LoL (League of Legends)’de En Çok Karşılaşılan Sorunlar

15 Gösterim
0

Bu makalede LoL (League of Legends)’de En Çok Karşılaşılan Sorunlar nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. Lol (League of Legends) oldukça yaygın olarak oynanan bir oyundur. İlk piyasaya çıkışı 27 Ekim 2009 tarihinde gerçekleşmiştir. Oyunun yapımcısı Riot Games’dir. Çevrim içi oynan ve strateji yapabilme yeteneğine dayalı bir oyundur. Bu nedenle oyuncu sıkılmadan oynar. En iyi çevrim içi oyun dalında da LoL (League of Legends), ödülün sahibi olmuştur. Türkiye’de de oldukça yaygın bir şekilde oynanır. Ancak bazı karşılaşıla sorunlar oyuncuların canını sıkmakta ve oyunun kalitesini düşürmektedir.

LoL (League of Legends)

LoL (League of Legends), çevrim içi oynanan bir strateji oyunudur Oyunun yapımcısı Riot Games’dir. Dünyada oldukça yaygın olarak oynanan bu oyun ilk olarak 2009 yılında piyasaya çıktı. 2009’dan bu yana da oyuncu kitlesi oldukça artmıştır. Bir beceri oyunudur ve sürekli olarak heyecan içerir. Bu nedenle oyuncu sıkılmadan oynar. En iyi çevrim içi oyun dalında da LoL (League of Legends), ödülün sahibi olmuştur. Ancak LoL (League of Legends)’de en çok karşılaşılan sorunlar vardır. Bu sorunlar da oyunun kalitesini düşürür. Oyuncunun canını oldukça sıkar.

LoL (League of Legends)'de En Çok Karşılaşılan Sorunlar

LoL (League of Legends)’de En Çok Karşılaşılan Sorunlar

LoL (League of Legends)’de En Çok Karşılaşılan Sorunlar

Günümüzde en sık oynanan oyunlardan bir tanesi de LoL (League of Legends)’dır. 2009 yılında piyasaya çıkmasıyla birlikte günümüze kadar etkisini kaybetmemiş bir oyundur. Aksine oyuncu sayısı her geçen gün artmaktadır. Bir beceri oyunudur ve sürekli olarak heyecan içerir. Bu nedenle oyuncu sıkılmadan oynar. En iyi çevrim içi oyun dalında da LoL (League of Legends), ödülün sahibi olmuştur. Ancak LoL (League of Legends)’de en çok karşılaşılan sorunlar vardır. Bu sorunlar da oyunun kalitesini düşürür. Oyuncunun canını oldukça sıkar.

Bu sorunlar:

  • Takım içerisinde yer alan oyuncular kendi başlarına bireysel bir şekilde hareket edebilir.
  • Oyuncunun bilerek ölüp rakibi güçlendirmesi.(feedlemek, beslemek )
  • Oyun içinde yer alan güçlendiricilerin orman rolüne sahip olmayan bir oyuncu tarafından ele geçirilmesi.
  • Durup dururken kendiliğinden ping seviyesinin artması

Bunlar LoL (League of Legends)’de en çok karşılaşılan sorunlar. Bu sorunlardan oyun severler oldukça rahatsız olmakta. Bu sorunların, oyunun kalitesini ve heyecanını düşürdüğünü belirtmekteler.

LoL (League of Legends) Nasıl Oynanır? Oyun Hakkında Bilgi

Günümüzde en sık oynanan oyunlardan bir tanesi de LoL (League of Legends)’dır. 2009 yılında piyasaya çıkmasıyla birlikte günümüze kadar etkisini kaybetmemiş bir oyundur. Aksine oyuncu sayısı her geçen gün artmaktadır. Sevilen oyun, 5’er kişilik 2 takımın kurulması ile oynanır. Bu iki takım belirtilen haritada birbirlerini öldürmeye, yok etmeye çalışır. Oyunda 3 farklı koridor ve bir orman bulunur. Bunlar üst koridor, orta koridor ve alt koridor olarak 3’e ayrılır. Bir tane de orman vardır.

Üst, orta ve ormanda birer şampiyon yer alır. Alt koridorda da bir nişancı ve bir destek şampiyonu yer alır. Oyunda 150’ye yakın karakter sayısı vardır. Her karakter kendine has özellikler barındırır, hepsinin işlevi ayrıdır. Temel yeteneklerini q,w,e tuşları ile kullanırlar. Karakterlerin bir de ulti denilen r tuşu bulunur. Bu en işlevli yetenektir. Karakterlerin ayrıca seçilebilen 2 özel bölümü vardır. Bunlar D ve F tuşlarında yer alır.

Oyun içerisinde eşyaların satın alındığı bir market yer alır. Marketten eşya almak için kullanılan altın eğer koridor oyuncusu ise minyon ve rakibi katlederek, orman oyuncusu ise de orman canavarları rakibi katledip altın kazanabilir. Oyunda 9 adet dış kule bulunur. 3 adet inhibitör yer alır ve bunu koruyan ( inhibitörü koruyan) 3 adet kule yer alır. Bu inhibitörlerin arkasında oyunun sonunu getiren nexus vardır. Bu nexusu koruyan 2 adet nexus kulesi vardır. Rakip nexusu yok eden takım oyunun kazananı olur.

Eğer rakip takım için işler baştan beri iyi gitmiyor ise dakika 14’te FF denilen yenilgiyi kaybetme seçeneği vardır. Bu tuş ile takım kararı ile de teslim olunur. Dakika 14 ile 20 arasında herkesin kabul etmesi gerekir. Fakat 20. Dakikadan sonra 4 kabul yeterli olmaktadır. Bir tür strateji, beceri oyunudur ve sürekli olarak heyecan içerir. Bu nedenle oyuncu sıkılmadan oynar. En iyi çevrim içi oyun dalında da LoL (League of Legends), ödülün sahibi olmuştur. Ancak LoL (League of Legends)’de en çok karşılaşılan sorunlar vardır. Bu sorunlar da oyunun kalitesini düşürür. Oyuncunun canını oldukça sıkar.

LoL (League of Legends)'de En Çok Karşılaşılan Sorunlar

LoL (League of Legends)’de En Çok Karşılaşılan Sorunlar

LoL (League of Legends) İlk Olarak Ne Zaman Piyasaya Çıktı?

Sevilen oyun LoL (League of Legends), ilk olarak 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun oldukça ilgi ile karşılanmıştır. Çıktığı tarihten bu yana büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmuştur. Bu kitle de her geçen gün giderek artmaktadır. Oyunun sahibi Riot Games’dir. Bir tür strateji, beceri oyunudur ve sürekli olarak heyecan içerir.

Sevilen oyun, 5’er kişilik 2 takımın kurulması ile oynanır. Bu iki takım belirtilen haritada birbirlerini öldürmeye, yok etmeye çalışır. Oyunda sürekli bir heyecan vardır. Bu nedenle oyuncu sıkılmadan oynar. En iyi çevrim içi oyun dalında da LoL (League of Legends), ödülün sahibi olmuştur. Ancak LoL (League of Legends)’de en çok karşılaşılan sorunlar vardır. Bu sorunlar da oyunun kalitesini düşürür. Oyuncunun canını oldukça sıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*