Mount & Blade II: Bannerlord Özellikleri ve Sistem Gereksinimleri

35 Gösterim
0

Çok uzun yıllardır beklenen Mount & Blade II: Bannerlord sonunda çıktı. Çok uzun senelerden beri beklenen oyun artık espri konusu olmuştu. Bu kadar uzun süredir geliştirme süreci içerisinde olan oyunun aslında çıkmayacağı ve yapımcı firma tarafından oyuncuları oyaladığı söyleniyordu.

Ancak firma bu iddiaları boşa çıkararak sonunda oyunu piyasaya sürdü. Oyun hakkında, oyun çıkmadan önce çeşitli söylentiler çıksa da oyunun çıkması ile her şey açığa çıktı. Önceki oyunlardan çok daha gelişmiş olan oyun oyunculara çok değişik bir açık dünya konsepti sunması ile öne çıkıyor. Bu nedenle yüksek satış sayısına ulaşacağı bekleniyor.

Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri Ne Şekilde?

Mount & Blade II: Bannerlord sistem ihtiyaçlarını vermeden evvel, önerilen yerdeki işlemcilere derin bir nefes çekip bakmada yarar var. Bunun nedeni ise ekran kartı bir nebze insaflı bile olsa işlemci tarafında güç isteyen modellere yer verilmekte. Bunun nedeni tabii ki oyunun sunacağı savaş alanlarında yer alacak asker sayılarıyla doğrudan bağlantılı şekildedir.

Oyunda eski oyunlara göre savaş alanlarında çok daha fazla asker olacak. Önceki oyunlarda karşı karşıya gelen iki ordunun asker sayıları çok fazla olsa da aynı anda belli sayıda asker birbiriyle savaşabiliyordu. Yeni gelen bu oyunda ise bu azaltılarak savaş alanında olabildiğince fazla askerin aynı anda savaşabileceği bir ortam yaratılmaya çalışılmış. İşlemci yönündeki bu yükseklik de bu nedenle anlaşılabilir bir durum olarak gözüküyor.

Mount & Blade II: Bannerlord Özellikleri

Mount & Blade II: Bannerlord Özellikleri

Minimum Sistem Gereksinimleri Neler?

Oyunun, firma tarafından açıklanan minimum sistem gereksinimlerine bakmak gerekiyor. Bu özellikler minimum özellikler olup oyunun bu özelliklerin altında çalışamadığı anlamına geliyor. Bu anlamda bu özellikler ancak bir sınır belirtiyor.

 • İşletim sistemi: 64 bit Windows 7 ve daha üstü
 • İşlemci: İntel Core i3-8100 dveya AMD Ryzen 3 1200
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB ya da Intel UHD Graphics 630 veya ya da AMD Radeon HD 7850 2 GB
 • Depolama: 60 GB HDD-SSD
Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Son çıkışta minimum sistem ihtiyaçları değişebileceği belirtiliyor. Bu nedenle de bu özelliklerin değişebilme olanağı mevcuttur. Oyunun geliştirilmesine bağlı olarak bu değişebilir.

Oyun bu özelliklere sahip olan bilgisayarlar tarafından oynanabiliyor. Ancak oyunun ortalama özelliklerde çok rahat biçimde oynanabilmesi için daha yüksek özellikler gerekmekte.

Bu özellikle firma tarafından şöyle sıralanmış;

 • İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit) en üst sürüm
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X ya da Intel Core i5-9600K
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran kartı: AMD Radeon RX 580 veya Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB
 • Depolama: 60 GB HDD-SSD
 • Son çıkışta minimum sistem ihtiyaçları değişebileceği belirtiliyor.

Oyunun Çeşitli Özellikleri

Oyunun sistem gereksinimleri bu şekilde gerçekleşmekte. Tabii ki bu noktada şunu belirtmek gerekir: Mount & Blade oyunları Sandbox bir deneyim sunduğundan dolayı, oyun içinde yapılacak ince ayarlar aracılığı ile görüntü niteliğinden pek de fire vermeden, (savaş meydanında bulunan kişi sayısı sınırını azaltmak gibi) bilgisayarın üstlendiği yükü azaltmak olası.

Mount & Blade II: Bannerlord Oynanışı

Mount & Blade II: Bannerlord Oynanışı

Mount & Blade oyunları hiçbir vakit döneminin ilerisinde, gerçeğe yakın grafikler sunmuş olduğu için sevilmedi. TaleWorlds firması gerçekçiliği yalnızca görsellikle değil, oyuncuya yaşatmış olduğu hisle sunmayı tercih etmişti. Bannerlord’da da bu düşüncenin değişmeyeceği, piyasaya sürülmüş oynanış videolarından anlaşılabilir.

Oyun aynı zamanda Türk yapım ekibine sahip olması nedeni ile ülkemiz kullanıcıları arasında oldukça popüler bir oyun. Oyunun Türkçe altyazı ve menü seçeneği de standart olarak sunulmuş durumda.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*