League of Legends Yeni Şampiyonu Samira

20 Gösterim
0

League Of Legends Yeni Şampiyonu Samira duyurulduğu ilk günden bu yana oldukça merak edilen şampiyonlardan birisi haline geldi. Bu bağlamda Samira League Of Legends oyunu içerisinde 149 şampiyondan birisi olacak. Henüz test aşamasında olan Samira’nın ilerleyen günlerde PBE serverlerinde denenmesi için oyuncuların hizmetine açılması bekleniyor. League Of Legends serverlerine gelmesi ise PBE serverlerinden hemen sonra olacak gibi duruyor.

League Of Legends Yeni Şampiyonu Samira Nasıl Bir Şampiyon Olacak?

League Of Legends Yeni Şampiyonu Samira henüz nasıl bir şampiyon olacağı hususunda bir netlik kazanmış değil. Ancak Riot Games şirketinin yayınladığı tanıtım videosunda Samira’nın tek başına koridorları ilerletebilecek, güçlü bir karakter olduğunu anlamak mümkün. Samira’nın saldırı gücü mü yoksa yetenek gücü taşıyıcısı mı olacağı ise merak konusu.

Bu bağlamda Riot Games şirketinin yayınladığı videoda Samira’nın her iki yetenek gücüne de sahip olduğu görülüyor. Bu sayede Samira’nın hibrit ve aktif bir şampiyon olacağını söylemek Riot Games şirketi tarafından yayınlanan video nazarında mümkün gözüküyor. Ancak Riot Games şirketi oyuncularını şaşırtmayı seven üslubu ile Samira’nın yetenek gücü konusunda oyuncularına sürpriz yapabilir.

League of Legends Yeni Şampiyonu Samira

League of Legend Samira

Samira Şampiyonu Yetenek Özellikleri Nelerdir?

Açık betada erişime açılan Samira’nın olması beklenen yetenekleri şunlardır;

 • Pasif (Daradevil Impulse)
 • Q – Sezgi ( Flaur)
 • W – Dönen Bıçak (Blade Whirl)
 • R – Cehennem Tetiği ( İnferno Trigger)

Brezilyalı bir yayıncı Samira’nın oldukça hareketli bir nişancı olacağını duyurmuştu. Bu bağlamda Samira’nın yetenek isimlerine baktığımızda Brezilyalı yayıncıyı destekler nitelikte olduğunu söylemek mümkün gibi duruyor.

Pasif (Daradevil Impulse)

Pasif yetenekleri şampiyonların başlıca yeteneğidir. Bu bağlamda şampiyonun oyun tarzını belirleye pasif yeteneği League Of Legends Yeni Şampiyonu Samira içinde oldukça belirleyici olacak gibi duruyor.

Samira’nın pasif yeteneği ise şöyle;

 • Samira yaptığı vuruşlara bağlı olarak bir kombo inşa eder. Her kombo Samira’nın oyun stilini belirler. Belirlenen her kombo seviyesi için belirli bir ölçüde hareket hızı kazanır.
 • Samira’nın yakın mesafeden yapmış olduğu vuruşlar bonus yetenek gücü verir. Bonus yetenek gücü rakibin canına bağlı olarak artar.
 • Hareketi kısıtlanmış, durdurulmuş şampiyonlara karşı Samira’nın vuruşları rakibi savurur ve 6 ayrı saldırı hasarı verir. Samira saldırı menzili dışında bulunan şampiyonların üzerine atılır.

Samira’nın pasif yeteneğine baktığımızda League Of Legends oyunu içerisinde bulunan Aphelios ile benzerlik taşıdığını görüyoruz.

Q – Sezgi (Flair)

League Of Legends Yeni Şampiyonu Samira ’’Q’’ yeteneği bakımından oldukça güçlü özelliklere sahip.

Samira’nın ’’Sezgi’’ yetenek özelliği ise şöyle;

 • Samira ilk çarptığı şampiyona hasar veren bir atış yapar. Yapılan atış rakibe yakın mesafeden yapılırsa, rakibe kılıcını savurarak fiziksel hasar verir.
 • Q yeteneği (E) İle aynı anda kullanılırsa Samira yoluna çıkan tüm rakiplere hasar verir.

Yukarıda belirtilen özelliklere baktığımızda Samira’nın hem menzilli hem de yakın mesafeden etkili vuruşlar yapabilen bir şampiyon olduğunu görüyoruz.

W – Dönen Bıçak (Blade Whirl)

Samira bir saniyeliğine etrafındaki rakiplerini kesen bir bıçak dalgası yaratır ve fiziksel hasar verir. Menzili içerisine giren tüm rakip atışlarını engeller.

E – Vahşi Hücum (Wild Rush)

Samira rakibinin ya da işaretlediği takım arkadaşının içinden geçer ve saldırı hızı kazanır. Bir rakip şampiyonu katletmek bu yeteneğin bekleme süresini sıfırlar.

R – Cehennem Tetiği (İnferno Trigger)

Samira’nın ulti yeteneğini kullanabilmesi için stil puanının ’’S’’ olması gerekmektedir.

Samira’nın ulti özellikleri ise şöyle;

 • Samira silahlarındaki gölgeleri serbest bırakır ve bu gölgeler rakibe 2 saniye içerisinde 10 defa saldırır.
 • Her saldırı fiziksel hasar ve yetenek gücü hasarı verir.
 • Aynı zamanda Samirayı iyileştirir.
 • Samira’nın yaptığı vuruşlar kritik şansını arttırır.

Yukarıda belirtilen özelliklere baktığımızda Samira’nın tek bir rakibe oldukça güçlü saldırılar yapacağını söylemek mümkün. Bu bağlamda Samira koridorunda oldukça başarılı bir şampiyon olacak gibi duruyor.

League of Legends Yeni Şampiyonu Samira

Samira

League Of Legends Yeni Şampiyonu Samira Hangi Koridorda Oynanacak?

League Of Legends Yeni Şampiyonu Samira oyuncuların son günlerde en çok merak ettiği şampiyonlardan birisi haline geldi. Bu bağlamda Samira’nın nerede oynanacağı, oyun tarzının nasıl olacağı üzerine de bir takım tahminler iler sürüldü. Riot Games şirketinin yayınlamış olduğu şampiyon tanıtım videosuna baktığımızda Samira’nın oldukça hareketli ve mobilize bir şampiyon olduğunu görüyoruz. Samira’nın mobilize bir şampiyon olması ise akıllara jungle olabilir mi sorusunu getiriyor.

Aynı zamanda hem menzilli hem de yakın dövüş hasarı verebilen bir şampiyon olabilmesi de nişancı rolünde oldukça başarılı olabileceği hususunu gözler önüne seriyor. Tüm bu bilgiler ışığında Samira için net bir koridor belirleyemesek de genel manada nişancı veya jungle rolünde tercih edilecek gibi duruyor.

League Of Legends Yeni Şampiyonu Samira Build Dizilimi Nasıl Olacak?

League Of Legends içerisinde şampiyonların oynayış tarzlarına ve oynadıkları rollere göre belirli Build dizilimleri mevcuttur. Samira için ise saldırı gücü ağırlıklı Build dizilimi yapılacak gibi görünüyor. Ancak zaman içerisinde uzman oyuncuların rehberliğinde bir takım farklı Build seçenekleri Samira üzerinde uygulanacaktır.

Samira eğer nişancı rolünde tercih edilecek olursa saldırı hızı ve kritik ağırlıklı bir Build tercih edilmesi mantıklı olabilir. Aynı zamanda şampiyonun mobilize hareketlerine uyum sağlaması için saldırı hızı yönleri tercih edilebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*