Rollercoaster Tycoon 3 Ücretsiz Oldu

37 Gösterim
0

Bu yazımızda rollercoaster tycoon 3 ücretsiz oldu ne demektir? Nasıl yapılır? Gibi sorulara yanıt vereceğiz. Rollercoaster Tycoon 3 1999 yılında piyasaya sürülmüş bir oyundur. Oyun bir lunapark simülasyon oyunudur. 3 seriden oluşmaktadır. Oyunun ilk 2 serisi izometrik kamera ile yani 2 boyutlu olarak sunulmuştu. Oyunun 3. ve son serisi 3 boyutlu olarak sunulmuş ve oyun severler tarafından çok sevilmişti.

Epic Games Store adlı mağazada rollercoaster tycoon 3 ücretsiz oldu. Oyun severler bu haberi coşku içinde karşıladığına eminiz. Kısa bir süre için ücretsiz olan oyunu vakit kaybetmeden ücretsiz olarak bilgisayarlarınıza indirip kurabilirsiniz. Oyunun sistem gereksinimlerini sizler ile paylaşacağız. Buna bakarak bilgisayarınıza uyup uymadığına kontrol edebilirsiniz. Oyunu bir kez satın almanız yeterli. Kısa süreliğine olan ücretsiz oyunun kampanyası bitse bile oyun sizin kütüphanenizde kalmaya devam eder. Oyunu Steam mağazası üzerinden 32 TL gibi bir ücrete satın alabiliyorsunuz. Fakat Epic Games Store’un ücretsiz kampanyasını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Rollercoaster Tycoon 3

Rollercoaster Tycoon 3

Rollercoaster Tycoon 3 Epic Games Store’da Ücretsiz

Epic Games Store her hafta kullanıcılarına değişik tarzda oyunları ücretsiz olarak sunuyor. Kullanıcılar da her hafta hangi oyunun ücretsiz olarak sunulacağını merak ediyor. Bu hafta rollercoaster tycoon 3 ücretsiz oldu. Ücretsiz olmasıyla beraber birçok kullanıcı bu oyunu kütüphanelerine çoktan eklediler. Oyun şuanda ücretsiz sunulmaya devam ediyor. Oyunun ücretsiz sürümünün bitiş tarihi 1 Ekim saat 18:00 olarak gözüküyor. Yani 1 Ekim saat 18:00’a kadar oyunu Epic Games Store üzerinden kolayca indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyunun Oynanışı İle İlgili Özellikler

Oyun içerisinde 18 farklı oynanış senaryoları mevcut. Oyunda ilerlemeniz halinde değişik görevler ve eşyalar açılmakta. Bu da oyunun zevkini artırır niteliğe sahiptir. Oyunda kendi lunaparkımızı sıfırdan kendi isteklerimiz doğrultusunda dekorasyonunu yapıyoruz. Ve müşteriler bizim dekorasyonumuzu beğendiği takdirde daha çok geliyorlar ve bizde daha çok para kazanıyoruz. Bu tasarımları yapmak göründüğü kadar kolay değil. Bazı insanlar günler, haftalar hatta aylar harcayabiliyor.

En iyi şekilde tasarımlarını yaptıktan sonra müşterilerin beğenisine sunuyorlar. Serinin ilk oyunu fazla kişi tarafından bilinmiyordu. Sınırlı bir kullanıcı tarafından oynanmaktaydı. Derken serinin ikinci oyunu karşımıza çıktı ve herkese adından söz ettirdi. Oyunun ikinci serisine bakacak olursak ilk seriye göre inanılmaz şekilde geliştirilmiş diyebiliriz. Bambaşka bir dünya karşımıza çıktı. Herkes severek oynadı ve oynamaya da devam ettiler. Bundan sonra serinin üçüncü oyunu ortaya çıktı. Ve bu oyun 3 boyutlu olarak lanse edildi. Mükemmel bir dünya ve hayal gücümüzün sınırlarını zorlayan tasarımları ile oyun severleri bu seri adeta mest etti. Oyunda 3 zorluk seçeneği var, bunlardan istediğinizi seçip oynamanız mümkün. 18 senaryoya sahip oyun değişik görevler sunmakta.

Lunaparkın sıfırdan oluşturulmasından lunaparkın temizliğine kadar her şeyin sorumluluğu bize ait olarak veriliyor. Oyunda ayrıca Sandbox adlı bir bölüm mevcut. Bu bölümde sınırsız para ve sıfırdan tasarım yapabileceğimiz bir lunapark veriliyor. Yani bu bölüme oyunun antrenman modu diyebiliriz. Bu mod ile oyuna kolayca alışmamız mümkün. Senaryoları başlatmak için kariyer modunu açmamız gerekir. Bur modda değişik kamera açılar mevcut ve oyuncuların bunları alışma süreci biraz zaman alabilir. Ama alıştıktan sonra hiçbir sıkıntı ile karşılaşılmaz. İlerleyen seviyeler ile kamera açılarını da kendinize göre ayarlamanız mümkün. çok severek oynayacağınız bu eşsiz oyunu ücretsiz şekilde kütüphanenizde bulundurmanızı öneririz.

Oyun Bize Neler Sunuyor?

Merakla beklenen rollercoaster tycoon 3 ücretsiz oldu haberinden sonra herkes bu oyunu araştırmaya ve oyun içinde neler olduğunu anlamak için çalışmaya başladı. Oyunun 3. serisi önceki serilerde olduğu gibi bize lunapark heyecanı sunuyor. Gerçek hayattaki dinamiklere benzer şekilde lunapark işletiliyor. Tüm lunapark çalışanları, personeller, işletmecisi yani herkes sizin emrinizde.

Hayal dünyanızı genişletir nitelikte olanaklara sahibiz. Yani lunaparkı sıfırdan kurup istediğimiz şeylere göre dekore etmemiz mümkün. Lunaparkımız müşteriler tarafından beğenilirse daha çok müşteri çekeriz ve daha çok paralar kazanabiliriz. Oyun aynı zamanda bizlere genişletme ve güncelleme paketleri sunuyor. Bu paketlerde belirttiğimiz süreye kadar ücretsiz olarak oyunu kütüphanesine ekleyenlere verilecek. Oyunun ücretsiz sürümünü kaçırmadan indirmenizi tavsiye ederiz.

Roller Coaster Tycoon 3 En Düşük Gereksinimler

Rollercoaster tycoon 3 ücretsiz oldu haberi sonrası herkes oyunun sistem gereksinimlerini merak eder oldu. Roller Coaster Tycoon 3 oyununu bilgisayara yüklemek için gereken en düşük özelliklerin listesi aşağıdaki gibidir;

 • İşletim Sistemi: Windows 98, Windows ME, Windows 2000, Windows XP
 • İşlemci: İntel Pentium 3, Athlon XP @ 733 Mhz
 • Bellek: 128 MB, 256 MB
 • Ekran kartı: ATI Radeon, GeForce 2
 • Gerekli boş alan: Bilgisayarda oyunu yüklemek için 600 MB boş olan bulunması gerekir

Yukarıdaki özellikler en düşük gereksinim ile oyunu oynamak isteyenlere göre listelenmiştir.

Rollercoaster Tycoon

Rollercoaster Tycoon

Roller Coaster Tycoon 3 En Yüksek Gereksinimler

Roller Coaster Tycoon 3 oyununu bilgisayara yüklemek için gereken en düşük özelliklerin listesi aşağıdaki gibidir;

 • İşletim Sistemi: Windows XP
 • İşlemci: İntel Pentium 4, Athlon XP @ 1.3 Ghz
 • Bellek: 256 MB
 • Ekran kartı: ATI Radeon 64 MB SDR, GeForce 2 Pro
 • Gerekli boş alan: : Bilgisayarda oyunu yüklemek için 600 MB boş olan bulunması gerekir
 • DirectX: DX 9

Yukarıdaki özellikler en düşük gereksinim ile oyunu oynamak isteyenlere göre listelenmiştir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*