NBA 2K21 Demo Sürüm Yayınlandı

7 Gösterim
0

Sonunda NBA 2K21 demo sürüm yayınlandı ve oyunun tutkunları, rahat nefes aldı. Oyunun demosunun bile merakla beklendiği düşünülürse gerçek oyun oldukça ilgi görecektir. NBA 2K21 PS5 organizasyonu kapsamında tanıtılmış daha sonra ise sessiz bir dönem olmuştu.

Nitekim geliştirici şirket olan Visual Concepts, resmen demo tarihini kullanıcılarla paylaşmıştı. Ağustos ayının son günlerinde demo da en sonunda yayınlandı. Bilindiği gibi çıkan demonun aslen NBA 2K’nın yeni versiyonu olduğunu söylemekte fayda var.

Basketbol severler bu yeni versiyondan daha üst özellikler bekliyorlar. Daha gerçekçi, zevkli, oynanabilir ve eğlenceli bir oyun istiyorlar. Bunu da çabuk bir şekilde görebilecekleri tek yer demodur. Ağustos ayında insanlara sunulan demoda fazlasıyla insanları memnun etmiş gibi görünüyor.

Demonun şimdilik Xbox One, Nintendo Switch ve PS4 için olduğunu söylemek gerekiyor. Tam sürümü versiyonda ise PC, PS5, Stadia gibi platformlar da olacak. Tam sürümünün 2020 yılının sonuna doğru yetişmesi bekleniyor.

Bu tarihte Eylül gibi duruyor. Bu tarihe kadar oyunun tutkunları demoyla idare etmesi gerekecek. Demoda onları biraz kısıtlı da olsa heyecan verici şeyler bekliyor.

NBA 2K21 Demo Sürüm Yayınlandı

NBA 2K21 Demo Sürüm Yayınlandı

Ne Zaman NBA 2K21 Demo Sürüm Yayınlandı?

Tam olarak 24 Ağustos 2020’de NBA 2K21 demo sürüm yayınlandı ve dağıtıldı. Birçok platformda kullanıcılar, oyunun demosu için kuyruğa girdiler. Herkes oyunun fanı oldukları için ve yeni özellikleri görmek için bunu yaptı.

Birçok değerlendirme platformunda, henüz demo aşaması olmasına rağmen eleştiriler olumludur. Çeşitli yerlerden demoya sahip olan kullanıcılar geliştirilmiş özelliklere şimdiden hayran kaldılar. Demo elbette ki çoğu yerde ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Özellikle Microsoft ve PlayStation online mağazalardan ücretsiz demonuzu alabilirsiniz. Sizden herhangi bir ücret kesinlikle alınmayacaktır. Xbox, PS4 ve Nintendo Switch platformları için demonun ücretsiz olacağı daha önce duyurulmuştu.

Oyununun tam versiyonunun çıkışı; Steam dahil birçok mağazada, 4 Eylül 2020 şeklindedir. Her ne kadar oyunun demosu bütçe sarsmasa da tam sürümü sarsabilir. Çünkü ön sipariş olarak oyun birçok online mağazada 419 TL’dir.

Mamba Forever Edition versiyonu ise 679 TL gibi bir rakamdır. Tabi ki de oyunun tutkunları, bu rakamları çok önceden hazırlıyorlar. Hazırlamayanlar ise oyunun fiyatını fazlasıyla hak ettiğini düşünüp bir çırpıda ücreti veriyorlar.

NBA 2K21 Hangi Yenilikleri Sunuyor?

Daha önceden NBA 2K21 demo sürüm yayınlandı haberi sizlere hatırlarsanız iletildi. Peki, oyun hangi yenilikleri sunuyor, şeklinde bir merakınız olabilir. Şimdi bundan detaylı olarak söz etmekte fayda var. Her şeyden önce, oyunun grafiklerinin çok başarılı olduğundan söz etmek gerekiyor.

Gerçek oyuncular, çok başarılı bir şekilde oyuna grafiksel olarak yansıtılmış. Öyle ki oyuncunun gerçek mi yoksa 3 boyutlu olduğunu anlamıyorsunuz. Bunun yanında belki de en önemlisi oyunda yeni geliştirmeler bulunuyor.

Bunlardan biri şut çeşitliliğidir. Buna göre, yaklaşık olarak 40 adet yeni şut modeli oyuna eklendi. Bunun yanında bazı iyileştirmeler yapıldığı Visual Concepts tarafından belirtildi. Bu iyileştirmelerden birisi de Pro Stick Şut denilen unsurdur. Bu teknik çok daha estetik ve oynanabilir hale geldi.

Bir diğer iyileşme de dribbling tekniğine geldi. Bu teknik, gerçek hayattakine benzer benzer hale getirildi. Bilinen gerçeklikten uzak yapay dribbling tamamı ile geliştirildi. Bir de oyunda belli derecelere göre oyunculara sunulan rozetlerde biraz değişiklik yapıldı. Tüm bu yenilikleriyle artık hem görsel hem de işlevsel oynanabilirlik artmıştır.

NBA 2K21 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bilindiği üzere NBA 2K21 demo sürüm yayınlandı ve kullanıcılar demoya kavuştu. Kullanıcı oyun hakkında, tam olmasa da kısıtlı modda yenilikleri bir nebze gördü. Şimdi sırada esas oğlan denilen ana oyunun çıkış tarihi var. 4 Eylül 2020’de oyun severler daha önceden belirtildiği gibi oyunlarına kavuşacaklar. Oyun PC için de böylece aktif olacak.

PC için NBA 2K21 sistem gereksinimleri şunlardır;

  • Windows 7 veya Windows 10 işletim sistemi
  • İntel Core i3-530 veya AMD FX-4100 işlemci
  • 4-5 GB RAM
  • NVidia GTS 450 veya ATI HD 7770 ekran kartı
  • 11.sürüm DirectX
  • Genişbant ağ bağlantısı
  • 80 GB depolama alanı
  • DirectX 9.0x ses kartı

İster demo ister tam sürümde çok yüksek olmayan PC ile oyunu oynayabilirsiniz. Zaten PS4, PS5, Xbox One ve Nintendo Switch konsolları için problem yoktur. Bu konsollarda hazır sistem üzerine oyununuzu açabilirsiniz. Gerek kendi başınıza gerekse arkadaşlarınızla oyunun keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken oyunu ön siparişle ya da çıktıktan sonra satın almaktır.

NBA 2K21 Demo Sürüm Yayınlandı

NBA 2K21 Demo Sürüm Yayınlandı

NBA 2K21 Hangi Dilleri Destekliyor?

Dünyada 24 Ağustos tarihinde NBA 2K21 demo sürüm yayınlandı ve indirildi. Çok beğenildi ve artık tam sürüm için geri sayım başladı. Buraya kadar her şey tamam. Esas oyun tam sürümüyle piyasada olduğunda, fiziksel ve online mağazalardan alınacak. Buraya kadar da her şey tamam.

Peki, oyunun hangi dilleri desteklediğini merak ediyor musunuz? Bu fenomen tam olarak 9 dili destekliyor. Bu dillerin birçoğu dünyada çok yaygın kullanılan diller oluyor. İngilizce, Almanca, Fransızca, Korece, Japonca, İtalyanca, İspanyolca, geleneksel Çince, Basitleştirilmiş Çince dillerdir.

Şunu da üzülerek söylemek gerekiyor ki bu dillerin arasında Türkçe yer almıyor. Zaten kullanılan diller de dünyada oldukça yaygın dillerdir. Bu yüzden geliştiriciler, sadece yaygın dillerin oyuna dahil edilmesine karar vermişler. Durum ne olursa olsun NBA 2K21’in keyfini mutlaka yaşamalısınız. Diller bu güzel fenomeni oynaya engel olmamalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*