Mafia Definitive Edition Çıktı

4 Gösterim
0

Oyun severlerin uzun zamandır merakla beklediği, mafia definitive edition çıktı! Bu bağlamda yaklaşık 18 yıldan sonra Mafia 2 ve Mafia 3 oyunu, Hangar 13 şirketi tarafından yenilerek piyasaya sürüldü. Mafia oyununun oldukça büyük bir kitlesinin olması, oyun camiasında Mafia Defitinive Edition oyununun büyük bir yankı uyandırmasana sebep oldu.

Tüm bu bilgiler ekseninde oyun Steam ve Epic Store’da satışa sunuldu. Oyunun yapımcıları, Mafia Defitinive Edition oyununda diğer Mafia oyunlarında olduğu gibi, klasik müzik anlayışını ve görsel kalitesini muhafaza ederek oyuncularına bu anlamda klasikleşmiş bir Mafia deneyimi sunmayı hedefliyor.

Mafia Definitive Edition Konusu Nedir?

Mafia definitive edition çıktı! Haberlerinden sonra oyuncular oyununun konusunu oldukça merak eder hale geldi. 2K Games şirketinin yeni Mafia oyununda, kahramanımız Tommy Angelo, bir taksi şoförü. Bu bağlamda taksi şoförü olan ana karakterimiz, Mafia ile yaşadığı bir sorun sonucunda yer altı dünyasının içinde kendini bulmaktadır.

Tommy Angelo başlarda yer altı dünyasının karanlık hikâyesinden rahatsız olsada, zaman içerisinde edindiği kazanımlar hoşuna gitmeye başlar. Oyunda Tommy Angelo’ yu yönetecek olan oyuncular, çeşitli senaryoların içerisinde ve Mafianın karanlık dünyasında Tommy Angelo’ nun yükselişine tanıklık edecekler.

Mafia Definitive

Mafia Definitive

Mafia Definitive Edition Oyunun Yaratıcısı 2K Games Şirketi Kimdir?

2K Games şirketi, Rockstar Games ve Take-Two Interactive şirketinin yan kuruluşudur. Bu bağlamda şirket uzun zamandır oyun sektörünün önde gelen isimlerindedir. Şirketin Mafia gibi birçok ses getiren oyunun mevcut olması, Mafia Definitive Edition oyunu için beklentilerin oldukça yükselmesine neden olmuştur. Tüm bu bilgiler ekseninde 2K Games yaptığı son açıklamada, Mafia Definitive Edition oyunun en iyi Mafia versiyonu olduğunu açıklamıştır.

Mafia Definitive Edition Oyunu Ücretli midir?

Mafia Definitive Edition oyunu Steam ve çeşitli oyun platformlarında ücretli olarak satışa sunulmuştur. Bu bağlamda oyun, yaklaşık olarak 250 – 300 TL arasındadır. Ancak oyun platformlarının zaman zaman indirim ve kampanyalar düzenlemesi, oyun fiyatını kısa bir süre içinde olsa zaman zaman düşürmektedir. Bu hususta Mafia Definitive Edition oyununa sahip olmak isteyen kullanıcılar, mutlaka indirimleri ve kampanyaları takip etmelidir.

Mafia Definitive Edition Oyunu Nasıl Oynanmaktadır?

Mafia 1 oyunun yeniden tasarlanması ve geliştirilmesiyle ortaya çıkan Mafia Definitive Edition oyununda, oyuncular Tommy Angelo karakterini kontrol edecekler. Bu bağlamda oyun, belirli bir hikâye içerisinde, görevlerin yapılması sonucu gerçekleşen senaryolar eşliğinde oynanacaktır. Oynanış bakımından diğer Mafia oyunları ile bir farkı bulunmayan Mafia Definitive Edition oyunu, oynanış bakımından oyuncular herhangi bir zorluk yaşatmayacaktır.

Mafia Definitive Edition Oyunun da Türkçe Dil Desteği Var mıdır?

Mafia Definitive Edition oyunu 14 dilde seslendirilmiştir, aynı zamanda oyunun arayüzü 5 farklı dilde tasarlanmıştır. Ancak şu an oyunun Türkçe dil desteği bulunmamaktadır, fakat zaman içerisinde Türkçe dil desteğinin ek yama olarak sunulması beklenmektedir.

Mafia Definitive Edition Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Yaklaşık 18 yıldan sonra Hangar 13 şirketi tarafından geliştirilen ve 2K Games şirketi tarafından piyasaya sürülen oyun, mafia definitive edition çıktı! Haberleriyle tüm gözleri üzerinde topladı.

Bu bağlamda oyunun minimum sistem gereksinimleri şöyledir;

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64-bit
 • İşlemci: Intel i5 – 2500K veya AMD Fx – 8120
 • Bellek: 6 GB Ram
 • Ekran Kartı: 2GB Nvıdıa GeForce GTX 660 veya 2GB AMD Radeon HD 7870
 • Depolama: 50 GB Kullanılabilir Alan
 • Ses Kartı: DirectX Compatible

Yukarıda belirtilen sistem gereksinimlerin karşılanması halinde, Mafia Definitive Edition oyunundan yaklaşık 70-80 FPS almak mümkündür.

Mafia Definitive Edition Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Mafia Definitive Edition için belirlenen sistem gereksinimleri şöyledir;

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64-bit
 • İşlemci: Intel i7- 3770 veya AMD FX 8350
 • Bellek: 8 GB Ram
 • Ekran Kartı: 4 GB Nvıdıa GeForce GTX 780 veya 4 GB Amd Radeon R9 290X
 • Depolama: 50 GB Kullanılabilir Alan
 • Ses Kartı: DirectX Compatible

Mafia definitive edition çıktı! Haberlerinin yayılması oyuncuların önerilen sistem gereksinimlerini merak etmesine yol açmıştı, bu bağlamda yukarıda belirtilen sistem gereksinimleri oyunun yapımcıları tarafından önerilen sistem gereksinimleridir. Aynı zamanda yukarıda belirtilen sistem gereksinimleri karşılayan oyuncular, oyun içerisinde 150-170 FPS almaktadır.

Mafia Definitive Edition

Mafia Definitive Edition

Mafia Definitive MacOS İçin Belirlenen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

MacOS işletim sistemini kullananların sayısının artmasıyla, 2K Games şirketi Mafia Definitive Edition oyunun sistem gereksinimleri belirlerken, MacOS kullanıcılarını da düşünerek aşağıda belirtilen sistem gereksinimlerini yayınladı.

 • İşletim Sistemi: OS X Maverick 10.9
 • İşlemci: Intel Dual Core
 • Bellek: 4 GB veya 8 GB
 • Ekran Kartı: Nvıdıa 320 M veya AMD Radeon HD 2400
 • Depolama: 15 GB Kullanılabilir Alan

MacOS işletim sistemine sahip kullanıcılar, yukarıda belirtilen sistem gereksinimlerini karşılamaları halinde rahatlıkla Mafia Definitive Edition oyununu oynayabilir.

Mafia Definitive Edition SteamOS ve Linux İçin Belirlenen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

2K Games ve oyunun geliştiricisi olan Hangar 13 şirketi tarafından SteamOS ve Linux işletim sistemine sahip kullanıcılar için belirlenen sistem gereksinimleri şöyledir;

 • İşletim Sistemi: Ubuntu 12.04
 • İşlemci: AMD Radeon 2.8 GHz veya Intel Dual Core
 • Bellek: 4 GB veya 8 GB
 • Ekran Kartı: Nvıdıa GeForce 8600 veya AMD Radeon HD 2000
 • Depolama: 15 GB Kullanılabilir Alan

SteamOS ve Linux kullanıcılarının sayısının azlığı, mafia definitive edition çıktı! Haberlerinden sonra, kullanıcılar için belirlenen sistem gereksinimlerinin olup olmadığı merak edilir hale gelmişti. Bu bağlamda yukarıda belirtilen sistem gereksinimler tam da bu sorunun cevabıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*