Mount & Blade II: Bannerlord Oyun Modları

143 Gösterim
0

Mount & Blade II: Bannerlord, Türk şirketi TaleWorlds tarafından geliştirilen, Orta Çağ temasındaki bir rol yapma (RPG) oyunu olan Mount & Blade oyun serisinin dördüncü, ana serinin ise üçüncü oyunudur.

Oyunun uzun senelerce çıkmaması, hayran kitlesi tarafından fenomen bir espri haline gelmişti. Steam sayfası Ekim 2016 tarihinde açılmıştır. Gamescom 2019 yılında oyunun erken erişim tarihi vermiştir. 30 Mart 2020 tarihinde Steam platformunda erken erişime açılmıştır. Bu çıkış tarihi Mount & Blade: Warband oyunun çıkışının onuncu senesine denk gelmektedir.

Oyunun tasarımcısı Armağan Yavuz, programcısı ve senaristleri ise Steve Negus ve Armağan Yavuz, bestecisi Finn Seliger’dir. Oyunun geliştiricisi de yayımcısı da Türk oyun firması Talewords firmasıdır.

MB 2 Oyun Modları

Mount Blade oyunu ilk çıktığından beri açık dünya rol yapma konsepti ile oyuncularına büyük olanaklar sunmuştur. Aynı zamanda da oyun modlarına açık olan yapısı ile isteyen kişiler oyuna çeşitli modlar eklemesini sağlamıştır. Bu şekilde oyun birçok farklı moda evirilerek farklı şekillerde oynanabilir. Bu yazımızda bu modları inceleyeceğiz.

NPC Yenileme Modu

Karakter seçimlerinde özgün ve daha iyi yüzler isteyen kişiler için düzenlenmiş bir mod tipidir. Rahatsız edici yüz tiplerinden uzakta, daha gerçekçi bir görsellik sunan mod, sık sık tercih nedeni olmaktadır.

Bu mod sayesinde istenen çoğu yüz şekli uygulanabilmektedir. Normalde çok az ve sıkıcı yüz tipleri varken bu şekilde istenen çoğu yüz şekli uygulanarak NPC karakterlere eklenebiliyor.

Hızlı Diyalog Modu

Yükleme ekranındaki beklemeyi azaltan mod olarak ortaya çıkan bu mod oyuncular tarafından oldukça sevildi. Özellikle hızlı oyunu seven ve beklemeyi sevmeyen kişiler için geliştirilmiş olan mod çok fazla kişi tarafından tercih edildi.

Hızlı diyalog modu konuşma ekranlarından bıkmış kişiler için tasarlanmış bir mod olarak öne çıkıyor. Bu mod vasıtasıyla bir ekip haydut ya da lordlarla etkileşimlerde konuşma penceresinin açılmasını beklemeye gerek kalmadan savaşa girebiliyor.

DRO’nun renk düzeltim modu daha keskin grafik, geliştirilmiş renk uyumu ile daha birçok şeyi birlikte getirir. İnce değişmelere sebep olduğundan da istenen performans niteliklerine ek performans istememektedir. Bu mod Windows 10 işletim sistemi 64 bit sürüm için tasarlanmıştır.

Gelişmiş Savaş Modu

Savaş sever kullanıcılar için yapılan bu mod oyunculara büyük alanda yönetilebilecek savaş testleri sunacak. Her çeşitte savaş taktiklerini tecrübe etmek, öldükten sonra değişik bir NPC karakterde canlanarak muharebeye devam edebilmek ve daha fazlasına olanak vermektedir.

Mount & Blade II: Bannerlord Oyun Modu Yüklerken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Mount Blade II: Bannerlord oyununa oyun modu yüklenirken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu kurallara uyulmaz ise çeşitli durumlarda oyun kaydı kayıpları ve hatta oyunun çalışmaması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde sıralamak mümkündür.

Tekrar hatırlatmakta yarar var. Bannerlord oyunu erken erişim oyunu olduğundan dolayı hatalarla karşılaşmak gibi güncellemeler de sık sık karşılaşmak olası. Bu modlar da kimi vakit çalışmayı bitirebilir ya da kayıt dosyalarınıza zarar verebilir. Bu nedenle de güncellemelerle birlikte modları takip etmeyi unutmamak ve dosyalarınızı da yedeklemeyi ihmal etmemek gerekir.

İşlevsel Modlar

Çok büyük değişiklik içermeyen bazı işlevsel modlar var.

Bunları şöyle sıralamak mümkün.

  • Ölünce Yoldaş ve Müttefiklerini Kontrol Et
  • Ateşli Oklar
  • Sığınak Limiti ile Daha fazla askerle saldırma
  • Komplo Süresini Uzat
  • En iyi ekipmanı Kuşan
  • Yerleşim yeri adını değiştirme durumu

Bu işlevsel modları kolayca indirerek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*