Minecraft Şehir Modu Nasıl Açılır?

133 Gösterim
0

İnsanların sürekli sorduğu minecraft şehir modu nasıl açılır? sorusu ile gündeme gelen Minecraft 2009’da piyasaya çıktığından beri kitlesini genişletmektedir. Oyun böylesine büyük bir başarı elde ettiğinden, oyun dünya genelinde indirme rekorları kırdı. Oyunun bu kadar kalıcı olmasının nedenlerinden biri elbette Minecraft için yapılmışolan şehir modudur. İnsanlarda dolayısıyla bu şehir modlu Minecraft oyununu oynamak istemiş ve minecraft şehir modu nasıl açılır? hakkında araştırma yapmışlardır. Minecraft oyunu modül üreticileri için Minecraft dipsiz bir okyanustur.

Minecraft, şimdiye kadarki en unutulmaz hayatta kalma oyunlarından biridir. 2009 yılında piyasaya sürüldüğünde, mevcut görünümden çok uzak olmasına rağmen çok popüler olmaktaydı. Oyuncular için bu oyunun en önemli detayı oyunun sonsuz bir dünyaya sahip olması ve bu dünyayı oyuncunun istediği gibi değiştirebilmesidir. Minecraft, yakaladığı başarı ile bu tür hayatta kalma oyunlarına öncülük etmektedir.

Oyun zamanla geliştirildi ve yapısı orijinal versiyondan tamamen farklı hale geldi. Örneğin Enderman, Minecraft haritasında en korkunç yaratıklardan biridir ve 2011 yılında oyunun çıkmasından tam 2 sene sonra oyuna eklenmiştir.

Zamanla, oyun o kadar popüler oldu ki Telltale Games bir Minecraft Hikaye Modu oyunu bile yaptı.

Oyunun popülaritesi her geçen gün artıyor ve mobil cihazlar için bir Minecraft PE sürümü de yapımcı firma tarafından piyasaya sürüldü.

Bütün bu olaylar Minecraft oyununun sadece bir oyun olarak kalmak istememesi ve bir jenerasyonun eğlence kaynağı olmak istemesinin kanıtı niteliğinde olaylardı. Bu oyun bu kadar çok sevilince insanlar bu oyuna yeni şeyler katmayı istemiştir. Bu isteklerden biri olan hazır şehir modu en çok kullanılan moddur. Ve bu modun kullanımı yapılabilinmesi için öncelikle Minecraft şehir modu nasıl açılır? unsurunun bilinmesi lazımdır.

Minecraft Şehir Modu Nasıl Yüklenir?

Minecraft şehir modunu yüklemek için, önce Minecraft Forge adlı programın doğru sürümünü indirmeniz gerekmektedir.

Çoğu Minecraft şehir modu oyunun en son sürümüyle uyumlu olmayabileceğinden, programın 1.7.10 sürümünü kullanmanızı öneririz. Aşağıda listelenen hemen hemen tüm şehir modları 1.7.10 sürümüyle uyumludur. Şehir modu şu şekilde kurulur:

  • Önce mod listesine girin ve istediğiniz şehir modunu indirin,
  • Sonra indirdiğiniz “.jar” adlı uzantılı dosyayı “mods” adlı Minecraft klasörüne koyun.
  • Buraya ulaşmak için, Windows’un “Çalıştır” uygulamasına “% appdata%” yazın ve “Tamam” düğmesine tıklayın.
  • Açılan klasöre “.minecraft” adlı klasörü girin ve “.jar” uzantılı şehir modu dosyasını “mods” adlı klasöre yerleştirin. “Mods” adında bir klasör olmayabilir. Eğer yoksa, aynı ada sahip bir klasör oluşturmak yeterlidir.

Bahsedilen işlemler tam ve doğru yapıldığında istenilen şehir modu oyunun açılması ile otomatik olarak aktif olacaktır. Görüldüğü üzere Minecraft şehir modu nasıl açılır? Sorusu endişeye mahal vermeyecek bir sorudur.

Minecraft Şehir Modu

Oyunun popülaritesi arttıkça oyun için yapılan modların saysı da bir hayli artmıştır. Oyun için binlerce mod yapılmıştır ancak bu modların içinde hazır şehir modları en çok kullanıl ve üzerinden en çok emek gereektiren modlardır. Bu şehir modlarından belkide en meşhuru The Lost Cities (Terkedilmiş şehirler) adlı moddur.

Minecraft’ın gerçekçiliğini artırabilecek bir mod olan The Lost Cities, keşfetmeyi seven insanların seveceği bir moddur. Haritadaki rastgele konumlara uzun süredir terk edilmiş görüntülere sahip şehirler eklenmiştir ve mod birçok yeni görüntüleme konumu sağlamaktadır.

Modun en önemli özelliği büyük ve harap olmuş şehirlerde gezerken oyuncuda uyandırdığı Çernobil Kenti etkisi olmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*