PlayStation 5’in 2 TB’lık Sürümü Fiyatı

9 Gösterim
0

Kullanıcıların merakla beklediği ürünler arasında yer alan PlayStation 5’in 2 tb’lık sürümü yakın zamanda duyuruldu. PlayStation 5 yenilikçi tasarımı ve yüksek işlem gücü ile beklentileri karşılamayı hedefliyor. Sony firmasının 2020 Aralık tarihine kadar Türkiye pazarlarına girmesini planladığı ürün oyuncular tarafından merakla bekleniyor.

PlayStation oyun dünyasındaki devrimlerle anılıyor. Yenilikçi tasarımıyla kullanıcılara sunulan konsol güçlü işlemcisiyle oyun açısından farklı bir deneyim vaat ediyor. Sony’nin geliştirmeleri kapsamında PlatStation 5’in farklı bir tasarıma kavuştuğunu görmek mümkün.

Oyun dünyasında bir devrim olarak bilinen PlayStation’ın, yeni modelinin yakın zaman içerisinde Türkiye’ye giriş yapması bekleniyor. Kullanıcılar tarafından fiyatı da araştırılan ürünün yurt dışında satış rakamları ve marjları belli olmaya başladı.

Ancak Türkiye’ye henüz resmi olarak giriş sağlamamış ürünün vergiler dahil ne kadar fiyata sahip olacağı bilinmiyor. Güçlü işlemcisiyle yeni nesil oyunların oynanmasına izin veren konsol, birçok oyunun içerisinde olduğu bir tanıtım etkinliğinde tanıtıldı. Yenilikçi tasarımı ile dikkat çeken ürün bir önceki seri ürünü olan PlayStation 4’e göre farklı bir tasarıma sahip.

Ham fiyatın üzerine binen vergiler sebebiyle net bir fiyat vermenin mümkün olmayacağı ürünün, uzmanlarca ucuz olacağı düşünülmüyor. Uzmanlar ürün fiyatının 5 rakamlı tutarlara ulaşabileceği konusunda görüşlerini belirtiyorlar.

PlayStation 5'in 2 TB'lık Sürümü Fiyatı

PlayStation 5’in 2 TB’lık Sürümü Fiyatı

PlayStation 5 Yenilikleri

PlayStation tanıtım organizasyonunda farklı tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Konsol tasarımı dik bir tasarım haline getirilmiş ve gamepad adı verilen kolda da farklı bir tasarım anlayışı benimsenmiş. Füturistik bir tasarım ile oyuncuların karşısına çıkan ürünün birçok sürümünün olacağı belirtildi.

PlayStation 5’in 2 tb’lık sürümü ile kullanıcılar yeterli bir depolama alanına sahip olabilecekler. Konvansiyonel anlayıştan çıkılarak dikey bir form kazandırılan ürünün bu yenilikçi şekli sosyal medyada yankı buldu. PlayStation 5 hayali kuran kişiler yenilikçi tasarımı ile Türkiye pazarına girişini sabırsızlıkla beklemektedir. Yenilikleri ile dikkat çeken PlayStation 5’te iç kısımda gittiği yeniliklerle tamamen farklı bir ürün olduğunu söylemek mümkün.

PlayStation 4’e göre daha yeni ve güçlü bir işlemci, daha estetik bir tasarım gibi özelliklerle kullanıcıları karşılıyor. Diskli ve disksiz sürümlerinin olacağı belirtilen ürünün detayları ve incelemeleri henüz netleşmiş değil. Bu sebeple PlayStation 5’in halen piyasadaki gizemini koruduğunu, kullanıcı deneyimi konusunda nasıl bir ürün olduğunun net bilinmediğini söylemek mümkün.

PlayStation 5 Tanıtımı

Sony, PlayStation 5 ürününün tanıtımını büyük bir organizasyonla gerçekleştirdi. Dual Sense açısından da yeniliklerin olduğu bu tanıtımda bazı oyunlara yer verildi.

Tanıtımda yer verilen oyunlardan bazıları şunlar:

 • Gran Turismo 7
 • HİTMAN III
 • Spiderman Miles Morales
 • Resident Evil Village
 • Project Atia
 • Returnal
 • NBA2K21
 • Goodbye Volcano High
 • OddWorld
 • Destruction AllStars
 • LittleDevil Inside
 • Demon Souls
 • GostWire Tokyo
 • Deadloop

Tanıtılan ürün ve oyunlar ile PlayStation’un kullanıcı tarafında beklentileri yükselttiğini söylemek mümkündür. Sony tarafından bazı konularda net açıklama yapılmaması ürünün gizemini korumasında büyük bir rol oynamaktadır. PlayStation 5’in 2 tb’lık sürümü olacağı söylemi beklentileri yükseltmiştir. Ayrıca ürünün yenilikçi yapısının da beklentileri yükselttiğini söylemek doğru olacaktır. Ürünün bu beklentileri karşılayıp karşılayamayacağı zaman içerisinde belli olacaktır.

PlayStation 5 Tasarımı

Sony farklı bir tasarıma sahip olan PlayStation 5’i ihtişamlı bir gösteri ile tanıttı. Teknoloji dünyası tarafından yakın takibe alınan PlayStation 5 hakkında internette birçok görsel ve haber dolandı. Tanıtım sonrasında ürünün görseli ve bazı özellikleri netlik kazandı. Kullanıcılarda beklenti oluştu ve oluşan beklenti tasarım sebebiyle büyüdü.

PlayStation’un konvansiyonel anlayıştan vazgeçerek dik bir tasarıma geçmesi kullanıcıların farklılıklar açısından beklentilerini artırdı. Yeni ve füturistik bir tasarıma sahip olan ürün sosyal medyada kısa süre içerisinde gündem oldu. Tasarımcılar ve teknoloji yorumcuları tarafından yüksek oranda beğenilen bu tasarım ile Sony’nin kullanıcılarına farklı bir deneyim vaat etmesi bekleniyor.

PlayStation 5'in 2 TB'lık Sürümü Fiyatı

PlayStation 5’in 2 TB’lık Sürümü Fiyatı

PlayStation 5 Fiyatı

PlayStation ürününün fiyatı konusunda henüz Sony tarafından bir açıklama yapılmadı. Alman bir internet sitesi olan otto.de adresinde PlayStation 5 ürününün 975 Euro’luk bir fiyat etiketi ile sergilendiği biliniyor. Ancak bu ilanın yer tutucu olarak konulduğu sanılıyor. Sony tarafından duruma dair bir açıklama gelmemesi de ilginçliğini koruyor.

Yer tutucu olarak konulduğu sanılan ilan sayesinde otto.de’nin yüksek bir hit sayısına ulaştığı biliniyor. Fiyat ibaresindeki tutara dair bir açıklama gelmiş olmasa da 975 Euro olan tutar kullanıcılar tarafında yüksek olarak karşılandı. 8-9 bin lira civarında olacak ürüne ek olarak bir de verginin bineceği ve 5 rakamlı tutarlara ulaşabileceği öngörülüyor. PlayStation 5’in 2 tb’lık sürümü için sunulan bu fiyatın gerçek olup olmadığının yakın zaman içerisinde anlaşılması ümit ediliyor.

PlayStation 5 2 TB’lık Sürüm Avantajları

PlayStation 5 yeni tasarımı ve özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. PlayStation 5’in 2 tb’lık sürümü sayesinde kullanıcıların depolama sorunu yaşamadan oyunları kolay bir şekilde depolayabilmesi hedefleniyor. Oyun dünyasında yaşanan gelişmeler ve yeni grafik motorlar sayesinde daha detaylı oyunlar üretilmiş durumda. Bu durum da her donenin hafızada yer edinmesi ile karşılık buluyor.

Kullanıcılar yeni nesil konsollarda yüksek depolama kapasitesi olan sürümleri tercih ediyorlar. Bu sayede yaşanabilecek depolama sorunlarına daha sorunu yaşamadan çözüm bulmayı hedefliyorlar. Kullanıcıların merakla beklediği PlayStation 5’e dair detayların yakın zamanda netleşmesi bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*