League of Legends FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

33 Gösterim
0

Tüm dünyayı kasıp kavuran League of Legends FPS arttırma nasıl yapılır? Sorusu oyuncuların en çok sorduğu sorular arasında yer alıyor. League of Legends istenilen FPS değerlerine ulaşıldığında son derece akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. Oyuncular bilgisayar üzerinde çeşitli adımları uygulayarak oyundan maksimum kalitede FPS alabilirler. League of Legends oyuncularının akıcı bir oyun oynaması için, oyun içi ve dışı ayarların tam olarak yapılması, ekran kartının güncel olması, sistem donanımlarının yeteri olması gibi aşamaların yapılması gerekiyor.

FPS Arttırma Adımları

FPS alanında problem yaşayan oyun severler League of Legends FPS arttırma nasıl yapılır? Sorusu çeşitli adımların uygulanmasıyla çözülüyor.

  • Oyuncular ilk olarak bilgisayarlarına uygun olarak oyun içi ayarlarını donanım ile uyumlu seviyelere çekmeliler.
  • Donanım kaliteniz düşükse oyun grafik ayarlarını aynı oranda düşürün.
  • Ekran kartı güncel olmayan oyuncuların düşük FPS alması oldukça doğaldır. Güncellemelerini yapmalılar.
  • Oyun dışında da değişiklikler yapılmalı.
  • Sistem üzerindeki tüm değişimler işe yaramıyorsa, bazı donanımları yenilemek oldukça işe yarayacaktır.

Adım adım değişimleri uygulayan oyuncular sistemlerinin kalitesiyle de orantılı olarak FPS değerinde artış görüyorlar.

League of Legends FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

League of Legends FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

League of Legends Oyun İçi Ayarları

Bir oyunun oyun içindeki ayarlarını güncellemek o oyunun ideal FPS değerini yakalamasında en önemli etkenler arasında yer alıyor. Sıkça sorulan League of Legends FPS arttırma nasıl yapılır? Sorusu için en önemli cevaplardan biri de oyun içi ayarlardır. Aldığı FPS seviyesi ideal değerlerin 5-15 FPS arasında olan kullanıcılar League of Legends video sekmesinden ayarları 1-2 tık aşağıya çekerek ideal seviyelere ulaşabilir. Ancak League of Legends oynamaya imkan tanımayan bir FPS değerine sahipseniz, ayarları tamamen aşağıya çekmek gerekiyor. Grafik ayarlarını en düşüğe almak zorunda kalan kullanıcılar, V-sync senkronizasyon ayarlarını da mutlaka kapatmalıdır. Oyun içi ayarlar sonrasında FPS değerlerinden sonra da verim alamayan oyuncular oyun dışı işlemleri de yapmalılar.

Oyun Dışı Değişikler de Önemli

Oyun içi ayarları yapan ve hala League of Legends FPS arttırma nasıl yapılır? Sorusuna tam olarak çözüm bulamayan oyuncuların bir diğer ideal çözüm alanı da oyun dışında sistem alanında değişimlere gitmektir. Windows ayarları üzerinden oyuna daha iyi bağlanmak isteyen League of Legends oyuncuları ilk olarak görev yöneticisi alanından League of Legends oyununa öncelik tanımaktır. Bu işlem için LOL oyuncuları görev yöneticisini açmalı. Bu işlemin ardından League of Legends seçeneğine sağ tıklayarak öncelik ayarla ve gerçek zamanlı seçeneğini seçmeliler. Bu seçenek sistem işlemcisinin gücünü League of Legends’e öncelik olarak ayarlama imkanını sunuyor. Bu sayede oyunda FPS oranı da artmış oluyor. Öte yandan oyun dışı ayarlar aşamasında oyuncuların FPS artırabileceği bir diğer yöntem de oyun klasöründe bulunan config dosyasına giderek, oyun içerisinde görünmeyen grafiklerin ayarlarını düzenlemektir. Bu alanda, enable grass swaying, Inking ve Per Pixel Point Lighting komutlarını 0’a çektiklerinde oyuncuların FPS oranı gözle görülür şekilde artıyor.

Oyun Dosyalarında Onarım Yapmak

Bozuk oyun dosyaları League of Legends FPS arttırma nasıl yapılır? Sorusunu soran oyuncuların hedefe ulaşmasında en önemli engeller arasında yer alıyor. Sırasıyla adımları uygulayan oyuncular oyun dosyalarını onarabiliyor

  • İlk adım olarak League of Legends oyununa oyuncular giriş yapmalı
  • Ardından sağ üst kısımda yer alan ayarlar simgesine tıklamalılar.
  • Daha sonraki adımda ise genel sekmesinin altında yer alan tam onarım başlat seçimiyle oyunun onarım işlemi başlatılır.
  • Bu işlem ortalama 5 dakika ile 40 dakika arasında sürüyor.

Bu işlemin amacı zamanla bozulan oyun dosyalarının onarılarak oyunda alınan FPS değerinin artırılmasıdır. Oyun dosyalarının bozulması sebebiyle, anlık oyundan düşme, ping, oyunda yaşanan olası hatalar ve diğer yaşanabilecek hatalar için tam onarım işlemi önemli bir çözüm imkanı yaratıyor. Oyun içi sorunlar her ortaya çıktığında bu adımın uygulanması, FPS değerinin artmasının yanı sıra oyunun bilgisayar sistemiyle de en iyi şekilde senkronize olarak akıcı bir deneyim yaşatmasına imkan tanıyor.

League of Legends FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

League of Legends FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Ekran Kartı Güncellemesi FPS Artırıyor

Ekran kartının güncel olması tüm oyunların rahat oynanması için oldukça önemlidir. Eski sürümüyle devam eden ve güncellenmemiş ekran kartı oyunla tam anlamıyla optimizasyon sağlayamaz ve bu sebeple FPS değerlerinde çeşitli düşüşler yaşanabilir. Özellikle sürekli güncellenen online oyunlarda sorun yaşanmasına sebep olan eski ekran kartı sürücülerinin güncellenmesi akıcı ve FPS değeri yüksek bir oyun deneyimi için son derece önemlidir.

Bu şekilde bir sorun yaşamak istemeyen kullanıcılar ekran kartlarını güncel tutmalılar. Bu işlem için oyuncular, Windows+ R tuşlarına basmalı ve çıkan kutuya dxdiag yazmalılar. Bu sayede ekran kartının markası ve modelini öğrenmiş olacaksınız. Marka ve model bilgilerine eriştikten sonra arama motorlarından güncel sürüm indirme işlemi yapabilen oyuncular bu sayede oyun keyiflerini en iyi şekilde güncel sürücüleriyle oyunlarını oynayabilirler.

Son Çare Donanım Güncellemek

Bir bilgisayar sistemi en iyi şekilde senkronize edilse bilse, donanımlar yetersiz kaldığında yapılan değişikler çok fazla fayda sağlayamazlar. Ortalama 500 ile 1000 TL arasında bir donanım değişimi ile rahatlıkla oyuncular League of Legends oyununu oynayabilirler. Zira ortalama seviyede olan ve sistem anlamında ayarları doğru yapılan her bilgisayar oldukça iyi FPS değerleriyle LOL oyununu oynamaya imkan tanıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*