PGA Tour Sistem Gereksinimleri

36 Gösterim
0

PGA tour sistem gereksinimleri belirtmeden önce isterseniz PGA Tour nedir? Onu öğrenelim. PGA tour, birçok golf sever keyifle oynadığı bir tür spor oyunudur. Yayıncısı HB Studios’tur. Yayıncısı ise birçok spor oyunu gibi 2K’dır. Neredeyse her spor için oyun çıkaran 2K’ in bu golf oyunu ilk çıktığı 21 Ağustos 2020 tarihinden beri büyük ilgi görmüştür.

Sıra gelelim bilgisayar almanın daha da zorlaştığı bu günler de herkes oyun almadan önce mutlaka sistem gereksinimlerine onun fiyatlarına bakmıştır. Peki, PGA Tour’un önerdiği sistem gereksinimleri nelerdir? İlk adı The Golf Club olan bu oyunu oynamak için ilk olarak Windows 7/ 8.1/ 10 olan 64 bitlik bir işletim sistemine sahip olmanız gerekiyor.

Bunun yanında Intel Core i5-4670 3,40 GHz veya aynı özellikleri görebilecek bir işlemci olması gerekiyor. Ve de tabii ki çoğu oyunu oynamak için iş görebilecek 8 GB’lık RAM olması lazım. PGA tour’ un önerdiği bir başka şey ise AMD Radeon HD 7850 veya aynı işlemi görebilecek bir ekran kartı. Bunların hepsinin yanında DirectX sürümünün 11, depolama alanınızın ise en az 12 GB olmalıdır.

Bunları kısaca belirtmek gerekiyorsa bu ürünler şunlardır:

 • Windows 7/ 8.1 veya 10 olan 64 bit işlemci
 • Intel Core i5-4670 3,40 GHz veya aynı işlevi yapabilecek bir işlemci
 • 8 GB RAM
 • AMD Radeon HD 7850 veya aynı işlevi yapabilecek başka bir ekran kartı
 • DirectX sürümü 11
 • 12 GB’lık depolama alanı
  PGA Tour Sistem GereksinimleriPGA Tour Sistem Gereksinimleri

  PGA Tour Sistem Gereksinimleri

PGA Tour Sistem Gereksinimleri Fiyatları (Önerilen)

PGA Tour’un önerdiği sistem gereksinimleri bunlardı.

Şimdi fiyatlarını öğrenebiliriz. Fiyatları:

 • Intel Core i5-4570 3,40 GHz: 680 TL
 • 8 GB RAM: 260 TL
 • AMD Radeon HD 7850: 400 TL
 • 120 GB’lık SSD: 150 TL

İşte PGA Tour sistem gereksinimleri toplam 1450 TL tutuyor. Tabii ki de monitör ve kasa gibi ürünler bu fiyata dahil değildir. Fakat belirttiğimiz ürünleri toplayarak 2K’nın başka tür oyunlarını da oynayabilirsiniz. Bu fiyatların düz bir şeklide belirtildiğini de söylememiz gerekir.

PGA Tour Sistem Gereksinimleri ( Minimum ) Sıra da minimum PGA tour sistem gereksinimlerini öğrenmeye. Günümüze göre önerilen sistemin başka sistemlerden daha az maliyeti olduğu için minimum sistemin fiyatı ile arasında pek fark olmayabiliyor. Bilgileri verdiğimize göre işletim sisteminin önerilenlerle aynı olması gerektiğini söyleyebiliriz. Yani İşletim sisteminiz Windows 7/ 8.1 veya 10 olup 64 bit olması gerekiyor. Intel Core i5-769 2,80 GHz veya aynı işlevi görebilecek bir işlemciye sahip olmalısınız. Sırada şimdi ki oyun bilgisayarlarında çok tercih edilmeyen 4 GB’lık bir RAM mevcut.

Bilgisayarın performansını etkileyen en büyük etkenlerden birisi olan ekran kartında. Ekran kartınızın en düşük AMD Radeon HD 5770 veya buna benzer ekran kartınızın olması gerekmektedir. Bunların yanında DirectX sürümünüzün 11 olması ve aynı şekilde 12 GB’lık bir depolama alanı gerekiyor. Bu depolamayı da bildiğimiz gibi SSD kart denilen eleman sağlıyor. Bunları kısaca belirtmek gerekirse.

 • Windows 7/ 8.1 veya 10 olan 64 bitlik bir işletim sistemi
 • Intel Core i5-769 2,80 GHz veya aynı işlevi görebilecek bir işlemci
 • 4 GB RAM
 • AMD Radeon HD 5770 veya aynı işlevi görebilecek bir ekran kartı
 • Sürümü 11 olan DirectX
 • 12 GB’lık boş depolama alanı
  PGA Tour Sistem Gereksinimleri

  PGA Tour Sistem Gereksinimleri

PGA Tour Sistem Gereksinimi Fiyatları (Minimum)

Evet, şimdi önceki gibi belirttiğimiz sistemin parçalarının fiyatlarına.

Bunların fiyatları:

 • Intel Core i5-769 2,80 GHz: 250-300 TL civarında
 • 4 GB RAM: 120 TL
 • AMD Radeon HD 5770: 375-400 TL arası
 • 120 GB’lık SSD kart: 150 TL

Yukarı da hem fiyatları hem de ürünlerini belirttiğimi sistem toplamda 970 TL tutuyor. Unutmayın bu sistem 4 parçadır ve monitör, kasa ve ekipmanlar gibi elemanlar dahil değildir. Evet, eğer sistemi öğrenip topladıysanız şimdi gelelim oynamak için bize gereken diğer bilgilere. Sistemi kurduktan sonra yapman gereken şeylerden birisi oyuna sahip olmak.

Yıllar geçse dahi sevilen ve fiyatı da buna göre değişen bu serinin son oyunu PGA Tour 2k21’dir. Bu oyunun fiyatı 700 TL civarındadır. Bu oyunu internetten rahatlıkla bulabilir ve sahip olabilirsiniz. Peki, oyunun amacı nedir? PGA Tour da ki amaçlar ve kurallar gerçekteki golf sporuyla oldukça benzerlik göstermektedir. Golf sporunu bilmeyen birisi bile rahatlıkla oyunun yönlendirmesi ile oynayabilir.

Oyunu indirdiğiniz platforma göre oynadığınız ekipmanda ona göre değişiyor. Oynamayı konsol ile oynamaktan keyif alıyorsanız en bilindik oyun platformlarından Xbox veya PlayStation yardımı ile oynayabilirsiniz. Kimilerine göre daha kolay olan bir diğer ekipman ise mause ve klavyedir. Burada ki bütün sistemi toplayarak 2K şirketinin başka oyunlarını da rahatlıkla oynayabileceğinizi söylemek gerekiyor. 2K’nın diğer sevilen oyunlarından birisi ise NBA serisi. Birçok kişi tarafından sevilen bu oyun serisi gerçekte olan takım ve oyuncuları içermektedir. Aynı zamanda kendi kariyerinizi de yönetebilirsiniz. Tabii ki de oyunun en çok sevilen yanlarından birisi çok oyunculu modu da unutmamak gerek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*