Minecraft Sistem Gereksinimleri Nedir?

16 Gösterim
0

Oyun severlerin severek oynadığı Minecraft oyunu için en çok cevabı merak edilen minecraft sistem gereksinimleri nedir? sorusu olmaktadır. Düşük veya yüksek donanımlara sahip olan tüm bilgisayarlarda açılabilen Minecraft oyunu, oyun esnasında kasma yaşamadan oynanabilen ve oyun severlere eğlenceli anlar yaşatan nadir oyunlardan bir tanesidir. Günümüzde bile güncelliğini korumayı başarabilen oyun, dünya çapında milyonlarca oyun sever tarafından oynanmaktadır. Minecraft oyunu için en ideal sistem gereksinimlerini aşağıda belirtilmiştir.

Tabiri caizse tost makinesinde bile oynanabilen Minecraft, diğer global oyunların istediği sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymamakla birlikte oyunu düşük sistemlerde saatlerce oynayabilirsiniz. minecraft sistem gereksinimleri nedir? sorusuna cevaben bu gereksinimler;

Minimum standartlarda oyun oynamak için gerekli olan sistem;

  • İşletim sisteminizin Windows XP veya daha üstü tüm Windows çeşitlerinde çalışabilmektedir.
  • AMD Athlon 64 (K8) 2.6 GHz veya Intel Pentium D işlemcilerinden birine sahip olmak işinizi görmektedir.
  • Depolama alanı olarak bilgisayarınızda 200 Mb bir boş alan olmalıdır.
  • Ekran kartları işlemci özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. (Tavsiye edilen minimum sistemlerdeki ekran kartı GeForce 9600 GT)
  • Son olarak 2 GB RAM sahip olmanız minimum sistem ayarlarında oyun oynamanız için yeterli olucaktır.

Minecraft oyununu yüksek ayarlarda, zevkle oynamak için gereken maximum sistem gereksinimleri;

  • İşletim sistemi olarak Windows 7 ve üzerin sisteme sahip olmanız gerekmektedir.
  • AMD Athlon II (K10) 2.8 GHz veya Intel i3 işlemci ile maximum oyun zevkine ulaşabilirsiniz.
  • 4 GB RAM ile Minecraft oyununu istenilen düzeyde oynayabilirisiniz.
  • Ekran kartı sürümü olarak GeForce 2x ve üzeri sürümler uygundur. (AMD için geçerli olan sürüm Radeon 5x ve üstü sürümler)
  • Bilgisayarınızda bulunacak olan 1GB depolama alanı işinizi görmek için idealdir.

Minecraft Oyunun Amacı Nedir?

Minecraft sistem gereksinimleri nedir? soran düşük bilgisayar sistemlerine sahip oyuncular için ilk seçenek olarak Minecraft oyunu tercih edilmektedir. Çünkü bu oyun piyasaya çıktığı 2015 yılından itibaren günümüze kadar güncelliğini korumuştur. Bu oyunda sınır kavramı olmaksızın, karelerden oluşmuş bir dünyaya dahil olmaktasınız. Dahil olduğunuz dünyada hayatta kalmaya ya da sadece yaratıcılığınızı kullanarak eğlenmeyi amaçlamaktasınız. Bu iki seçenek için de sistem gereksinimleriniz şekillenmektedir.

Minecraft Survival (Hayatta Kalma Modu)

Doğal bir yaşam modu olan bu oyun da hayatta kalmak için kendinizi koruyacak ve sığınacak eşyalar icat etmelisiniz. Bunun için ilk olarak ağaç keserek odunlar elde ediyorsunuz. Daha sonrasında bu odunları kullanarak çubuk yapıp en sonunda da balta ve kılıç yapıyorsunuz. Bu yapılan işlem başlangıçta yapılacak olan işlemdir.

Ev yapmak, avlanmak, ocak ve yatak yapmak Minecraft survival modunda yapabileceğiniz diğer eşyalardır. Sonuç olarak hayatta kalmak için doğayla, zombilerle ve diğer yaratıklarla başa çıkmanız lazım. Minecraft sistem gereksinimleri nedir? diyen oyun severler için yukarıda maximum sistem gereksinimleri oyunu daha da zevkli hale getirecektir.

Minecraft Yaratıcı Mod

Minecraft sistem gereksinimleri nedir? diyenler için Survivor moduna göre daha az sistem gereksinimi isteyen bu mod sizlere tüm şeyaları sunmaktadır. Minecrafta bulunan birçok eşya, bitki ve blok çeşitleri bu mod ile dilediğiniz kadar kullanılmaktadır.

Bu moda başlarken tamamen düz olan bir dünya ile başlamaktasınız. Bu mod ile sizin hayal gücünüze göre şekillenen yapılar yapılmakta ve sınırsız eğlencenin tadını çıkarmaktasınız.

Gereksini Yeterli Bilgisayarım Minecraft Oyununda Yine de Kasmaktadır Neden?

Bilgisayarınızda açık da bulunan diğer programları kapatarak mevcut iş gücünde azalma yapmalısınız. Bunu yaptığınız takdirde oyun eski akıcılığına kavuşacaktır. Diğer bir sebep ise bilgisayarınızda bulunan virüsler donmaya neden olabilir. Bunun için bilgisayarınızı temizleyerek donmadan oyun oynayabilirsiniz.

Oyun içinde bulunan ayarlarda kalite gölge gibi özellikleri minumuma çekerek oyundaki olan akıcılığı tekrar elde edebilirsiniz kurucu oyuncunun oyunu yerel ağda paylaşması gerekir. Virüs programları devre dışı bırakılmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*