Outlast Trials Çıkıyor

55 Gösterim
0

Birinci ve ikinci oyunu ile korku severlerin sevdiği oyunu olan Outlast üçüncü oyunuyla olmasa da outlast trials çıkıyor haberleri ile karşımızda. Outlast korku türü içerisinde oldukça başarılı bir konumda bulunuyor. Bunun sebebi oyunu oynarken yaşanılan çaresizlik duygusu başta olmak üzere her türlü psikolojik gerilimin yaşatılmasıdır. Karışınızda sizi avlamaya çalışan düşmanlar varken silahınızın olmaması sizi yalnızca kaçabileceğiniz bir konuma getiriyor. Outlast Trials’ta diğer oyunlar göre farklılıklar bulunuyor. Oyunun geçeceği zaman soğuk savaş yıllarına dayanırken, insanlık dışı yapılan deneyleri konu alıyor.

Hikaye

Outlast Trials’ın hikayesi hakkında pek bir bilgi verilmemiş durumda. Outlast 3’ün 2017 yılından beri çıkacağı söyleniyordu. Ancak şirket 2021 yılı için Outlast Trials’ı açıklayarak bunun 3.oyun olmadığını belirtti. Hikaye olarak genel olarak bildiğimiz şey soğuk savaş döneminde yapılan deneyleri konu aldığıdır.

Önceki oyunlardan tahmin edilebileceği gibi bizle deneylerin uygulandığı insanlar olacağızdır. Çeşitli düşmanlardan kaçarak hayatta kalmaya çalışırız. Bunların dışında hikayenin nasıl şekilleneceği konusunda bir bilgi bulunmamakta. Kesin olarak bildiğimiz şey outlast trials çıkıyor ve Outlast 2’nin devamı olmayacak.

Outlast Trials

Outlast Trials

Oynanış

Yapımcı şirket Outlast Trials oynanışı konusunda büyük ve cesur adımlar atmış durumda. Önceki oyunlardaki gibi silahsız olarak oynayacağımız kesin ancak oyuna çoklu oyuncu modu getiriyorlar. Bu mod sayesinde oyuncular ister arkadaşları, ister çevrimiçi kişiler ile oyunu oynayabilecek. Bu oynanış özelliği oyunun korkunç olma özelliğini azaltacağa benziyor. Bunun gibi korku oyunlarında yanında birinizin bulunması her zaman atmosferi yumuşatmıştır. Bu nedenle çoklu oyuncu seçeneği ile oynanış kısmını zenginleştirmek güzelken, doğurabileceği sonuçlarda Outlast markasına zarar verebilir.

Çoklu oyuncu dışında Outlast Trials tek başına oynama özelliğine de sahip. Çoklu oyuncu ve tek oyuncu arasında ne gibi farklar olacağı henüz bilinmiyor. Hikaye üzerinden çoklu oyuncu ile oynanabilecek bir korku oyunu gerçekten başarılı bir oyun olacaktır. Fakat Outlast’ın ciddi atmosferini, köşeyi dönerken yaşadığınız gerilimi ortadan kaldırabilir. 2021 yılında oyunda bu değişikliğin etkileri göreceğiz. Yapımcı şirketin önceki oyunlarına bakacak olursak oyuncuları hüsrana uğratmazlar. Oynanışta oyunculara uykusuz geceler yaratan birden fazla unsur bulunmakta.

Bunlar kısaca;

  1. Kendimizi savunabileceğimiz bir eşyamız bulunmuyor.
  2. Kameramızın gece görüşü modu var fakat pilimiz biterse kısıtlı bir alanı görebiliyoruz.
  3. Her köşede bizleri farklı sürprizler bekliyor.
  4. Delirmiş insanlar her tarafta karşımıza çıkıyor.
  5. Oldukça kasvetli ve kan dolu bir atmosfer ile karşı karşıyayız.
  6. Normal insanlar dışında mutasyona uğrayan çok daha büyük düşmanlardan kaçmak oldukça güç.

İşte bu sebeplerle Outlast oldukça başarılı bir korku oyunu olarak adını yazdırmış durumda. Oyunun bir sonraki oyunu Outlast Trials’ta oyunculara uykusuz geceler yaşatacağa benziyor.

Ne Zaman Çıkacak?

Outlast Trials 2021 yılında piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Ancak firma bunun Outlast serisinin 3. oyunu değil, bir ara oyunu olduğunu belirtiyor. Bunun sebebi ise Outlast 2 oyununun yapısı gereği ek bir içerik koymanın zor olması. Bu sebeple ek içerik koymak yerine Outlast Trials’ı geliştirmeye başlayan şirket oyunları konusunda yine iddialı bir konumda. 2021 tarihinde çıkacak olmasından dolayı bütün platformlarda bekleniyor. 2021’in en keyifli haberlerinden biri kesinlikle outlast trials çıkıyor.

Outlast Trials

Outlast Trials

Outlast Nedir? Önceden Ne Oldu?

Outlast birinci şahıs görüş ile oynanan bir korku oyunudur. Şu anda 2 oyundan oluşuyor. Bu serisinin 3. oyunu olacak outlast trials çıkıyor. Outlast’ın ilk oyununda bir gazeteciyi oynuyoruz. Bu gazeteciye bilinmeyen bir kaynaktan haber geliyor. Habere göre Mount Massive Asylum isminde bir akıl hastanesinde insanlık dışı deneyler yapılıyor.

Bu haber üzerine yola çıkan gazetecimizin elinde yalnızca gece görüşü olan bir kamera ve sürekli değiştirmemiz gereken piller bulunuyor. Pillerin bitmesi durumunda karanlıkta ilerlemekte başka çare yok. Gazetecimiz akıl hastanesine gittikten sonra gerçekten delirmiş insanlar ile karşılaşıyor. Oyunun ilerleyen zamanlarında bunun küçük partiküllü bir teknoloji ürünü ile yapıldığı, altındaki firmanın ise Murkoff Corporation olduğu öğreniliyor. Gazetecimiz oyunun sonunda ele geçiriyor ve oyunun sonu kötü bitiyor.

Outlast ikinci oyununda ise bizi yine tanıdık bir hikaye bekliyor. Oynadığımız karakter yine bir gazeteci. Arizona’nın ıssız bir köyünde delirmiş insanlar olduğu haberiyle harekete geçen gazetecimizin helikopteri düşüyor. Kazadan bir süre sonra uyanan gazetecimiz karısının kaybolduğunu, pilotun ise derisinin yüzüldüğünü görüyor. Karısını kurtarmak adına amansız bir maceraya çıkıyor. İşlerin sonucunda anlaşılıyor ki adada bulunan insanları delirten neden yine Murkoff Corporation.

Neler Bekliyoruz?

Beklenen şu ki oyuna getirilecek çoklu oyuncu modu oyunun korkunç yapısını düşürecektir. Oyuncuların beklediği şey bu çoklu oyuncu modunun şiddet ve korku etkenlerini azaltmaması. Resident Evil 5, Dead Space 3 gibi örnekleri bulunan çoklu oyunculu korku oyunlarının korku ögeleri yok olmuş durumda. Outlast Trials’ın bunu yaşayıp yaşamayacağı merak konusu. Oyunun çıkış tarihi yani 2021’de Resident Evil 8’de çıkışını yapacak. İki kaliteli serinin oyunlarının aynı yıl çıkması birbiri ile oldukça fazla karşılaştırılacağı anlamına geliyor.

İyisiyle kötüsüyle oyuncuların uzun zamandır beklediği outlast trials çıkıyor. Oyuncuların beklentilerini karşılamak konusunda zayıf kalsa dahi, bir Outlast oyunu her daim korkutucu olacaktır. Çoklu oyuncu modunun korkuyu azaltmasını ekarte etmek için şirket oyunun içine yeni dinamikler ekleyecektir. Aynı zamanda önceki Outlast’lar gibi tek kişilik hikayesiyle de korkuyu sonuna kadar yaşatacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*