PUBG Mobile Üzerinden Arkadaş Nasıl Silinir?

285 Gösterim
0

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunu olan PUBG Mobile, oyunculara birbirleri ile sözlü ve sözsüz iletişim imkanı vermesi sebebiyle oyuncuların PUBG Mobile arkadaş nasıl eklenir ve PUBG Mobile üzerinden arkadaş nasıl silinir? gibi soruları internet ortamında aratması durumunu ortaya çıkarmıştır.

PUBG Nedir?

Asıl ismi PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS olan PUBG oyunu yaklaşık 100 oyunucunun bir alan içerisinde verdiği hayatta kalma mücadelesini konu alır. Bu oyunu iyi oynamak için oyunucun hem iletişim hem hareket hem de nişan alma özelliğinin yüksek seviyede olması bu oyunun en eğlenceli kısımlarından biridir.

Online oyun severlerin en çok beğendiği oyunlardan biri olan PUBG dünyanın her yerinden oyuncularla eş zamanlı oynana bir oyundur. Oyun tekli oynanabildiği gibi maksimum 4’lü takımlarla da oynanabilir. Oyunun amacı son kişi veya son takım olmaktır. Bu oyun türüne ” BattleRoyal ” adı verilir ve bu oyun 3 oyuna ayrılmıştır.

– PUBG: Oyunun aslıdır. Diğer iki oyununun temelini oluşturur.

– PUBG Lite: Güçsüz bilgisayarlar için üretilmiştir. Ana oyundan farklı olarak ücretsiz erişilebilir.

– PUBG Mobile: Mobil cihazlar için üretilmiştir.

Oyuncuların aklında PUBG Mobile arkadaş nasıl silinir? konusunu bırakan PUBG Mobile ülkemizde ve dünyada milyonlarca kişinin oynadığı bir oyun olması sebebiyle diğer 2 oyunu geride bırakarak en çok oynanan PUBG oyunu olmuştur.

PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile Üzerinden Arkadaş Nasıl Silinir?

PUBG Mobile Üzerinden Arkadaş Nasıl Silinir?

Mobil oyunların baş tacı olarak kabul edilen PUBG Mobile eş zamanlı bir hayatta kalma oyunudur. Oyuncular PUBG’yi tekli, eşli ve dörtlü bir takım olacak şekilde oynayabilirken takımını kendi ayarlayabilir. Yani takımındaki diğer oyuncuları kendi arkadaşları olacak şekilde ayarlayabilirken takımdaki diğer arkadaşların yabancı olma imkanı da vardır. Bu nedenle PUBG Mobile hem PUBG Mobile arkadaş nasıl eklenir? Sorusunda, hemde PUBG Mobile arkadaş nasıl silinir? Konusunda acemi oyuncularının kafasında soru işareti bırakmıştır.

PUBG Mobile Arkadaş Nasıl Eklenir?

PUBG Mobil oyununa bir arkadaş eklemek için, arkadaş eklemek istediğiniz kişinin kullandığı takma adı bilmeniz gerekir. Oyunun ana ekranının sağ alt köşesinden ” Arkadaşlar ” paneline girerseniz, ” Ekle ” seçeneğini görürsünüz. Arkadaş eklemek için bu ” Ekle ” seçeneğine basılması gerekir. Ardından açılan ekrandan arkadaşınızın takma adını girin ve arkadaşınızın sizin arkadaş ekleme isteğini kabul etmesini bekleyin. Eğer arkadaşınız ekleme isteğini kabul ederse başarılı bir arkadaş ekleme işlemi yapmış olursunuz. Göründüğü gibi PUBG Mobile oyununda arkadaş eklemek herkesin yapabileceği çok kolay bir iş olmaktadır.

PUBG Mobil Arkadaş Nasıl Silinir?

Popüler cep telefonu oyunlarıından biri olan PUBG Mobile, Türkiye’nin en popüler oyunlarından biridir. Oyunun birçok işlevi vardır, en önemli işlevi arkadaş eklemek ve arkadaşlarınızla oynamaktır. Arkadaş ekleyebileceğiniz gibi, arkadaşlarınızı silebilir ve arkadaşlarınızı arkadaşlıktan çıkarabilirsiniz. PUBG Mobil Arkadaş Nasıl Silinir? Konusuna gelinecek olunursa;

Bahsettiğimiz gibi, oyun arkadaş ekleme gibi işlevlere sahiptir. Bu özellik her oyunun sonunda kolayca görülebilse de, arkadaşlığından kaldırmak kolay değildir. Oyunun yeni düzenleyicileri bunu yapamaz çünkü her zaman önünüzde durmazlar. Arkadaşlarınızı arkadaşlıktan çıkarmak için şu adımlar takip edilmelidir:

  • Arkadaşlar bölümüne tıklayın.
  • Ardından açılan pencerede ” Oyun Arkadaşları ” sekmesini seçin.
  • Karşınıza oyundaki her arkadaşınız çıkacaktır. Oyunda arkadaşlarınız çıkarken, arkadaşınızın sol tarafında ” Arkadaşı Sil ” anlamında bir işaret vardır. Bu işarete basılmalı ve ardından gelecek olan onay bildirisinde ” Tamam ” seçeneğine tıklanmalıdır.

Arkadaş silme işlemi bu unsurların başarılı bir şekilde gerçeklemesi ile tamamlanacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*