Pes 2020 Online Nasıl Oynanır?

397 Gösterim
0

Oyun dünyasının en çok sevilen ve en çok oynanan oyunlarından biri olan pes oyununun bir de online olan bölümü var ki nefes keseci oyun organizasyonlarında dünyanın farklı yerlerinden seçilen kişiler karşı karşıya getiriliyor ve en iyisi seçiliyor. Ama dünyanın farklı yerlerinden olan insanlarla karşı karşıya gelmek ve seviyenizi ölçmek için böyle bir organizasyona katılmanız gerekmez, evde de pes online ile bunu yapabilirsiniz. Peki, Pes 2020 Online Nasıl Oynanır?

PES, bu sene oyun sevenlerin karşısına farklı bir isim ile çıktı. PES 2020 oyunun ismi bu sene eFootball olarak değiştirildi. Bu isim değişikliği akıllara hemen PES oyununun eSpor organizasyonlarına ağırlık vereceğini getirdi ki öylede oldu. Bu girişimde bulunan PES her sene tartışma konusu olan 2 futbol oyunun hangisinin daha iyi olduğu ve sorulan PES mi Fifa mı sorularına ciddi bir cevap oldu. Bu sene ibre tamamen PES yönünde oldu diyebiliriz.

Ana lig ve maç günü bölümlerinin yanı sıra PES 2020’de diğer oynayabileceğiniz oyun bölümlerinden efsane ol bölümüyle kendi kulübünüzü kurup myClub gibi seçeneklerde bu oyunda mevcut.

PES 2020 Telefon Uygulama Oyunu Nasıl Oynanır?

PES 2020 oyununu oynamak isteyen ancak oyun konsolu alamayan insanlar telefon uygulaması olarak da oynanabilen PES 2020 uygulamasını cihazlarına indirerek oyunun keyfini çıkartabilirler. Telefon uygulaması olarak indireceğiniz PES 2020 online olarak bu oyunu sizin gibi canlı olarak oynayan insanlar ile karşılaşıp onlarla mücadele etme fırsatını size tanıyan hem android hem de ios telefonlarının uygulama mağazasında bulunmaktadır.

Playstation Konsolda PES 2020 Online Nasıl Oynanır?

Playstation konsolunuz varsa ve PES 2020 online oynamak istiyorsanız oyunu satan mağazalardan oyunu satın almanız gerekiyor. Bu oyunu satın aldıktan sonra playstation konsolunuza takın ve daha sonra playstation konsolun ayarlar kısmına girerek İnternet’ini aktif hale getirin.

Bu aşamayı tamamladıktan sonra oyunun ana menüsüne geldiğinizde online moda girerek sizden isteyeceği kullanıcı adı ve bazı adımları doldurmanız gerek. Bu alanları doldurduktan sonra yüzünüzü yüklemek için kişiselleştirme isteyecek.

Bu adımda isterseniz fotoğraf yükle kısmından kendi yüzünüzü oyuna aktararak oyunda kendi yüzünüzü kullanabilirsiniz. Bu adımı da geçtikten sonra sıra oyunun keyfini çıkarmanız ve hikayenin tadını çıkarmanız kalır. Bundan sonra takım seçiminizi yaparak oyunda seçtiğiniz takımın yöneticiliğini yapmaya başlayabilirsiniz.

Xbox Konsolda PES 2020 Online

Xbox konsolda da playstation konsoldaki adımları yaparak oyunu oynayabilirsiniz. Bu iki konsolda da oynanan bu oyunun sadece CD ve görüntüsünün değişik olduğunu unutmayın. Bu iki oyun konsolunda da oyunun her kısmı aynı şekildedir.

Bilgisayarda PES 2020 Online

Öncelikle bilgisayarınızda PES 2020 oyununu oynayabilmeniz için bilgisayarınızın gerekli tüm sistem gereksinimi karşılıyor olmasına dikkat edin. Eğer bilgisayarınız gerekli olan bu sistem gereksinimini karşılamıyorsa oyunu indirdiğiniz süre ve oyuna harcadığınız paraların boşa gideceğini unutmayınız.

Bilgisayarda PES 2020 oynamak isterseniz bu oyunu mağazalardan satın alabileceğiniz gibi farklı oyun sitelerinden de bulabilirsiniz. Bu sitelerin bazıları PES 2020 oyununu ücretsiz bir şekilde indirime sunarken bazıları da fiyat isteyebiliyor.

Bilgisayara bu oyunu dilediğiniz şekilde yükleyebilirsiniz. Yükledikten sonra oyununuzu açıp tıpkı playstation ve xbox oyun konsollarında belirttiğimiz adımlar gibi izlemeniz gereken bir yol var. Oyunun kurulumundan sonra oyunun dili ve diğer ayarlarını yapın ve online bölüme giriş yaparak oyunda kullanmak istediğiniz yüzü ve seçmek istediğiniz takımı ayarlayıp oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Eğer oyunu bilgisayarda oynadığınız zaman donmalar ve çeşitli rahatsız edici takılmalar yaşarsanız oyunu kapatın ve oyunun kurulu olduğu dosyayı açarak ayarlardan görüntü kalitesine gelin. Görüntü kalitesi bölümündeki düşük seçeneğini işaretleyerek oyununuzu yeniden açarak oynamaya devam edin. Böylece oyun keyfine devam edebilisiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*