Lotr Gollum İncelemesi

5 Gösterim
0

Yüzüklerin Efendisi serisinin yeni oyunu hakkında bilgi içeren LOTR Gollum incelemesi kapsamında oyun hakkında ayrıntılı detayları inceleyeceğiz. Gollum karakteri yepyeni bir oyun ile tekrar hayata dönüyor. Yüzüklerin Efendisi oyun serilerinin mükemmel grafikleri ile birleşerek oyuncular ile buluşacak olan Gollum oyunu, farklı detaylar sunacak. 2021 yılında piyasaya çıkması beklenen oyunun, Epic Games Unreal Engine ile geliştirildiği açıklandı. Daha önceki serilerde beklentileri karşılayamayan firmanın, lisansı devretti ve lisansı devralan firmadan beklentiler çoğaldı. Merakla beklenen oyunun tüm detaylarını alt başlıklarda inceleyebilirsiniz.

Lotr Gollum İncelemesi

Lotr Gollum İncelemesi

Oyunu Hangi Firma Piyasaya Sürecek?

Yapacağımız LOTR Gollum incelemesi kapsamında ilk olarak geliştirici firmaya değineceğiz. İlk çıkan Yüzüklerin Efendisi oyunlarının aşırı eskimesinin ardından, yeni nesil oyunlara ayak uyduran, Middle Earth: Shadow of Mordor ve Shadow Of War oyunları piyasaya sürülmüştü. Monolith Production tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bu oyunlar, ne yazık ki oyuncuların beklentilerini tam olarak karşılayamadı.

Oynanışları gayet başarılı olsa da, beklentiler çok yüksek olduğundan oyuncular olay örgüsünden istedikleri hazzı alamadılar. Bunun üzerine Daedalic firması oyunun lisansını devraldı ve geliştirmelere başladı. Daedalic firması, Gollum oyunu üzerinde uzun süredir geliştirme yapıyor. 2021 yılında piyasaya sürüleceği beklenen Gollum oyunu, serinin hayranları tarafından merakla bekleniyor. Daedalic firması, oyunu Epic Games’e ait Unreal Engine oyun motoru ile geliştirdiklerini açıkladı.

Sırf Unreal Engine motoru ile geliştirildiğinin açıklanması bile oyuncuları, oyun grafiklerinin olağanüstü olacağına ikna etmiş bulunuyor. Unreal Engine oyun motoru, geliştiricilerin en çok tercih ettiği program olarak ön plana çıkıyor. Oyun motorunun sunduğu muhteşem grafikler ve ışıklar ile Yüzüklerin Efendisi evreninin mükemmelliği birleştiğinde, beklentiler çok daha üst seviyelere çıkıyor.

Oyunun Hikayesi Nasıl Olacak?

Daedalic oyun geliştirici firması tarafından piyasaya sürülecek Gollum oyununun ayrıntılarına LOTR Gollum incelemesi kapsamında devam ediyoruz. Geliştirilen yeni oyunun baştan sona tam olarak 20 saat sürmesi planlanıyor. Daha önceki LOTR oyunlarına göre, Gollum oyununun içerisinde daha az vahşiliğin olacağı firma tarafından söyleniyor.

Alışık olduğumuz Yüzüklerin Efendisi oyunlarına benzemeyecek gibi görünün Gollum oyunu, şimdiden pek çok tartışmaya yol açtı. Devasa büyüklükte haritaların da olacağı oyunda, çift kişilik mekanikler de bulunuyor. Zengin hikayeler sunması ile ön plana çıkan Daedalic firmasının, Gollum oyunu için de, daha önce görülmeyen zengin içerikleri sunması bekleniyor.

Oyundaki Gollum karakteri, filmde karşımıza çıkan karakterle herhangi bir benzerlik göstermeyecek gibi görünüyor. Geliştirici firmanın açıkladığına göre, J.R.R Tolkien’in ilk Gollum çizimleri referans alınarak bir karakter ortaya çıkarılıyor.

Bu çizimlere göre Gollum, devasa bir yaratık olarak gözüküyor ve filmde gösterilen karakterle hiç bir alakası bulunmuyor. Asıl hikayeye sadık kaldığını belirten Daedalic firması, oyunda Nazgulların da bulunduğunu açıkladı. Fakat Nazgullar düşünüldüğü gibi devasa ve korkutucu bir görünüşe sahip olmayacak.

Oyundaki hikayenin başlangıç noktası belli değil; ama hikayenin Yüzük Kardeşliğinde Gollum’un ortaya çıkışına kadar ilerleyeceği biliniyor. Oyundaki hikaye oyuncuların yaptığı tercihlere göre şekilleniyor. Oyun bir kaç bölümden oluşuyor ve her bölümde Smeagol ve ya Gollum karakterleri arasında birini seçme opsiyonu veriliyor. Oyuncular bu 2 karakterden birini seçerek oyuna devam ediyor ve hikaye bu seçimlere göre şekilleniyor.

Oyunda, Smeagol’un tek yüzüğü nasıl bulduğu ve tek yüzük tarafından nasıl ele geçirildiği ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Daha önce bilinmeyen pek çok gizem ve hikaye, bu oyun ile gün yüzüne çıkarılıyor. Alışılmışın üzerinde grafiklerin beklendiği Yüzüklerin Efendisi Gollum oyununun 2021 yılında oyun sevenler ile buluşturulması bekleniyor.

Gollum Karakteri İyi Mi Kötü Mü?

Bu LOTR Gollum incelemesi bölümünü karakterin iç dünyasına ayırıyoruz. Kitaplardan ve filmlerden de tecrübe ettiğimiz gibi, Gollum karakteri aslında iyi bir karakter. Fakat yaşadığı olay örgüyü yüzünden içinde pusuda bekleyen karanlık tarafı her zaman ön plana çıkıyor.

Bu karanlık taraf Smeagol’u ele geçirerek ona vahşi bir boyut kazandırıyor. Sonuç olarak Gollum her zaman galip geliyor. Gollum oyunu, karakterin aşina olduğumuz olay örgüsünden önce neler yaşadığını da konu alıyor ve karakterin hayatına ayrıntılı olarak ışık tutuyor. Karakterin kitapta ayrıntılı olarak işlenmesine rağmen, filmde Gollum ile ilgili fazla bir ayrıntı bulunmuyor.

Bazı kesimler tarafından Gollum iyi olarak görünse de, bazı kesimler tarafından Gollum kötü bir karakter olarak da görünüyor. Karakterin hayat hikayesini ayrıntılı olarak inceleyen bu oyun sayesinde, hayranların kafasındaki soru işaretleri tam olarak silinecek ve taşlar yerine oturacak gibi görünüyor.

Lotr Gollum İncelemesi

Lotr Gollum İncelemesi

Gollum Oyunu Nerede Oynanabilir?

Daedalic firması tarafından geliştirilen LOTR Gollum incelemesi kapsamında, bu bölümde oyunun piyasaya çıkarılacağı donanımları inceleyeceğiz. Oyunun, hemen hemen tüm donanımlarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Oyunun, PC ve konsol olmak üzere hangi donanımlarda piyasaya çıkacağı şu şekilde sıralanır;

  • Play Station 4
  • XBox One
  • Xbox Series X
  • PC
  • Play Station 5

Yukarıda listelenen PC ve konsollarda çıkacak olan Yüzüklerin Efendisi Gollum oyunu, karakterin tek yüzük tarafından nasıl ele geçirildiğini ve baştan çıkarılarak Smeagol’un nasıl Gollum haline dönüştüğünü ayrıntılı bir şekilde anlatıyor. Yüzüklerin Efendisi evreninin hayranları, oyunu merakla beklerken, oyunun Unreal Engine ile geliştirilmesi oyuncuların beklentilerini daha da arttırıyor. Yüzüklerin Efendisi evreninin muhteşem ihtişamını farklı bir bakış açısı ile yansıtacak olan Gollum oyunu, satışa sunulduğu gün oyun piyasasını alt üst edecekmiş gibi görünüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*