The Last of Us Oyununun Dizisi Çıkıyor!

6 Gösterim
0

Birçok farklı platformda oynanabilen ve oldukça sürükleyici bir hikayeye sahip olan The Last of Us oyunu, Naughty Dog tarafından geliştirilen ve ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürülen dijital bir oyundur. Oyundaki ana karakterimiz olan Ellie’nin başından geçenlerin aktarıldığı oyunda, yaşanan büyük bir felaket sonrası dünya yaşanamaz hale gelmektedir. Buna ek olarak virüslü insanların her yeri sardığı dünyada, Ellie ve Joel birlikte hayatta kalmaya çalışmaktadır.

Şuana kadar iki farklı serisi çıkan oyunun, ilk serisinde Ellie ve Joel aşının bulunduğunu düşündükleri bir hastaneye ulaşmaya çalışmakta ve yolda birçok engellerle, zombilerle, insan çeteleri ile karşılaşmakta ve bunlar ile mücadele etmektedir.

Oyun sonundan hastaneye ulaşan ikili, beklenmedik durumlar ile karşılaşmakta ve işler sarpa sarmaktadır. Ardından ise Joel, Ellie ile beraber kaçmakta ve kendi halinde yaşayan insanlardan oluşan bir kasabaya sığınmaktadır. Ardından Ellie burada büyümekte ve oyun ikinci seride devam etmektedir.

Kısaca özetlenen hikayesi ile The Last of Us, oldukça sürükleyici ve etkileyici bir hikayeye sahip olmakla beraber, gelişmiş dinamiklere ve başarılı da bir oynanışa sahiptir. Milyonlarca oyuncuya sahip olan bu oyunun, son olarak ise geçtiğimiz aylarda dizisinin çıkarılacağı açıklanmıştır.

The Last of Us Oyununun Dizisi Çıkıyor!

The Last of Us Oyununun Dizisi Çıkıyor!

Açıklama Kimden ve Ne Zaman Geldi?

Direkt olarak oyun yapımcısından değil de, dizi yapımını üstlenen firma tarafından yapılan açıklamada, oyunun dizi çekimlerine kısa sürede başlanacağı ve dizinin ilk bölümlerinin gelecek yıldan itibaren yayınlanmaya başlayacağı bildirilmişti. Buna ek olarak Naughty Dog tarafı da açıklamaları doğrulamış ve dizinin çekimlerine kısa sürede başlanacağını duyurmuştu. Böylelikle oyunun dizisi de yavaş yavaş hazırlanmaya başlamış, dizinin yapımını ise geçen yılın yıldız dizilerin olan Chernobly’nin yapımcısı HBO üstlenmişti.

Oldukça başarılı yapımlara imza atan HBO’nun, bu dizi ile de büyük başarılara imza atması ve uzun soluklu şekilde ses getirmesi bekleniyor. Ayrıca dizinin içerik ve diğer gelişim aşamaları, HBO’nun başarılı ismi olan Craig Mazin’e devredilmiş durumda.

Her ne kadar olay akışı ve diğer durumlar Craig Mazin tarafından belirlenecek olsa da, senaryo kısmında Naughty Dod senaristlerinden olan Neil Druckmann’dan yardım alınması kararlaştırılmış. Bu sayede oyunun orijinal senaryosu, dejenere edilmeksizin diziye uyarlanabilecek ve aynı oyunda olduğu gibi etkileyici bir hikaye ortaya çıkarılabilecek gibi görünüyor.

The Last of Us İlk Oyun ve Part II

İlk oyunda hikayenin başlangıç ve gelişim aşamaları işlenmiş ve oyunculara karakterler tanıtılarak standart bir oyun akışı sağlanmış. Oyunun sonu ise, ikinci oyunun çıkacağını açık açık belirtmiş ve final buna göre gerçekleşmiş. 7 yıl aradan sonra ise The Last of Us Part II bu yıl piyasaya sürüldü ve hikayenin geri kalanı da oyunculara ulaştırılmış oldu.

İkinci oyun olan Part II’de ise, Joel’in Ellie ile birlikte sığındığı, fakat daha sonra kaçtığı ateş böcekleri adlı grup merkeze alınmış ve beraberinde Abby isimli karakter ağırlıklı olarak işlenmiş. Oyuna eklenen yeni karakterler ile de oyun havası çok daha sürükleyici ve kaotik bir hal almış.

İkinci oyun sonrasında, HBO ve Naughty Dog tarafından dizi ile alakalı bir paylaşım veya bilgilendirme gelmemiş olsa da, ikinci oyunun da diziye ilerleyen bölümlerde dahil edileceği ve dizinin daha çok ikinci oyun etrafında şekilleneceği düşünülüyor. Bunu ancak dizi çıktıktan ve yayınlanmaya başlandıktan sonra göreceğiz.

Oyunun Oynandığı Platformlar Neler?

Birçok farklı platformda oynanan ve çıktığı ilk günden bu yana yüksek satış rakamlarına ulaşan oyun, aynı performansı Part II’de de gösterdi. Böylelikle oyun, ne kadar sevildiğini ve ne kadar çok kişi tarafından beklendiğini bir kere daha kanıtlamış oldu.

Oyunun oynandığı platformlar ise şu şekilde;

  • Playstation 3,
  • Playstation 4,
  • Bilgisayar(yakında çıkması bekleniyor)

Oyunun Xbox için oynanabilir bir sürümü bulunmadığı gibi, ilerleyen günlerde de çıkacağı düşünülmüyor.

The Last of Us Oyununun Dizisi Çıkıyor!

The Last of Us Oyununun Dizisi Çıkıyor!

Diziyi Hangi Yapımcı Üsteleniyor?

Yakın zamanda çekimlerinin başlaması beklenen The Last of Us serisini dizisi, ünlü yapım şirketi olan HBO tarafından üstlenilmiş durumda. Oldukça başarılı yapımları olan firmanın, birçok ödüllü dizisi de bulunuyor. Ayrıca yapım şirketinin, geçen yıl çekimlerini yaptığı mini dizi olan Chernobly, geçen yılın en iyi dizisi seçilmişti.

Yapım şirketinin kalitesine ve önceki yapımlarına bakacak olursak, çıkacak olan dizinin sürükleyici ve başarılı olması kaçınılmaz gözüküyor. Ayrıca senaryo konusunda yardım alınacak kişiye de göz atacak olursak, hikaye bakımından da oyun ile eş değer olacağı ve milyonlarca kişi tarafından izleneceği bekleniyor.

Çıkış tarihine dair bir açıklama gelmemesine karşın, dizinin çekimlerinin yakın zamanda başlaması ön görülüyor. Ayrıca dizi, HBO’nun kendi platformu üzerinden yayınlanacak.

Dizinin Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Her iki taraftan da mart ayı içerisinde dizinin çıkacağına dair açıklamalar gelmiş ve Twitter üzerinden duyurulmuştu. Ayrıca olaya Sony firması da dahil olmuş ve onlardan da dizi hakkında açıklama gelmişti. Fakat bu açıklamalar sonrasında, dizinin çıkış tarihi ile ilgili net bir açıklama yapılmamıştı.

Bunun temelinde ise, dünyanın içerisinde bulunduğu pandemi dönemi ve diğer durumlar olarak görülüyor. Fakat taraflardan herhangi birinin, özellikle de HBO tarafının yakın zamanda dizi hakkında açıklama yapması ve oyuncular başta olmak üzere, dizinin çıkış tarihi gibi temel noktaları açıklığa kavuşturması bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*