Steam Hesabı Nasıl Sıfırlanır?

294 Gösterim
0

Kullanıcılar Steam hesabı hakkında nasıl silineceğine dair araştırmalar içerisine girebiliyorlar. Steam hesap silme işlemi önemli bir işlem olup kolaylıkla gerçekleştirmek mümkündür. Steam bir oyun platformu olarak fonksiyon görmektedir. Severek kullanılan bu oyun platformu bazı özel durumlarda silinmek istenebilmektedir.

Bu durum için hesap silme talebi oluşturmak yeterlidir. Hesaplarını ilk günkü haline geri döndürmek isteyen kullanıcılar bunun için araştırma yapmaktadır. Ancak bunun için bir yol söz konusu değildir. Steam hesaplarını ilk güne çevirmenin tek yolu ilgili hesabın silinmesi ve yeni bir hesabın açılması üzerine kuruludur. Steam hesap işlemleri kullanıcının sorumluluğundadır. Bu sebeple de gerek sorumluluk gerekse kararlar kullanıcıya aittir.

Steam Nedir?

Steam oyunların ücretli ya da ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulduğu bir platformdur. Kullanıcılar Steam hesaplarına bakiye yükleyerek oyun satın alabilmektedir. Steam ayrıca kredi kartı seçeneği ile oyun satın alabilmeyi de kullanıcılarına sunmaktadır. Steam bu özellikleri dahilinde en çok tercih edilen oyun platformları arasında ilk sıralarda yer alır.

Steam gerek indirimler gerekse yeni çıkacak oyunların ön sunumlarıyla meşhurlaşmıştır. Steam yaptığı büyük anlaşmalar dahilinde uygun fiyatlara oyun imkanı sunmaktadır. Bu da tercih edilme imkanlarını artırmış, yaygınlaşmasında önemli bir rol oynamıştır. Steam hesabı sahipleri kullandıkları Steam uygulamasına dair memnuniyetlerini dile getirmektedir. Steam kullanıcı deneyimini geliştirmek adına ciddi çalışmalar yürütmektedir.

 Steam Hesabı Sıfırlama

Steam Hesabı Sıfırlama

Steam Oyun Silme Nasıl Yapılır?

Steam güncellemeler dahilinde birçok yeniliği beraberinde getirir. Steam hesabı olan kişiler bazı oyunları oynamak istemeyebilirler. Hesabından kalıcı olarak oyun silmek isteyen kullanıcılar şu iş akışını izlemelidirler:

  • Steam hesabınıza giriş yapın.
  • “Hesap detaylarına” tıklayın.
  • Açılan sayfadan “Mağaza ve Satın Alım Geçmişi” başlığının altında yer alan “Satın Alma Geçmişini Görüntüle” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sayfada satın alma geçmişi görüntülenebilecektir.
  • Silinmesi istenen oyunun adına tıklayın.
  • Bu oyunu hesabımdan kalıcı olarak kaldırmak istiyorum seçeneğini tıklayın.
  • Gerekli adımları tamamlayın.

Bu işlemler sonucunda Steam hesabı üzerinde yer alan oyunlardan istenileni kalıcı olarak silmek mümkündür. Steam hesabında kalıcı olarak silinen ürünlerin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Steam Oyun İadeleri

Steam hesap üzerinden iadeler de yapılabilmektedir. Bunun için belirli şartlar gereklidir. Steam hesabı üzerinden yapılacak satın alımlar bu şartların sağlanması durumunda iade edilebilmektedir. Kullanıcılara iade hakkının sunulması güzel bir fonksiyon olarak hayat buluyor. Steam iadeleri için belirli kurallar bulunuyor.

Bu kurallardan birincisi 14 gün kuralı olarak biliniyor. Yani bir oyunun satın alım tarihi ile iade tarihi arasında günden kısa bir süre olması gerekiyor. İkinci kural olarak oyunun Steam üzerinden satın alınmış olması gerekiyor. Başka bir yerden alınan oyunlar Steam üzerinden iade edilemiyor. Üçüncü kural ise oyun oynama saatinin 2 saati geçmemesi üzerine bulunuyor. Bu durum da Steam kuralları içerisinde önemli bir başlığı oluşturuyor.

Steam Hesabı Sıfırlama

Steam Hesabı Sıfırlama

Steam Hesabı Silme

Steam hesap silme işlemlerinde de kullanıcılar kolaylıkla gerçekleştirebildiklerini belirtiyorlar. Steam hesabını silmek için Steam hesabına giriş yapmak gerekiyor. Steam hesabı üzerinden gerçekleştirilebilecek olan bu işlem, başvuru anından itibaren 30 gün içerisinde iptal edilebiliyor. Steam hesabı silmek için destek ile iletişime geçilmesi gerekiyor. Destek bazı durumlarda hesabın sahiplik kontrolünü gerçekleştirmek adına gerekli belgeleri isteyebiliyor.

Destek üzerinden gerçekleştirilen işlemler dahilinde Steam hesabının kapatılma süreci başlıyor. 30 gün içerisinde bu talebin iptal edilmesi mümkündür. Steam hesabına girerek üstte yer alan kırmızı bölmeye tıklayıp hesabın kapatılma talebi iptal edilebilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*