Spotify Çevrimdışı Hatası (Kesin çözüm)

30 Gösterim
0
Spotify Çevrimdışı Hatası  Web sitesinde müzik akışı hizmetleri olmayan Mp3 indirme uygulamalarına veya müziğe güvenmemiz gerektiğini hatırlıyor musunuz? Ama şimdi Spotify sayesinde o günler geçti. Artık İnternete bağlı olduğunuz sürece, milyonlarca müzik parçası arasından seçim yapabilir ve en sevdiğiniz şarkıları istediğiniz zaman, istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz.
Spotify’ın premium üyeliğini kullanırsanız, şarkıları ve podcast’leri çevrimdışı olarak da dinleyebilirsiniz. İstediğiniz film müziğini seçin ve indirin, ardından daha sonra dinleyin
Ancak bazı kullanıcılar, İnternet’e bağlı olsalar bile Spotify’ın çevrimdışı görüneceğini bildiriyor. Wi-Fi veya herhangi bir mobil veri bağlantısında kullanılamaz. Alt kısımda internet bağlantısı olmadığı mesajını görüyorlar. Bu nedenle, aynı sorunla karşılaşırsanız, lütfen doğru yere geldiğinizden emin olun. Bugün, cihazınızda iyi bir İnternet bağlantınız varken Spotify’ın neden çevrimdışı görüntülendiğini ve bu makalede bunun nasıl düzeltileceğini tartışacağız.

Spotify Çevrimdışı Hatası.jpg

Spotify Çevrimdışı Hatası Çözümü

Spotify Çevrimdışı Hatası Spotify neden çevrimdışı diyor? Spotify, ses akışı hizmetini sağlar, bu nedenle genellikle İnternet bağlantınız olduğu sürece çevrimiçi olabilirsiniz. Bağlantı istikrarsız olsa bile Spotify’da müzik parçalarını ve podcast‘leri çalmaya devam edebilirsiniz.
Ancak bazen çevrimdışı durumu hiçbir yerde göstermez. Uzun zamandır bekleyen yeni bir şarkıyı ne zaman çalmanız gerektiğini görmek çok sinir bozucu.
Şimdi açıklığa kavuşturalım.
Spotify’ın çevrimdışı durumunun arkasındaki sorun İnternet bağlantısı değilse, “İnternet Bağlantısı Yok” mesajı başka nedenlerle tetiklenmiş olabilir. Sebeplerden biri, Spotify’ın platformuna erişmeyi seçmenizdir. Spotify’ın iki sürümü vardır: “Web” ve “Mobil“. Bu nedenle bu iki konu farklı olabilir.
Spotify’a PC’nizdeki bir web sitesi üzerinden erişirseniz, güvenlik duvarının ve antivirüs yazılımının Spotify’ı bir tehdit olarak görmesi ve web sitesi ile ağ arasındaki yolu engellemesi mümkündür. Bu durumda Spotify, İnternet’e çevrimdışı bile bağlanabileceğini söylüyor. Öte yandan, uygulama sürümünü kullanıyorsanız, çevrimdışı modu etkinleştirmek, veri kullanım kısıtlamaları, önbelleğe alma, veri tasarrufu ve güç tasarrufu modu gibi birçok olası neden olabilir ve ağ bağlantısı çok yavaş.
 • Artık Spotify’ınızın çevrimdışı görünebileceği olası tehditleri veya nedenleri bildiğimize göre, çözümüne devam edelim. Doğru çözüm Bu bölümde, size yukarıdaki Spotify çevrimdışı durum sorunlarını çözmeyi deneyebileceğiniz bazı yöntemler göstereceğim.
 • Öyleyse ilk yöntemle başlayalım. Çevrimdışı modu devre dışı bırakın Çevrimdışı mod, ileri düzey kullanıcılar için uygundur. Çevrimdışı modu kullanırken, çevrimdışı parçalara erişebilirsiniz. Bu, indirdiğiniz yumuşak şarkıları Spotify’da reklamları rahatsız etmeden kullanabileceğiniz anlamına gelir.
 • Ancak bu İnternet bağlantısına neden olmaz. Çevrimdışı modu kapatın ve tekrar çevrimiçi olacaksınız. İşte bunu yapmak için adımlar. Spotify uygulamasını açın. Ayarlara gidin ve çevrimdışı modu arayın. Bulduğunuzda bu seçeneği kapatın. Son olarak uygulamayı yeniden başlatın.

 Spotify Hatası Çözümü

 • Tekrar giriş yapmayı deneyin Bazen uygulamaya doğru şekilde giriş yapmadığınızda, indirilen parçaları yüklemeyecek ve internet bağlantısı yok simgesi görüntülenecektir. Bu durumda hesaptan çıkıp tekrar giriş yapabilirsiniz. Öyleyse nasıl yaptığınızı görelim. masanın üstünde Tarayıcınızda www.spotify.com adresini açın. Sol alttaki profil bölümüne gidin. Orada, çıkış seçeneğini tıklayın. Bundan sonra, hesaba tekrar erişmek için oturum açma bilgilerinizi kullanın.
 • Mobil cihazda Spotify uygulamasını bir Android veya IOS cihazında başlatın. Sağ alt köşedeki kitaplığınıza tıklayın. Şimdi ayarlar seçeneklerini ziyaret edin. Aşağı kaydırın ve “Çıkış” seçeneğine dokunun. Bundan sonra, kimliğinizi ve şifrenizi kullanarak tekrar giriş yapın.
 • Veri tasarrufu modunda Spotify’ı anormal olarak ayarla Bu basit bir sorunsa, işi tamamlamak için çevrimdışı modu devre dışı bırakın. Ancak, sizin için işe yaramazsa, bakiyenizi kurtarmak için veri tasarrufu modunu kullanıyor olabilirsiniz. Veri koruma programı modelini kullanan tek kişi siz değilsiniz.
 • Tüm arka plan uygulamalarını çalıştırmak istemesem de, genellikle bu seçeneği kullanıyorum. Bu nedenle, yeniden bağlanabilmek için veri tasarrufu moduna Spotify‘ı bir istisna olarak dahil edin. Mobil ayarlarınıza gidin. Şimdi, “Kablosuz ve Ağ” seçeneğine tıklayın. Burada, “Veri Koruma Programı” na tıklayabileceğiniz “Veri Kullanımı” seçeneğini görebilirsiniz.
 • Spotify uygulamasını burada bulamazsanız, lütfen bir istisna olarak ekleyin. Güç tasarrufu modunu kapatın Güç tasarrufu modu, arka plan uygulamalarını ve ağ kullanımını en aza indirir, böylece cihazınızın pil ömrüne odaklanabilirsiniz.

 

 Spotify Çevrimdışı Dinleme Hatası

 • Bu nedenle, güç tasarrufu modunu kullanıyorsanız, Spotify’ın İnternet’e bağlı olsa bile çevrimdışı görüntülenmesinin nedeni bu olabilir. Ayrıca bağlı olduğunuz ağı, ister Wi-Fi ister mobil veri olsun, dikkate almaz.Sadece cihazdaki güç tasarrufu modunu kapatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
 • Ağı ve güvenlik duvarını kontrol edin Cihazınıza herhangi bir güvenlik duvarı veya antivirüs uygulaması yüklediyseniz, bu sizin için bir sorun olabilir. Spotify’ın tarayıcı sürümünü masaüstünüzde kullanırken, zaten yerleşik bir güvenlik duvarınız vardır. Spotify’ı bir tehdit olarak ele alabilir. Sonra bağlantıyı engelledi. Şimdi, bir süreliğine devre dışı bırakın veya Spotify’ı burada kullanın. Spotify’ı kullandıktan sonra lütfen koruyun.
 • Yönlendiriciyi yeniden başlatın Akış müziğinin Spotify’a yüklenememesinin nedenlerinden biri, yavaş internet bağlantısından kaynaklanıyor. Bu durumda, lütfen önce Wi-Fi bağlantınızın sağlam olup olmadığını kontrol edin.

 

 • Değilse, ISS’nize (İnternet Servis Sağlayıcısı) başvurabilir veya ev yönlendiricinizi yeniden başlatabilirsiniz. Bunu yaparsanız, bazen size sabit bir bağlantı sağlayarak sorunu çözebilir. Yönlendiriciyi yeniden başlatmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyin. İlk önce yönlendirici kablosunu çıkarın ve 15 saniye bırakın. Ardından tekrar takın ve bağlantıyı kontrol edin.
 • Bu işe yaramazsa, yönlendiricinin arkasındaki küçük düğmeyi de 10 saniye basılı tutabilirsiniz. Unutmayın, kullanıcı adı ve şifre gibi önceden kaydedilmiş tüm bilgileri silecektir. Önbelleği ve verileri temizleyin Spotify hesabınızın önbelleğini ve verilerini de temizleyebilirsiniz. Spotify’ı kullanırken karşılaştığınız sorunları çözebilir.
 • Unutmayın: Spotify önbelleğini temizlerseniz, indirilen tüm şarkıları kaybedersiniz. Ancak müzik kitaplığınıza ve çalma listelerinize dokunulmayacaktır. Ayrıca, ileride hesaba daha kolay erişebilmek için giriş bilgilerinizi kaydetmeyi de unutmayın. Android’de İlk önce Spotify uygulamasını açın. Ardından “Ayarlar” bölümüne gidin. Şimdi, “Uygulamalar” seçeneğine tıklayın. Spotify’ı tıklayın. Kaydet’i tıklayın. “Önbellek” seçeneğini burada bulabilirsiniz. Spotify hesabınızın önbelleğini temizlemek için buna dokunun. Uygulamayı kapatın ve ardından yeniden açın.
 • İPhone’da Önce mobil ayarlarınızı girin. Ardından Genel Seçenekler’i tıklayın. “İPhone Saklama Alanı” na dokunun. Spotify uygulamasını arayın ve tıklayın. Son olarak, önbelleği temizleyecek olan uygulamayı “Kaldır” ı tıklayın. Spotify’ı Kaldır Belki de Spotify’ınızın baştan başlaması gerekiyor. Bazen bu soruna uygulamadaki bazı hatalar neden olabilir.
 • Bu nedenle, Spotify’ın eski bir sürümünü kullanıyorsanız güncelleme zamanı gelmiştir. Burada güncelleme yapmaya gerek yok, ancak uygulamayı kaldırın ve mağazadan tekrar indirin. Ancak, sıfırdan başlamanıza gerek kalmaması için giriş bilgilerinizi kaydetmeyi unutmayın.
 • Sonuç Spotify, her seferinde çevrimiçi ve çevrimdışı olarak pürüzsüz parçaları dinleyebileceğiniz harika bir müzik akışı platformudur. En sevdiğiniz sanatçıları seçebilir ve onlardan bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. Gelişmiş bir kullanıcı olursanız, daha fazla özelliği kullanabilirsiniz. Ancak bazen Wi-Fi ve mobil verilere (4g, 5g) bağlıyken bile sorunlara neden olabilir, sorunlardan biri çevrimdışıdır. Bu nedenle, Spotify çevrimdışı görüntülendiğinde, İnternete düzgün bir şekilde bağlı olsanız bile, lütfen yukarıdaki yöntemleri takip edin. Bu şekilde, sizinle en sevdiğiniz şarkılar arasındaki yolu yeniden bağlayacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*