Steam Kullanıcı Adı Değiştirme

14 Gösterim
0

Sıklıkla yapılan işlemlerden biri de Steam kullanıcı adı değiştirme işlemidir. Belli adımlar takip edilerek kolay bir şekilde bu işlemin yapılması mümkün. Kullanıcı ismi önemli bir yere sahiptir. Pek çok kişi, ilk başlarda belirlemiş olduğu kullanıcı isminden memnun olmamaktadır. Kişiler, daha etkileyici ve havalı kullanıcı isimlerini tercih ederler. Bunların dışında, oyuncuların rahatsızlık duyduğu durumlarda da kullanıcı adı değişikliğine gidilmektedir. Bu durumda da kullanıcı ismi değişikliği yapılmak istenir. Bunun için de birkaç adım atılarak bu profil ismi değişikliği yapılması gerekmektedir.

Steam Kullanıcı Adı

Steam Kullanıcı Adı

Steam Hakkında

Dünyadaki en büyük ve en geniş kapsamlı dijital oyun servislerinden bir tanesidir. 2003 yılında geliştirilmiş olup dijital bir oyun dağıtım platformudur. Zaman zaman oyuncularına sunduğu indirim ve kampanyalarla da ilgileri üzerine çekmektedir. Steam hesabı açılarak uygulama içinde çevrim içi olarak oyun satın alınır ya da ücretsiz bir şekilde oyun indirilerek oynanabilir.

Steam, bir uygulama üzerinden bilgisayarda kullanılabilen bir platformdur. Steam sayesinde dijital oyunlara ulaşmak mümkün olur. oyuncuların vazgeçemediği platformların başında gelmektedir. Aynı zamanda bu platform oyun amaçlı bir sosyal medya uygulaması olarak da kullanılmaktadır. Steam ile arkadaşlarla oyun oynanabilir ve kullanıcılar Steam’ de kendi çevrelerini yapabilirler.

Steam’ de kullanıcı adı değişikliği hususunda iki farklı bölüm söz konusu. İlk bölüm Steam girişi için kullanılan kullanıcı adıdır. Steam’ e giriş için tercih edilen kullanıcı adı hesap bilgisi olarak geçmektedir. Dolayısıyla bu ismin değiştirilmesine imkan yoktur. Yani; kullanıcının giriş için kullandığı bu kullanıcı ismi hesabını ifade eder. Bu nedenle; bu kullanıcı ismi değiştirilemez.

Ancak; bu kullanıcı ismi mutlaka değiştirilmek isteniyorsa bunun gerçekleşmesi için farklı bir yol izlenmelidir. Bu kolay bir işlem değildir. Bunun için kullanıcının Steam Destek Ekibi ile iletişime geçmesi gerekir. Steam Destek Ekibi ile iletişime geçildiğinde kullanıcı adı değişikliği için talep iletilir.

Ancak; bu talebin geçerli ve mantıklı bir sebebi olması gerekmektedir. Aksi taktirde talep ekip tarafından kabul görmeyecektir. Mantıklı bir açıklama sonunda talep kabul edilir ve kullanıcının kullanıcı ismi değiştirilebilir. Bu yöntem denense de bu hesap bilgisini değiştirilebileceği kesin değildir. Yani talep reddedilebilir.

Özetle, kullanıcı ismi yani profil bilgisi kullanıcının kendi başına yapabileceği bir işlemle değiştirilemez. İsteyen kullanıcılar, profil isimlerini değiştirebilirler. Bilindiği gibi profil ismi herkes tarafından görülebilen isimdir.

Steam ile ilgili olarak merak edilen hususlardan bir diğeri ise Steam hesabını silme işlemidir. Steam hesabını silmek ve Steam’ i kaldırmak aynı anlama gelmektedir. Tüm hesap bilgileri, CD anahtarları, lisanslar ve hesaba dair her şey hesap silme işlemiyle birlikte silinir. Burada oyuncuların bilmesi gereken bir husus daha bulunmaktadır. Steam hesap silme işlemiyle birlikte oyuncunun tüm topluluk katkıları, yayınları, tartışmaları, modları ve her şey silinecektir. Dolayısıyla bu oyuncunun en son yapacağı işlemdir.

Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Adımları

Steam kullanıcı adı değiştirme işlemi için adımlar sırasıyla takip edilmelidir.

Bilgisayardan Steam açılarak başlatılır. Steam uygulamasına giriş yapılır. Bir site ya da uygulama üzerinden hesaba girilir.

  • Hesaba girildikten sonra ekrana açılan sayfa üzerinden mouse imleci kullanıcı adı yazan kısma getirilir.
  • Bu işlemle bir liste açılır. Bu listede Profil seçeneği bulunur. Bu seçeneğe tıklanır.
  • Profil bölümünde düzenlenmek istenen bölüme gidilir. Profil seçeneğinin sağ alt tarafında Seviye kısmı mevcuttur. Burada Profili Düzenle seçeneği seçilir.

Bu seçenek seçildikten sonra Profil ile ilgili her işlem yapılabilir.

Steam

Steam

Profil Adının Değiştirilmesi

Yukarıda belirtilen adımlardan sonra Profil bölümüne gelindiğinde buradan Genel sekmesi vardır. Bu sekmede ilk göze çarpan kullanıcı adı kısmıdır. Buradan kullanıcı adı değiştirme işlemi gerçekleştirilir. Steam kullanıcı adı değiştirme işleminde kullanıcı istediği bir isim seçerek yeni bir kullanıcı adı edinir. Yeni isim için güncel sitelerden yararlanılarak farklı ve mükemmel kullanıcı isimleri bulunabilir.

İşlemin Kaydedilmesi

Steam kullanıcı adı değiştirme işleminde değişikliklerin kaydedilmesi gerekir. Bunun için kullanıcı adı belirlendikten sonra yapılan değişikliğin kaydedilmesi için Değişiklikleri kaydet butona tıklanır. Böylece işlem tamamlanmış olur. Yenilenen isim anında düzenlenir.

Bu işlem bittiğinde eğer değiştirilen isim görüntülenmiyorsa yani eski kullanıcı ismi görülüyorsa sistemden çıkış yapılır. Zira, sistemin yeni profil ismini tanıması için güncellenmesi gerekir. Daha sonra yeniden Steam’e giriş yapılır. Bu giriş işlemiyle birlikte yeni düzenlenen profil ismi görüntülenir. Bu işlemle sistem güncelleneceği için profil ismi sisteme tanımlanmış olur.

Bu noktada; kullanıcıların önemli bir hususu bilmeleri gerekiyor. Yapılan bu işlemle, Steam’e giriş yapılırken kullanılan kullanıcı adı değişmez. Steam kullanıcı adı değiştirme işlemiyle yalnızca profilde gösterilen ve oyunlarda görünen kullanıcı adı değişir.

Steam Oyun içi Adı Değiştirme İşlemi

Steam platformunda oyuncular oyun için isim değişikliği de yapabilirler. Bu çoğu zaman yapılmaktadır. Steam oyun içi isim değiştirme işleminde direkt olarak oyun içi isim olarak tanımlanmaktadır. Diğer bir ifadeyle; oyun içi isim değişikliği için her hangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Oyun içi adı hemen değiştirilmiş olur. Bu işlem için Steam kullanıcı adı değiştirme işlemlerinde takip edilen adımlar oyun içi isim değiştirme işlemi için de aynen takip edilir. Böylece oyuncu işlemini tamamlar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*