Left 4 Dead 2 Yeni Güncelleme

6 Gösterim
0

En iddialı korku oyunları arasında yerini alan Left 4, Left 4 Dead 2 yeni güncelleme ile popülerliğinin üzerine popülerlik katma yolunda ilerliyor. Oyun son zamanların en çok ilgi gören korku oyunu olmayı başarmıştır. Öyle ki, korku oyunları listesinde en başlarda yer almaktadır. 11 yılsonunda ilk defa güncelleme alan popüler oyun, yılsonunda bu güncelleme ile takipçilerinin karşısına çıkacak. Yeni güncelleme söylentisi ise şu şekildedir; “The Last Stand.” bölümü eklenecek.

Washington merkeze sahip olan oyun geliştiricisi Valve, 2009 yılında Left 4 Dead 2 oyununu piyasaya sürdü. Korku oyunlarının en iyisi ve en popüleri olan Left 4 Dead 2, büyük bir ilgi görmeye başladı. Günümüzde hala nostalji severler tarafından oyun sürekli olarak oynanmaktadır. Oyunun geliştiricisi olan Valve, Left 4 Dead 2 yeni güncelleme hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Left 4 Dead 2 Yeni Güncelleme

Left 4 Dead 2 Yeni Güncelleme

The Last Stand Bölümü Gelecek

Korku oyunlarının en popüleri olan Left 4 Dead 2 yeni güncelleme ile herkesi meraklandırmıştır. Oyunun birçok seveni mevcuttur. 2008 yılında piyasaya sürülen korku oyunu, iddialı bir şekilde bilgisayarlara gelmişti. 2009 senesinde ise Left 4 Dead 2 isimli yeni oyun piyasaya sürülmüştü. İlk serinin devamı niteliğinde olan oyun, günümüzde bile hala ilgi görmeye devam etmektedir.

Oyunun geliştiricisi olan Valve, hazırlamış olduğu blog gönderisinde yeni bir güncelleme yapacağından bahsetmişti. Blog gönderisinde yer almakta olan bilgiler doğrultusunda oyuna, The Last Stand bölümü eklenecektir. The Last Stand bölümü ile Left 4 Dead 2 yeni güncelleme tamamlanmış olacaktır.

Yeni Güncelleme Hakkında

Video oyun sektörünün gelişmesinde büyük roller oynayan Valve firması, 2008 yılında bir korku oyunu yayınladı. Yayınlamış olduğu Left 4 Dead isimli oyun 1 senede en çok oynanan oyunlar listesine girmeyi başarmıştır.

Oyuna gösterilmiş olan ilgi firmanın gözünden kaçmadı. 1 sene sonra firma yoğun istekler aldı. Bu istekleri değerlendiren firma, 2009 yılında yeni bir oyun çıkardı. Çıkardığı oyuna Left 4 Dead 2 adını veren firma, bu oyun ile daha çok tanındı. Oyunu çıkarmasının ardından 11 yıl geçti. Tam 11 yıl sonra Valve, Left 4 Dead 2 yeni güncelleme hakkında blog yayınladı.

Şirket 11 yıl sonra oyuna ilk defa güncelleme atacağını blog üzerinden hayranlarına duyurdu. Yayınlanan güncelleme bilgisi, herkesi merak ile bekletmeye başladı. Yeni güncellemenin The Last Stand bölümü olacağı bildirildi. The Last Stand bölümü ilk oyunda yer alan bir haritaydı. Haritanın konusu gemi içerisinde geçmekteydi.

Yeni Güncelleme Yolda

The Last Stand ismindeki yeni güncelleme, sevimli bir halde yola çıkmış durumda. İlk oyun olan Left 4 Dead oyununda yer alan bu harita, ikinci seride de yer alacak. Harita günümüz teknolojisine göre hazırlanıp yayınlanacak. Hatta yeni güncelleme hakkında resmi Youtube hesapları üzerinden video paylaşımı da yapıldı. Yılsonuna kadar yeni güncellemenin geleceği Valve tarafından belirtilmiştir.

Valve, hayranlardan gelen yoğun talep üzerine, yeni güncellemenin yapılacağını dönem başında belli etmişti. Ancak araya giren salgın buna engel olmuştu. Hayatın yavaş yavaş normale dönmesinin üzerinden Valve, yeni güncelleme hakkında çalışmalara başladı. Yeni güncelleme talebi, Left 4 Dead 2 hayranları tarafından isteniyordu. Valve’de hayranlarının talebini göz önüne alarak yeni bir güncellemeyi yola çıkardı.

Valve, geçtiğimiz yıllarda da hayranlarının talebi üzerine güncellemeler yapmıştı. Half Life 2 modu ile de güncellemeler yapılmıştı. Bu güncellemeler tam anlamıyla hayran isteği odaklı olmuştu. Valve firmasının, Left 4 Dead 2 oyununa getireceği bu yeni güncelleme oyuna ayrı bir hava katacak gibi görünüyor.

Yeni Güncelleme Açıklaması

Oyunun geliştirici firması olan Valve, yeni güncellemeyi blog şeklinde hayranlarına duyurdu. Oyunun güncellemesi birçok kişi tarafından beklenmeye başlandı. Valve firması ise yılsonuna kadar güncellemenin ekleneceğini belirtti.

Valve firmasının yapmış olduğu blog paylaşımı şu şekilde:

“Left 4 Dead 2 oyunu son zamanların en popüler korku oyunu olmayı başarmıştır. Oyun günden güne daha çok kişinin eline ulaşmaktadır. Oyunu oynayan ve sürekli takip eden kişiler, yeni güncelleme hakkında bizlere taleplerde bulunuyorlar.

Geliştirici firma olarak bizde, oyuna yeni bir güncelleme kararı aldık. Korona virüsü salgını sebebiyle Şubat ayında güncelleme üzerine düşemedik. Ancak normalleşme ile beraber güncellemenin tasarımına başladık.

Yılsonuna kadar yeni güncelleme oyun sever herkesin elinde olacak gibi görünüyor. Left 4 Dead oyununda yer alan bir haritayı Left 4 Dead 2’ye yükleme kararı aldık. Haritayı, günümüz teknolojisine uyarlayıp, o şekilde paylaşıma sunacağız.”

Valvei ilerleyen zamanlarda yaptığı açıklamasında ise The Last Stand haritasının güncelleme içerisinde yer alacağını belirtmiştir. Bu yeni harita, günümüz teknolojisine göre hazırlanacaktır. 2020 yılının havası yeni harita içerisinde yer alacak gibi gözüküyor.

Left 4 Dead 2 Yeni Güncelleme

Left 4 Dead 2

11 Yıllık Oyun

Left 4 Dead 2, tam 11 yıllık bir oyun. 11 yıllık oyun olmasına rağmen günümüzde, birçok kişi tarafından severek oynanmaktadır. 11 yıl sonra oyunun güncelleme almasının sebebi ise birçok oyuncuya sahip olmasıdır. 11 sene boyunca milyonlarca kişinin sevgisini kazandı. Günümüzde bile hala en çok oynanan korku oyunları arasında yerini almaktadır. Ayrıca en kaliteli korku oyunları listesinde ilk sıralarda gelmektedir. Left 4 Dead 2 yeni güncelleme ile beraber daha çok oyuncuya kavuşacak gibi gözüküyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*