PUBG'ye Güncelleme Geldi: Dinamik Hava Durumu ve Daha Tutarlı Hasar


(Fred Çakmaktaş) #1

PUBG'nin 19. güncellemesi, beraberinde ufak ama oldukça önemli iyileştirmelerle geldi. Oyun zevkinizi artıracak olan bu güncelleme, şu an sadece PC platformu için yayınlanmış durumda.

PlayerUnknown's Battlegrounds, başka bir deyişle PUBG'ye yeni güncelleme geldi. Oyunun PC sürümü için yayınlanan 19. güncelleme, önemli iyileştirmelerle beraber geliyor. Yapılan ilk iyileştirme, oyuncuların bir müddettir beklediği üzere mermilerin nüfuzunun artırılması yönünde oldu. Bu güncellemeyle beraber mermiler kol ve el gibi bölgelerden hasar vermeden veya en az hasarla geçecek. Diğer bölgelerde ise verilen hasar daha çok olacak. Bu hamleyle PUBG, oyuncuları daha iyi nişan almaya zorlamış oldu.

Son güncellemeyle beraber gelen bir diğer özellik ise dinamik hava durumu. İlk etapta sadece Sanhok haritasında gördüğümüz bu özellik, son güncellemeyle bütün haritalara eklenmiş oldu. Yani Erangel veya Miramar haritalarında da yağmur ve sis gibi doğa olaylarıyla karşılaşmanız muhtemel.

Erangel haritasındaki bazı boş yerlere yeni evlerin de eklendiği güncelleme, oyunculara daha çok loot şansı tanıyor. Küçük de olsa oldukça etkili iyileştirmeler içeren bu güncelleme sayesinde PUBG daha eğlenceli hale gelmiş oldu. Henüz sadece PC platformu için sunulan güncellemenin ilerleyen süreçte Xbox platformuna da gelmesi bekleniyor. PUBG tarafından yayınlanan resmi güncelleme notlarına ise buradan ulaşabilirsiniz.