Playstation VR Nasıl Bağlanır?

9 Gösterim
0

Üretici Sony’nin yeni duyurduğu ve bu yıl çıkması beklenen Playstation 5 ile birlikte ‘Playstation VR nasıl bağlanır? soruları tekrar gündeme gelmeye başlamıştır.

Birçok sanal gerçeklik ekibi gibi, Playstation VR, iki görüntüyü çok yakın tutarak ve bunları tek bir görüntü gibi göstererek stereoskopik görüntüler kullanır. İvmeölçer ve jiroskop kafanızın pozisyonunu algılar ve hareketlerinize göre görüntünün pozisyonunu düzenler. Tüm bunlar gerçek dünya görüntüleri ile birleştiğinde yeni bir dünyada olduğumuzu hissettirmeye yarar.

Bu bahsedilen sanal gerçeklik ekibi Playstation kameralarla kullanılabilir, bu yüzden bir Playstation kameraya da ihtiyacınız olmaktadır. Tüm bu parçalara sahip olan bireylerin Playstation VR nasıl bağlanır? Konusunda yardıma ihtiyaçları vardır.

Playstation VR Kurma

PS4’ü tamamen kurduktan sonra, PlayStation VR’yi yüklemek parçaları belirli bir sırayla kurmak kadar kolaydır. Sony ayrıca her kabloyu bizim için işaretlemiş olmaktadır. Bu nedenler Playstation VR nasıl bağlanır? Konusu hiç endişe gerektirmeyen bir konudur. Ayarlanması Gear VR’den daha fazla zaman tüketmektedir. PS VR kameraları kullanırken bas enstrümanları takmaya gerek yoktur.

Playstation VR Nasıl Bağlanır?

Playstation VR Nasıl Bağlanır?

Playstation VR Kullanımı Kolay mı?

Cihazdaki ışıklar tam görünüyor, ancak diğer cihazlarla karşılaştırıldığında Playstation VR biraz garip kalmaktadır. Gözlerin yanlarındaki ve önlerindeki köpük pedler uzun süre giyilebilir. Ağırlığı ve şekli – en azından kafamın şekli için – diğer cihazlardan daha rahat olmaktadır.

PS VR oyunları oynamak çok rahat olmaktadır. Bir 2D oyun oynarken ekranı bir film ekranına çevrilirse bile rahat olduğu doğrudur. Buna ek olarak, Wayward Sky ve Batman VR gibi VR oyunları karışıklığa neden olmaz, ancak bu RIGS gibi oyun gösterileri için geçerli değildir. Oyunda zıplayan ve koşan oyuncuların olması uzun vadeli zorlukları gerçeğe dönüştürmektedir.

Yönlü sesler yardımcı olabilir veya olmayabilir. Sete dahil olan herhangi bir kulaklık sesi her iki tarafa da iletebilir. Ossic gibi şirketler de bu konuda inisiyatif almış, birçok insanın inandığının aksine, bu özellik konsolun üreteceği görüntü sayısını etkilemeyecektir.

PS VR daha az öncelik tespiti gerektirir. Birlikte verilen uzatma kablosuyla, Playstation’ı koltukta veya iş yerinde otururken VR cihazınızda da oynayabilirsiniz.

Playstation VR Nasıl Bağlanır?

Playstation VR ürününü kullanım için öncelikle şu adımlar eksiksiz ve doğru yapılmalıdır:

  • İlk olarak mevcut bir HDMI kablosunu TV’niz ile İşlemci Ünitenizin HDMI (TV) bağlantı yerine bağlayın.
  • Sonraki adım olarak PlayStation Camera’yı PS4’ünüze bağlayın. Kamerayı yerleştirmek için uzmanların önerdiği en iyi yükseklik yerden 1,4 metredir (4 fit 7 inç). En etkili performans için kameranın bu yükseklikte olduğundan emin olunmalıdır.
  • Televizyona bağladığınız HDMI kablosunu PS4’ünüz ile İşlemci Ünitesinin HDMI (PS4) bağlantı noktasına sıkıca bağlayın.
  • USB kablonuzu PS’nin önünde bulunan İşlemci Ünitesine takın.
  • AC güç kablosunu AC adaptörüne, adaptör kablosunu işlemci ünitesinin arkasına takın. Şimdi güç kablosunu sıkıca elektrik prizine takmanın vakti geldi.
  • PS VR Gözlük kablosunu öğeleri eşleştirerek İşlemci Ünitesine bağlayın.
  • Sonraki işlemde, kulaklığınızı VR gözlüğünüze bağlayabilirsiniz.
  • TV’yi ve Playstation ürününü açma/kapama tuşuna basarak açın.
  • VR gözlüğün altında bulunan güç tuşunu aktiv ederek VR gözlüğünüzü çalıştırın.
  • Daha sonra sizin kendi tercihiniz ve önerilen tercihlere göre bir ayar yapın ve yeni teknoloji VR ürünün tadını çıkarın.

Görüldüğü gibi Playsation VR nasıl bağlanır? Sorusunun cevabı hiç komplike değildir. Bunun sebebi üretici firma olan SONY’nin bu ürünü yedinden yetişe herkesin kullanımına sunmak için üretmiş olduğudur.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*