Hogwarts Legacy Oyunu İncelemesi

37 Gösterim
0

Hogwarts Legacy oyunu incelemesi oyun severler tarafından oldukça merak edilen oyunlar arasına, ön izlemesi yayınlandığı ilk günden itibaren girmeyi başardı. Bu bağlamda Hogwarts Legacy, Warnes Bros Game şirketi tarafından duyuruldu. Oyun 2021 yılının ortalarında PlayStation ve Xbox serileri için piyasaya sürülecek. Aynı zamanda PC içinde geliştirilen Hogwarts Legacy 2021 yılının en beklenen oyunları arasında yerini aldı.

Hogwarts Legacy Oyunu Konusu Nedir?

Hogwarts Legacy oyunu incelemesi esnasında göze çarpan ilk detay oyunun 1800 yıllarında Hogwarts büyücülük okulunda geçiyor olması. Bu bağlamda oyuncular Hogwarts büyücülük okulunda, seçtikleri büyülerde karakterlerini ustalaştırmaya çalışacaklar.

Büyüde ustalaşan oyuncular, keşfedilmemiş ve oldukça tehlikeli açık dünyalarda, sürprizlerle dolu bir hikâyenin içerisinde yer alacak. Hogwarts Legacy oyununda diğer Harry Potter oyunlarına farklılık olarak oyuncular filmlerde yer alan ana karakterleri değil, kendi yarattıkları karakterleri yönetecekler.

Bu sayede oyuncular kendi hikâyelerini yaratma imkânı bulabilecek. Filmlerden aşina olduğumuz, Yasak Orman ve Hogsmeade köyü gibi mekânlarda oyuncular karakterlerini yönetebilecek. Aynı zamanda oyuncular fantastik canavarları eğitecek ve ustalaşmış olduğu büyülerle alakalı iksirler hazırlayabilecek.

Hogwarts Legacy Oyunu

Hogwarts Legacy Oyunu

Hogwarts Legacy Oyunu PC İçin Olması Beklenen Sistem Özellikleri Nelerdir?

Hogwarts Legacy oyunun fragmanı yayınlandığı günden itibaren, oyuncular Hogwarts Legacy oyununun sistem özelliklerini oldukça merak etti. Bu bağlamda Hogwarts Legacy oyununun geliştiricisi Warnes Bros şirketi bir açıklama yapmamış olsa da, uzmanlar gerekebilecek sistem gereksinimleri hakkındaki tahminlerini duyurdu.

Tüm bu bilgiler ışığında Hogwarts Legacy Oyununu PC’ de oynamak isteyen oyuncular için, tahmin edilen sistem gereksinimleri şöyledir;

  • İşlemci: Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300
  • Ram: 8 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit(SP1) veya Windows 10 64-Bit
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 – GTX 1650 veya AMD Radeon HD 7950
  • Depolama Alanı: 175 GB.

Yukarıda belirtilen sistem gereksinimleri, Hogwarts Legacy oyunu incelemesi sonrasında uzmanlar tarafından tahmin edilen minimum sistem gereksinimleridir.

Hogwarts Legacy Oyununu Kim Geliştirdi?

Hogwarts Legacy oyunu Warnes Bros Games ve Portkey Games şirketi bünyesinde, Avalanche tarafından geliştirildi. Üç büyük markanın birleşmesi sonucunda ortaya çıkan Hogwarts Legacy oyunu bu özelliğiyle, oyuncuların beklentisini üst düzeye çıkardı. Hogwarts Legacy oyununun geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalar ve Hogwarts Legacy oyunun yayınlanan ön izlemesi, oyuncuların bu beklentisini rahatlıkla karşılayacak gibi duruyor.

Hogwarts Legacy Oyunu Ne Tarz Bir Oyundur?

Hogwarts Legacy oyunu incelemesi esnasında açıkça fark edilen detaylardan birisi, oyunun bir açık dünya oyunu olduğu, bilinen anlamıyla RPG oyunu olduğu anlaşılıyor. Bu bağlamda bilindiği gibi RPG oyunlarının esası bir hikâyenin üzerine dayanmaktadır. Hogwarts Legacy oyununda da oyuncular çeşitli senaryolarla karşılaşarak seçimler yapacak ve oyuncuların seçimleri oyunda yönettikleri karaktere doğrudan etki ederek karakterin kaderini belirleyecek.

Hogwarts Legacy Oyununda Harry Potter Karakteri Neden Yok?

Filmlerden ve kitaplardan aşina olduğumuz Harry Potter, Hermione Granger ve Ron Weasley gibi karakterlerin olmamasının temel nedeni, oyunun orijinal hikâyesinden bir asır önce 1800’lü yıllarda geçmesinden kaynaklanmaktadır. Bu bağlamda oyuncular bilinen hikâyenin yanı sıra keşfedilmemiş bir hikâyenin içerisinde yer alacaktır. Bu sayede Hogwarts Legacy oyunun sürprizlerle dolu olması beklenmektedir.

Hogwarts Legacy Oyunu

Hogwarts Legacy Oyunu

Hogwarts Legacy Oyunu Hangi Mekânlarda Geçiyor?

Hogwarts Legacy oyununun yayınlanan ön izlemesinde ve resmi sitesinde yayınlanan bilgilere göre oyun, Hogwarts kalesi ve filmlerden aşina olunan, Yasak Orman ve Hogsmeade köyü gibi tanıdık yerlerde geçmektedir. Ancak Hogwarts Legacy oyunu incelemesi esnasında fark edilmeyen veya yayınlanmayan mekânlarında olacağı tahmin edilmektedir. Bu bağlamda söz konusu tahmini destekleyen en büyük unsur, oyunun açık dünya oyunu olmasıdır. Bu sayede açık dünya içerisinde daha önce keşfedilmemiş ve Harry Potter filmlerinde görmediğimiz yeni mekânların kullanılacak olması oldukça güçlü bir varsayım gibi durmaktadır.

Hogwarts Legacy Oyunu Harry Potter Filmleriyle Bağlantılı mıdır?

Hogwarts Legacy oyunu, Harry Potter filmlerinde işlenen hikâye ile tam anlamıyla bağlantılı olmasa da büyük oranda benzerlik ve bağlantı söz konusudur. Bu sayede oyunun geliştiricileri, oyunculara hem bilinen hem de bilinmeyen bir dünyanın kapılarını aralamaktadır. Ancak Hogwarts Legacy oyununun Harry Potter filmlerinde bahsi geçen tarihten bir asır öncesine dayanması, oyunda daha önce keşfedilmemiş bir büyücülük hikâyesinin işleneceğini göstermektedir. Tüm bu bilgiler ışığında oyuncular bilinen hikâyenin yanı sıra bilinmeyen bir açık dünyada karakterlerini yönetecektir.

Hogwarts Legacy Oyunu Nasıl Oynanacak?

Hogwarts Legacy oyununda oyuncular karakterini cadı ya da büyücü olmak üzere iki farklı grupta ilerletecektir. Aynı zamanda oyuncular seçimlerine göre farklı senaryolarla karşılaşacak ve ustalaştıkları büyü yeteneklerini bu durumlarda kullanacaklardır. Hogwarts Legacy oyununda Harry Potter filmlerinden de bilindiği gibi, oyuncular iksir yapabilecek ve fantastik hayvanları eğitebilecek.

Hogwarts Legacy oyununun geliştiricilerinin yaptığı açıklamalara göre, oyuncular oldukça zor seçimler içerisinde bırakılarak, oyunun gidişatını etkileyen seçimler yapacak. Tüm bu bilgilere ek olarak oyuncular Hogwarts büyücülük okulunda senaryodan bağımsız olarak keşfe çıkabilecek. Hogwarts Legacy oyunun PlayStation, Xbox ve PC platformlarında oynanabilecek olması, oynanabilirlik hususunda bir farklılık oluşabilir mi sorusunun doğmasına da neden olmaktadır.

Ancak yapılan açıklamalara göre platformlar arasında herhangi bir oynanabilirlik farkının olmayacağı geliştirici şirket tarafından duyurulan bilgiler arasındadır. Bu bağlamda oyuncular istedikleri platformdan Hogwarts Legacy oyununu rahatlıkla oynayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*