Fortnite Sezon 5 Görseli ne anlatıyor olabilir ?


(Fred Çakmaktaş) #1

5. Sezon'un başlamasına sayılı günler kala Fortnite ekibinin resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım, birçok oyun sever tarafından farklı bir şekilde yorumlandı

Takvimler ilerledikçe Fortnite ve PUBG arasındaki liderlik farkı gitgide açılıyor. Bir dönem PUBG’nin Fortnite’dan daha başarılı bir oyun olduğu iddia edilse de gerek oyun içi desteği gerek başarılı ve aktif güncellemeleri ile Fortnite, battle royale arenasındaki tahtını daha da sağlamlaştırıyor.

Oldukça renkli bir sezon geçiren Fortnite oyuncuları için artık Sezon 4’ün sonu gelmek üzere. Fortnite’ın görkemli bir yeni sezona başlamasına artık sayılı günler kaldı. Ay başında yeni sezonun 12 Temmuz gübü başlayacağını ve o tarihe kadar sezon 4’ün sürek edeceğini duyurmuştuk.

Gün itibariyle Twitter’dan 5. sezonu müjdeleyen Fortnite ekibi, oldukça hoş bir görsel ile yeni sezonu selamlarken geri sayımı başlattı. “Sezon 5 için son 3 gün” mesajı ile beraber paylaşılan görsel ise şimdiden bütün oyun severleri heyecanlandırdı. Bahsi geçen görseldeki gizemli maske ve yarık kimi oyunseverler tarafından, Japon mitolojisine referans olarak bir "Kitsune" tasviri başka bir deyişle insana dönüşebilen tilki ruhlarının temsili olduğu söylenirken, diğer bir kesim ise Mısır mitolojisinin meşhur tanrılarından Anubis’in bir temsili ile karşı karşıya olduklarını savunuyor.

Yeni sezon sloganının “Dünyalar Çarpışması” olduğu düşünülürse iki savın da doğru olma olasılığı pek çok yüksek. Neyse ki doğru cevaba ulaşmak için önümüzde sadece 3 gün var. Şimdiden söylenebilecek kesin olan tek bir şey varsa o da Fortnite ekibinin 5.sezon için akıllarında son derece eğlenceli bir konseptin olduğu ve bu konsepti oldukça başarılı bir şekilde oyuncularına sunacağı gerçeği diyebiliriz.