PUBG Lite Safe Mode Hatası Çözümü

712 Gösterim
0

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan oyunları arasında yer alan PUBG, son zamanlarda sık sık yaşanması nedeni ile PUBG Lite Safe Mode hatası çözümü sorununun kullanıcılar tarafından aranmasına sebep oldu. Oyun deneyimine kötü yönde imkan tanıyan Safe Mode sorunu nedir, nasıl çözülür?

PUBG Lite Safe Mode Hatası Nedir?

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca oyuncu sayısına sahip olan PUBG, son zamanlarda oyunculara problem yaratan bir teknik hata ile karşı karşıya kaldı. Oyuna giriş yapılma aşamasında ve bağlanılan internet üzerinde problem yaşanmasına neden olan hata, PUBG Lite Safe Mode hatası olarak öne çıktı.

Oyun arayüzünün PUBG oyununun oynandığı donanımı tam olarak algılayamaması nedeni ile ortaya çıkan sorun, donanım eksikliği gibi bir takım problemler nedeni ile de yaşanabiliyor. Oyun oynanış aşamasında kullanıcılara büyük sorunlar yaratan Safe Mode arızasının birbirinden farklı sistemler için farklı PUBG Lite Safe Mode hatası çözümü bulunmaktadır.

Stereo Karışımı ile Safe Mode Hatası Çözümü

PUBG oyuncuları tarafından çözülmek istenen hatalar arasında yer alan Safe Mode hatası, birbirinden farklı birçok PUBG Lite Safe Mode hatası çözümü ile oyun deneyimi tekrar kullanıcılara verebiliyor. Donanımsal bir hata olması nedeni ile Stereo ayarları ile çözülebilen Safe mode hatası için şu adımları takip etmeniz yeterlidir;

  • Bilgisayarınızın Başlat menüsüne gelerek Denetim Masası’nı açın.
  • Burada bulunan bölümler içerisinden Donanım ve Ses sekmesine erişin.
  • Karşınıza çıkan menüden ”Ses Aygıtlarını Yönet” sekmesine tıklayın.
  • Burada yer alan ”Kayıt” seçeneğini seçerek, ”Bağlantısı kesilmiş cihazlar göster” seçeneğine tıklayın.
  • Son aşamada ise, ”Stereo karıştır” seçeneğine tıklayarak tüm işlemleri onaylayın.

Bu aşamalar sonucunda kolaylıkla çözüme ulaşabilen PUBG hatalarından biri olan Safe mode hatası, her gün milyonlarca PUBG kullanıcısı tarafından uygulanan ve güvenle başarıya ulaşan çözüm yolları arasında yer almaktadır.

PUBG Lite Safe Mode Hatası Çözümü

PUBG Lite Safe Mode Hatası Çözümü

Sıfırlama Tekniği ile Safe Mode Hatası Çözümü

Dünyanın en sık tercih edilen oyunlarından biri olan PUBG üzerinde yaşanan Safe mode hatası, birçok oyuncu tarafından can sıkan konular arasında yer almaya başladı. Bu nedenle milyonlarca kişinin çözüm yolu aradığı bu hata için en etkili yöntemler arasında sıfırlama tekniği de yer alıyor. Bu uygulama için ilk olarak BIOS uygulamanızı kullanarak son sistem güncellemesini gerçekleştirin. Güncelleme tamamlandıktan hemen sonra BIOS pilini çıkartarak birkaç dakika bekleyerek, bilgisayarınıza bağlı güç kablolarını da sistemden çekin. Daha sonra bilgisayar açma kapatma düğmesine birkaç saniye basılı tutarak BIOS pilini tekrar yerleştirin.

Sisteminiz açıldıktan sonra en güvenli şekilde PUBG üzerinde yaşanan Safe mode probleminden kurtulmuş olacaksınız. Bu işlem sonucu tüm sistem donanımınıza adeta bir reset işlemi uygulandığından, başta PUBG olmak üzere birçok farklı oyun üzerinde yaşanan donanımsal hatalarda PUBG Lite Safe Mode hatası çözümü ile çözülebilmektedir.

PUBG Güncelleme ile Safe Mode Hatası Çözümü

PUBG oyununda meydana gelen birçok kronik hata, oyun ekibi tarafından tespit edilerek çözüm yolları geliştirilmektedir. Bu gibi durumlarda birçok kişinin yaşadığı teknik hatalar oyun geliştiricileri tarafından sunulan PUBG Lite Safe Mode hatası çözümü ile problem giderilebilmektedir. Bu nedenle Safe mode hatası ile karşılaşan oyuncuların yapması gereken ilk işlem, oyun tarafından resmi olarak yayınlanmış son güncellemeyi bilgisayarlara yüklemek olacaktır.

Son ve aktif bir şekilde uygulanan güncellemeleri gerek oyun içerisinde yer alan ”Güncellemeler” menüsünden, veya PUBG resmi internet sitesi aracılığı ile kolaylıkla yükleyebilir ve yüksek bir olasılıkla PUBG Lite Safe mode hatasının yaşanmasından kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*