Red Alert 2 Windows 10 Sorunları

7 Gösterim
0

Gerçek zamanlı en iyi strateji oyunları arasında yerini alan Red Alert 2 Windows 10 sorunları ile sık sık oyuncuların karşısına çıkmaktadır. Bu sorunların çözümü ve temelli ortadan kaldırmak amaçlı belli başlı birkaç yöntemler ve adımlar vardır. Bu yöntem ve adımları yerine getiren kişiler Red Alert 2 Windows 10 sorunları ile daha az karşılaşmaya başlarlar. Oyuncular Red Alert 2 Windows 10 sorunları bu yöntemleri kullanarak temelli olarak ortadan da kaldırabilirler.

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını seven herkes için bir efsane haline gelen Red Alert 2, piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra tüm strateji oyuncularının ilgisini çekti. Ayrıca oyunun piyasaya çıkışından bu yana çok uzun süreler geçmesine rağmen hala son derece popüler bir oyun olarak listelere geçmektedir. Fakat Red Alert 2 Windows 10 sorunları ile oyuncularının sık sık karşısına çıkıyor. Red Alert 2 çalışmıyor, takılma, kasılma ve siyah ekran gibi pek çok farklı sorun oyun seven herkesin karşısına çıkabiliyor.

Peki, Red Alert 2 Windows 10 sorunları nasıl çözülmektedir? Her bilgisayar oyunu sorunlarında olduğu gibi uygulanabilen pek çok farklı yöntemler vardır. Sorunun çözümünü araştırmaya koyulmadan önce sorunun ne olduğundan emin olunmalı ve ona uygun olan onarma yöntemi tercih edilmelidir.

Red Alert 2 Windows 10 Sorunlarına Çözüm Yöntemleri

Red Alert 2, çıktığı günden bu yana birçok oyun sever tarafından oynanmaktadır. Birçok oyuncunun bilgisayarında en iyi yeri kaplayan Red Alert 2, Windows 10 işlemcilerde sorunlar yaşatabiliyor. Tabi bu sorunların çözümleri mevcuttur. Çözümler aranmadan önce oyunun verdiği sorunun ne olduğu tespit edilmelidir. Daha sonrasında ise onarma yöntemleri denenmelidir.

Red Alert 2 Windows 10 sorunlarına çözüm yöntemleri şu şekilde olmaktadır;

 1. Yöntem: Windows sorun giderici yöntemini kullanmak.
 2. Yöntem: Oyunu, uygun olan uyumluluk modu ile beraber çalıştırmak.
 3. Yöntem: Red Alert 2 çözünürlük ayarlarını sıfırdan yapılandırmak.
 4. Yöntem: EA Origin üzerinden tüm ayarları düzenlemek.
 5. Yöntem: Oyunu CnCnt üzerinden oynamak.

Bu yöntemler, Red Alert 2 Windows 10 sorunlarının giderilmesini sağlayacaktır. Eğer görüntüden yana bir sorun yaşanıyor ise oyunun görüntülü ayarlarının yapılması gerekmektedir. Sorunları çözmek ve ortadan kaldırmak için öncelikle oyunun verdiği sorunun kaynağı tespit edilmelidir.

Red Alert 2 Windows

Red Alert 2 Windows

Red Alert 2 Windows 10 Sorunları Nasıldır?

Red Alert 2 Windows 10 sorunları sık sık oyuncuların karşısına çıkmaktadır. Oyuncuların, oyunun verdiği sorunu tespit edip, daha sonrasında ise gerekli adımları yerine getirmesi gerekmektedir.

Red Alert 2 Windows 10 üzerindeki sorunları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Oyun çalışmıyor.
 • Ekran karanlık.
 • Oyun içerisinde takılma.
 • Oyun esnasında kasma.

Bu dört sorun, Windows 10 üzerinden sık sık karşılaşılan sorunlardandır. Bu sorunların çözümleri içinde belli başlı yöntemler vardır.

Oyunu CnCnet Üzerinden Oynamak

CnCnet sitesi, özellikle Red Alert 2 gibi son derece eski ama unutulmaz olan gerçek zamanlı strateji oyunlarını çoklu oyuncu modu ile oynamak isteyen oyun severler için geliştirilmiş bir sistemdir. 2009 senesinden bu yana hizmet veren CnCnet sitesi, bünyesinde yüzlerce aktif oyuncu ve online oyunlar barındırıyor.

Eğer oyuncuların sorunu, Red Alert 2 oyununun çoklu oyuncu modunda oynayamamak ise CnCnet’i bilgisayarlarına indirerek bu sorunu ortadan sonsuza kadar kaldırabilirler. Üstelik donanım, işlemci veya işletim sistemi kaynaklı bir sorun oyuncular tarafından yaşanıyor ise CnCnet bu sorunların da ortadan temelli kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Ayrıca EA Games oyunları için tasarlanmış olan onlarca yamadan bir tanesini Red Alert 2 Windows 10 sorunlarınızı çözmek içinde oyuncular kullanabilirler. Yamalar arasında Red Alert 2 Windows 10 sorununa göre var olan sorunu çözecek ya da oyun deneyimini daha iyi hale getirecek bir yama mutlaka bulunmaktadır. Bu yamalar sayesinde, oyunun sorunu da ortadan kaldırılmış olmaktadır. Temelli olarak sorunlardan kurtulmak isteyen kişiler, yamalardan da faydalanabilirler.

Sorun Giderici İle Sorunları Gidermek

Sorun giderici birçok sorunun itina ile giderilmesini sağlamaktadır. Red Alert 2 Windows 10 sorunlarını ortadan kaldırmak içinde, sorun giderici kullanılabilir. Sorun giderici, sorunların temelli giderilmesini sağlamaktadır. Ayrıca onarma işlemleri ile beraberde, sorunun bir daha yaşanmamasını sağlamaktadır.

Red Alert 2 sorunları sorun giderici ile şu şekilde ortadan kaldırılabilir;

 • Başlat menüsünde bulunan ayarlar menüsüne tıklanır.
 • Bu kısımdan güncelleştirme ve güvenlik menüsü açılır.
 • Sol sütunda yer almakta olan sorun gider sekmesi açılır.
 • Eğer bir sorun var ise ekranda göreceğiniz sorun giderici çalıştırılır.
 • Açılan ekran üzerinden Red Alert 2 seçilir ve onay verilir.
 • Sorun giderici uygulaması belli bir süre içerisinde sorunun giderilmesini sağlayacaktır.
 • Sorun giderme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayar kapatılır ve tekrardan açılır.
 • Sorunun çözülmüştür.

Sorun giderici ile kısa süre içerisinde oyunda yaşanan tüm sorunlar çözülmektedir. İşlem sonunda kesinlikle bilgisayarın yeniden başlatılması gerekmektedir.

Red Alert 2 Windows 10

Oyunu Uyumluluk Modunda Çalıştırmak

Oyunu uyumluluk modunda çalıştırmak büyük bir öneme sahiptir. Bazen oyun bilgisayar ile uyuşmazlığa girmektedir. Bu da büyük sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Uyumluluk modunda açılan her oyun, bilgisayar ile birbirine uyum sağlayarak çalışmalar gerçekleştirir.

Uyumluluk modunda şu şekilde çalıştırılır;

 • Oyunun klasörü içerisinden RA2.INI dosyasına sağ tık yapılıp birlikte açılır.
 • Birlikte aç ile not defteri üzerinden açılması sağlanır.
 • ScreenWidth ve ScreenHeight değerleri geçerli ekran çözünürlüğü ile aynı değere getirilir.
 • VideoBackBuffer öz niteliğini VideoBackBuffer=no olarak düzenlenir ve dosya salt olarak kaydedilir.

Bu adımları yerine getiren herkes, uyumluluk modunda oyunun çalışmasını sağlayacaktır. Böylelikle oyunda, herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*