PUBG Mobile Bilgisayardan Nasıl Oynanır?

9 Gösterim
0

Açılımı Player Unknown’s Battlegrounds olan PUBG geçtiğimiz yıl kendisi adına battle royale çeşidini fenomen durumuna getiren bir çıkış yapmış ve PUBG Mobile, Mart’ta gerek Android işletim sisteminde gerekse iOS işletim sisteminde piyasaya sürülmüştür. Peki, PUBG mobil bilgisayarda nasıl oynanır?

Bilgisayar Üzerinden PUBG Mobile Oynamak

Pek çok oyuncu bu oyunu daha geniş bir ekranda oynamak istemektedir. Bu istek doğrultusunda oyunculara bir çözüm de sunulmuştur.

  • Kullanıcılar, bir program vasıtasıyla oyunun mobil versiyonlarını Windows işletim sistemli bilgisayarları üzerinden oynayabilmektedir.
  • Oyun, fare ve klavye kullanımına müsaade eden bilgisayar ortamından ötürü birtakım çekişmeleri de beraberinde getirmektedir.
  • Neticede bu, akıllı telefon vasıtasıyla mobil PUBG oynayan öteki kullanıcılara nazaran daha üst düzey kontrol sağlayan bir özelliktir.

Bu programlara bir göz atacak olursak; Birinci sırada bulunan, Tencent’in şahsi olarak yaptığı resmi Android programı Gaming Buddy uygulamasıdır.

  • Bilindiği üzere Tencent, PUBG Mobile versiyonunu geliştiren ekip olarak tanınmaktadır.
  • Bu sebeple Gaming Buddy dikkatlerden kaçırılmaması gereken bir programdır.
  • Tencent tarafından yapılan bu emülatör haricinde PUBG oyununu bilgisayar üzerinde oynamanıza yardımcı olacak başka programlar da bulunmaktadır.

Bu programlarla alakalı daha fazla bilgi edinmek ve uygulamaları indirmek için Android Uygulamaları konumuna gidilmesi gerekmektedir. Ayriyeten PUBG uygulamasının apk dosyası da gerekli olacaktır.

Oyun Arkadaşı

Tencent’in formel Android uygulaması olan Gaming Buddy, Android işletim sistemi adına PUBG Mobile yardımına sahip olmuştur. Böylece kullanıcılara bilgisayar üzerinden PUBG mobil oyununu oynamak için formel bir uygulama vermiştir.

Windows işletim sistemli bilgisayarda PUBG Mobile oyununu oynamaya adım atmak için Tencent Games eliyle geliştirilmiş olan formel Gaming Buddy uygulamasını yükleyebilirsiniz. Yükleme paketi totalde 8,4 megabayt boyutunda olsa bile, oyun motoru yüklemek ve bilgisayara kurmak maksimum bir ya da üç dakika sürmektedir. Android üzerinde oyun halen beta versiyonunda olduğundan mütevellit oyunu oynarken bir müddet gecikme gözlemlenebilmektedir.

PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

Kurulum bir kez yapıldıktan sonra, PUBG Mobile uygulaması, 60 saniyelik görüntü sayısı oranındaki bir kare süratinde oyun tecrübesi sunmaktadır. Sistemin ekranına göre yüksek çözünürlük, tam yüksek çözünürlük ve ultra yüksek çözünürlük gibi görüntü kaliteleri arasında geçiş yapabilmektesiniz. Pro nitelikli kullanıcıları uyumlu bellek, birim ve inç başına düşen nokta miktarı ayarlarını seçerek motorun başarımını değiştirebilmektedir. Ayriyeten öz devimsel, pürüz içermeyen, kararlı ve yüksek çözünürlük görüntü kalitesi arasında tercih yapmak adına seçenekler bulunmaktadır.

Oyun direkt olarak uygulamadan da kaydedilebilmektedir. Uygulama üzerindeki kontroller, rastgele bir lokal bilgisayar oyununa benzemektedir. Hasımlara saldırmak adına fare donanımına tıklanması ya da karakteri çevirmek için imin hareket ettirilmesi gerekmektedir.

BlueStacks

Bilgisayar üzerinde PUBG mobil oyununu oynamak adına kullanılabilecek bir diğer araç BlueStacks emülatörüdür. Bu emülatör, bilgisayar üzerindeki bir Android ekranını benzeştirmeyi sağlayan bir Android işletim sistemi uygulamasıdır.

Bu uygulamanın sağladığı destekle Android uygulamaları bilgisayar üzerinde PUBG mobil oyununda olduğu gibi çalıştırılabilmektedir. Uygulama ve PUBG oyununa ait apk dosyası bilgisayara indirilmelidir. Program dâhilindeki Uygulamalarım alanına gidilmesi ve sağ alt bölümde yer alan apk yükle butonuna tıklanması gerekmektedir.

Ayarlar sekmesine giderek ve akabinde ekran yazısına tıklamak ve boy ile en oranını Sistem Varsayılanı olarak ayarlamak gerekmektedir. İnç başına düşen nokta miktarını yüksek olarak ayarlayıp ardından da motor yazısına tıklanması ve Open GL’ye ayarlanması gerekmektedir. Bunun da ardından işlemci çekirdeğini ve RAM’i tercih edebilir ve ayarlar bölümünden çıkılabilmektedir. Oyun artık hazırdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*