Playstation Konsolu Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

46 Gösterim
0

PlayStation oynarken klavyenin yeterli olmaması sebebiyle Playstation Konsolu Bilgisayara Nasıl Bağlanır? Sorusu akıllara gelmektedir. PlayStation 4 oyun konsolu ile bilgisayarda oyun oynamak daha iyi hale gelmektedir. Bilgisayarda oyun oynamak için PlayStation konsolunu ayarlayabilmek zor görünse de gerekli bunların tamamlanması ile işlem kolaylıkla yapılabilir.

Bilgisayarlarda oyun oynayabilmek için bütün düğmeler mevcuttur. Trackpad sayesinde ise mouse olarak işlem yapmak mümkündür. Ancak ses jakı kullanılamaz. Bu Bir dezavantaj olarak görünse de kulaklık kullanmak yeterli olabilir.

Bağlama işlemi için yalnızca PlayStation 4 kolu ve USB kablosu yeterli olmaktadır. Aynı zamanda PlayStation 4 kolu bilgisayarlara Bluetooth vasıtasıyla da bağlanabilir. Bazı oyun konsollarında ise wi-fi aracılığı ile bağlantı sağlanabiliyor.

DS4 Windows İndirmek

Bilgisayarda çalışabilmesi için bir ek yazılım yüklemek gerekmektedir. Bu sebeple indirilen yazılımın ismi DS4 Windows olarak bilinmektedir. Kurulum sayesinde bağlama işlemi daha hızlı olmaktadır. İndirmek ise ücretsizdir.

DS4 Windows Yüklemek

Bilgisayara indirilen dosyanın bulunması ardından tümünü çıkart seçeneğine tıklanır. Sonrasında istenilen bölüm seçilir. İndirilen yerde çift tıklayarak açılan klasörde 2 adet dosya bulunmaktadır. İki dosya olan DS4Windows.exe sayesinde yükleme işlemi tamamlanır.

DS4 Windows Ayarı

Playstation Konsolu Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Playstation Konsolu Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Yükleme tamamlandıktan sonra kaydedilecek yer seçilmelidir. Ardından DS4 sürücüsünün kur seçeneğine tıklayarak Windows 8 Windows 8.1 ve Windows 10 için kurumuş olacaktır. Ancak Windows 7 ve benzeri sürümleri kullanan kullanıcıların 360 sürücü yükle seçeneğini de tıklamaları gerekmektedir.

PS4 Kumandasını USB İle Bilgisayara Bağlama

Indirme tamamlandıktan sonra PlayStation 4 dualshock 4 denetleyicisi bilgisayara bağlanabilir. Bunun için kullanılacak iki yöntem vardır.

  • USB kablosu
  • Bluetooth

Kontrol cihazını bilgisayara USB kablosu ile bağlamak isteyenler için mikro usb kablosu gerekmektedir. Bu akıllı telefonlarda bulunan USB kablosu olabilir. Kablo hem denetleyiciye hem de bilgisayara bağlandıktan sonra algılama gerçekleşir. Ardından oyun oynamaya başlanabilir.

PS4 Kumandasını Bluetooth İle Bilgisayara Bağlama

PlayStation 4 oyun konsollarının en güzel özelliği Bluetooth ile bağlantı sağlamasıdır. Bu sayede oyun oynarken daha esnek davranmak mümkündür. Kullanıcılar PlayStation 4 oyun konsolunun bu özelliğini oldukça beğenmektedir.

PlayStation 4 denetleyicisi Bluetooth kullandığı için bilgisayarında Bluetooth alıcısı olması önemlidir. PlayStation 4 oyun konsolunu bluetooth ile bağlamak için yapılması gereken denetleyicinin üstünde bulunan Işık çubuğunun yanıp sönmeye başlayınca ya kadar ortadaki paylaş düğmesine 3 saniye basılı tutmaktır.

Sonrasında ise bilgisayardaki Bluetooth ayarlarını açmak Windows 10 kullanıcıları için saat köşede bulunan görev çubuğundaki konuşma balonu simgesi ve tıklamak gereklidir. Bu işlem sonrasında Eylem Merkezi açılır ve Bluetooth düğmesini tıklamak gerekir. Kablosuz denetleyicisi seçilerek işlem yapılır. Bu işlem sırasında çift kodu girmek istenebilir. Bu kot için 0000 yazmak gereklidir sonrasında PlayStation 4 oyun konsolu bilgisayarına kablosuz olarak sağlanmış olacaktır.

Playstation Hakkında

Birçok kullanın cep PlayStation 4 almadan önce araştırma yapmaktadır. Bu konuda PlayStation 4 almadan önce bilinmesi gerekenler vardır. Örneğin PlayStation 4 kutusunun içinde yalnızca bir kol olduğudur. Yani ikinci bir oyun konsolu almak için yaklaşık olarak 200 TL civarı ödeme yapmak gerekmektedir.

PlayStation 4 kutusunun içinde neler olduğu merak edilmektedir. Şöyle ki konsol, kulaklık, HDMI kablosu, güç kablosu ve şarj kablosu şeklindedir. PlayStation 4’ün sunduğu online oyun imkanı ise PlayStation Plus sayesinde yapılmaktadır. PlayStation Plus a üye olmak online oyun oynamak için şarttır. PlayStation Plus fiyatları ise 20 liradan 150 liraya kadar çıkmaktadır bu paketler 1 aylık ve 1 yıllık şeklinde düzenlenmiştir. Denemek isteyenler içinse 14 günlük ücretsiz deneme sürümü vardır.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*