slayer Android ve iOS tabanlı tüm cihazlarda kolay bir şekilde oynanacak.

Oyunun çıkış tarihi şuanda belli değil. Ancak ilerleyen zamanlarda oyun hakkında daha detaylı bilgiler edineceğimiz büyük bir gerçek. Yeni çıkacak olan mobil sürüm, serinin diğer hayranlarının ilgisini çekecek gibi gözüküyor. Yeni oyun içerisinde büyük bir gerçekçilik vardır. Grafik tasarımları ve oyunun hikayesi gerçeği bire bir yansıtmaktadır.

Sokaklarda Canavar Avına Çıkmak

The Witcher: Monster Slayer oynaması ücretsiz olan bir çeşit rol yapma oyunudur. Hem iOS hem de Android tabanlı cihazlarda ücretsiz bir şekilde kullanılabilecektir. Oyunun temelinde dünyayı dolaşmak, canavarların yapısını ve şeklini öğrenmek ve canavarlar ile dövüşmek gibi işlemleri temel alacak. Gerçek hayatta yer alan gece ve gündüz dönüşleri ve hava durumu da oyunun içerisinde en güzel hali ile yer alacaktır.

Oyunun yapımcısı olan Spokko, oyun hakkında şu cümleleri ifade etmiştir:

Hazırlık yapmak, en güçlü düşmanları bile yenmenin alt noktasıdır. Oyunu oynayan kişilerde, güçlü iksirler ve yağlar hazırlayacaklardır. Birçok bomba ve canavar yemi üretecekler. Canavarları artırılmış gerçeklik ile güçlendireceklerdir. Oyunu oynayan kişiler, canavarları kılıçtan geçirmeden önce ya da mühür basmadan önce canavarların güçlenmesini sağlayacaktır.

The Witcher’ın Mobil Oyunu The Witcher: Monster Slayer

The Witcher’ın Mobil Oyunu The Witcher: Monster Slayer

Sadece Yaratık Avı Olmayacak

The Witcher oyununun adı geçtiği zaman herkesin aklına, yaratık kovalamak veya yaratık öldürmek gelir. Ancak mobil sürümde sadece yaratık kovalama işlemleri olmayacak. Oyunun içerisinde birçok görevler yer alacak.

Oyunu oynayan kişiler, bu görevlere göre hareket edecekler. Bu görevler sayesinde oyuncular, gerçek bir canavar avcısının neler hissettiğini çok bariz bir şekilde anlayacaktır. Oyunun içerisinde son derece büyük bir gerçeklik yatacaktır. Böylelikle oyuncular, son derece oyuna bağlı kalacaklardır.

Yapımcının bu konu hakkında yaptığı açıklamalar ise şu şekilde;

Oyunda büyük bir gerçeklik yatmaktadır. Eski sürümlere nazaran sadece canavar avı olmayacaktır. İçerisinde yeni ve birbirinden farklı birden fazla görev yer alacaktır. Bu görevler sayesinde oyunu oynayan kişilerin, gerçek canavar avcılarının neler yaşadığını yaşaması hedeflenmiştir. Oyunu oynayan kişiler, gerçek birer canavar avcısı olacaktır.

Oyunun içerisinde oyuncular, çeşitli iksirler ve yağlar üreteceklerdir. Ayrıca canavarlar içinde oyuncular, yem üretimi yapacaktır. Yeni mobil sürüm çok fazla dikkat çekecek gibi gözükmektedir.

Oyunun Çıkış Tarihi

The Witcher: Monser Slayer tüm cihazlar ile oynanacak bir mobil sürümüdür. Android ve iOS tabanlı tüm cep telefonları ile oyunu oynamak son derece mümkündür. Oyun ücretsiz olarak piyasaya sürülecektir. Oyunu herkes ücretsiz bir şekilde oynayacaktır. Diğer serilerden farklı olarak üretilen yeni mobil oyun, son zamanların en çok büyüleyici mobil oyunu olarak duruyor. Oyun içerisinde yer alan hikaye ve görevler oyunun gerçekçi olmasını sağlıyor.

Çok yüksek derece de gerçeklik payı içeren oyunun çıkış tarihi de herkes tarafından bekleniyor. Oyunun net çıkış tarihi hakkında kesin bir bilgi yok. Ancak oyunun yapımcı firması, oyunun oynanışı hakkında bir çeşit video yüklemesinde bulundu. Bu da oyunun kısa bir zaman sonra çıkacağı anlamına geliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*