Playstation Çevrimiçi Kimlik Nasıl Alınır?

3 Gösterim
0

Playstation sahiplerinin oyun deneyimine erişebilmesi için gerekli olan ilk adım olan çevrimiçi kimlik; birçok kişi tarafından ”Playstation çevrimiçi kimlik nasıl alınır?” sorusunun sorulmasına sebebiyet vermiştir. Kullanıcılarına oyun satın alma indirme, arayüz üzerinde gezinme gibi birçok imkanın yolunu açan en önemli etkenlerden biridir. Her Playstation kullanıcının sahip olduğu benzersiz bir çevrim içi kimliğin bulunması, aynı zamanda birçok avantajı da beraberinde getirebilmektedir.

Playstation Çevrimiçi Kimlik

Playstation Çevrimiçi Kimliği

Bilgisayar Üzerinden Playstation Çevrimiçi Kimliği Alma

İlk Playstation cihazını satın alan kullanıcılar için sunulan ilk çevrim içi kimlik alma imkanı, Playstation firmasının resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Playstation çevrimiçi kimlik nasıl alınır?” sorusunu araştıran kişiler; özellikle kayıt aşamasının daha kısa olması ve ara yüz üzerinden kolaylıkla değiştirilebilmesi nedeni ile tercih edilen bilgisayardan çevrim içi kimlik alma işlemini tercih etmektedir.

Bu işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak Playstation firmasının resmi web sitesi adresine giriş yapın. Sol üst köşede yer alan ”Playstation Store” butonuna tıklayarak, ”Yeni Hesap Oluştur” seçeneğine tıklayın.

Sizden istenilen kimlik bilgilerini doğru bir şekilde tamamlayarak, son olarak doğrulama e-postasının gönderileceği ve erişiminizin bulunduğu bir e-mail adresi belirlemelisiniz. Daha sonra doğrulama mail postasından hesabınızı etkinleştirerek, herhangi bir Playstation cihazında çevrim içi kimliğinize erişebilirsiniz.

Playstation 4 ile Çevrimiçi Kimlik Alma

Dünya üzerinden en fazla kullanılan Playstation cihazlarından biri olan 4. seri cihazı üzerinden, birçok farklı şekilde çevrim içi kimlik alımı yapılabilmektedir.

Cihaz kullanımınızı gerçekleştirebilmeniz için zorunlu bir ihtiyaç olan çevrim içi kimliği, Playstation 4 üzerinden şu adımları takip ederek kolaylıkla alabilirsiniz;

 • Cihaz çalışır haldeyken konsol üzerinden ”PS” tuşuna basın.
 • Ekranda yer alan ve yeni kullanıcıyı belirten ”Artı” butonuna tıklayın.
 • ”Yeni Kullanıcı Oluştur” ekranını seçin.
 • İstenilen kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde girin.
 • Ekranda açılan avatar seçenekleri arasından tercih ettiğiniz birini seçin.
 • Playstation dünyasında adınızı simgeleyecek Online ID oluşturun.
 • Playstation Kullanıcı Sözleşmesi’ni okuyarak onaylayın.

Bu aşamalar sonunda dakikalar içerisinde oluşturabileceğiniz çevrim içi kimlik, aynı zamanda farklı Playstation cihazları üzerinden de erişime imkan vermektedir. ”Playstation çevrimiçi kimlik nasıl alınır?” sorusunu sıklıkla soran ve PlayStation 4 cihazını yükseltmek veya başka bir cihaza geçiş yapmak isteyen kişiler, aynı çevrim içi kimliği kullanarak hesaplarını kaldığı yerden kullanmaya devam edebilmektedir.

Playstation 3 ile Çevrimiçi Kimlik Alma

2006 yılında piyasaya sürülerek satış rekorları kıran Playstation 3, günümüzde hala birçok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. ”Playstation çevrimiçi kimlik nasıl alınır?” sorusunu birçok mecrada araştırarak çözüm yöntemi arayan bu kişiler için sunulan çevrim içi kimlik alma imkanı, diğer platform kayıtlarına göre biraz daha uzun sürebilmektedir. Bu sebeple birçok Playstation 3 kullanıcısı, çevrim içi kimlik alımını bilgisayar üzerinden gerçekleştirmektedir.

Ancak Playstation 3 üzerinden çevrim içi kimlik almak isteyen kişiler, şu adımları takip etmelidir;

 • Playstation 3 ana menüsü üzerinden Playstation Network sayfasına erişin.
 • ”Üye Ol” butonuna tıklayın.
 • Ülke ve dil seçeneklerini tamamlayın.
 • Playstation tarafından tarafınıza sunulan iki farklı kullanıcı sözleşmesini onaylayın.
 • Bir e-posta ve şifre belirleyin.
 • Kendinize ait olan bir online ID belirleyerek oyun deneyiminize başlayabilirsiniz.

İlk kez çevrim içi kimlik oluşturan Playstation kullanıcıları, Playstation 3 ile kayıt oluşturma sırasında zaman zaman e-mail onay kodu gibi farklı seçenekler ile de doğrulama yapabilmektedir.

Playstation Online Kimlik

Playstation Online Kimlik

Playstation Çevrimiçi Kimliğin Avantajları Nelerdir?

Playstation kullanımı için zorunlu bir ihtiyaç olan çevrimiçi kimlik özelliği, kişilerin kullanıcı deneyimini arttırmak amacı ile uygulanan bir sistemdir. Günümüzde Playstation kullanıcıları tarafından sıklıkla sorulan ”Playstation çevrimiçi kimliği nasıl alınır?” sorusunun birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Playstation kullanıcıları bu özellikten yararlanarak farklı cihazlarda hesaplarına giriş yapabileceği gibi, aynı zamanda oyun satın alımını, ödeme yöntemlerini, arkadaş edinme ve grup oluşturma gibi farklı avantajları çevrimiçi kimlik özelliği ile kullanabilmektedir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*