Hitman 3’ün Sistem Gereksinimleri

11 Gösterim
0

IO Interactive, önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek olan Hitman 3’ün sistem gereksinimleri hakkında açıklamada bulundu. Şirket, oyunun Epic Games listesi sayfasından yaptığı açıklamada; Hitman 3’ün normal sayılabilecek ayarlarda birçok bilgisayarda oynanabileceğini duyurdu. Daha yüksek ayarlada ise güçlü bilgisayarlara ihtiyacı olabileceği duyuruldu.

Hitman Aksiyon Oyunu

2000 senesinde Hitman: Codename 47 ile oyun severlerin hayatına giren Ajan 47, gizlilik ve aksiyon oyunlarına yeni bir bakış açısı kazandırmıştı. Seneler içerisinde daha da gelişen seri 2005 senesinde Hitman: Blood Money ve 2021 senesinde yayınlanan Hitman: Absolution ile ismini sektöre altın harflerle kazıdı.

Hitman oyununa reboot çeken IO Interactive ne yazık ki Hitman 1 ve Hitman 2’de beklenen alakayı görememişti. Oyun geliştirici IO Interactive, bilgisayar ve oyun konsolları (PlayStation 5 ve Xbox Series X) için piyasaya süreceği, serinin yeni oyunu ile şeytanın bacağını kıracak gibi görünüyor. 2021 senesinin ilk ayında çıkacak olan Hitman 3’ün sistem gereksinimleri de şirket tarafından açıklandı.

Hitman 3'ün Sistem Gereksinimleri

Hitman 3

Hitman 3 Oyunu İçin Sistem Gereksinimleri

Hitman 3, bilgisayar tarafında minimumda Intel CPU Core i5-2500K 3-3GHz ya da AMD CPU Phenom 2 X4- 940 işlemcilerini talep ediyor. Grafiklerde ise NVIDIA GeForce- GTX 660 ya da Radeon HD- 7870’i talep ediyor. Hitman 3’ün sistem gereksinimleri incelenecek olursa yeni Hitman 3 oyunu neredeyse her bilgisayarda çalışabilecek.

Grafiklere önem veren oyun severler için ise gereksinimler listesi oldukça kabarık. Yüksek ayarlar için Intel CPU Core i7- 4790 işlemci ayrıca Nvidia GPU Geforce- GTX 1070 ya da AMD GPU Radeon RX- Vega 56 ile 8 GB ekran kartına ihtiyaç duyan oyun, yüksek ayarlarda bilgisayarları zorlayacak gibi duruyor.

Hitman 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

Reboot çekilen, oyun serisinin ilk iki oyununda beklediği talebe ulaşamayan IO Interactive şansını bu defa yeni nesil oyun konsolları üzerinden deneyecek.

Serinin yeni oyununun yani Hitman 3’ün sistem gereksinimleri minimum düzeyde şunları barındırması gerekir;

  • İşletim sistemi: 64 bit Windows- 10
  • İşlemci: Intel CPU Core/ i5- 2500K 3-3GHz ya da AMD CPU Phenimom 2 X4 940
  • RAM: 8 GB
  • Depolama Alanı Gereksinimi: 80 GB
  • Ekran Kartı Özellikleri: NVIDIA GeForce- GTX 660 ya da Radeion HD- 7870

 

Windows DirectX- 12 Sürümü için önerilen Hitman 3’ün sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 10
  • İşlemci: Intel CPI Core- i7 4790 4. GHz
  • RAM: 16 GB
  • Depolama Alanı Gereksinimi: 80 GB
  • Ekran kartı Gereksinimi: Nvidia GPu GeForce- GTX 1070 ya da AMD GPU Radeon- RX Vega 56- 8 GB Windows DirectX 12

Hitman 3 Ne Zaman Çıkacak?

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Playstation 5 etkinliğinde oyun severlere duyurulan oyunlar arasında Hitman 3 de yer alıyordu. Etkinlikte, kendi çapında büyük bir hayran kitlesi olan oyunun artık yeni nesil konsollarda olacağı açıklandı. Çıkış tarihi olarak ise Ocak 2021 belirlendi. Geçtiğimiz sene, Hitman oyununun geliştiricisi olan IO Interactive’in yeni bir oyun ile karşımıza çıkacağı duyurulmuştu.

Şimdi ise oyunun tarihi açıklandı. Serinin yeni oyununun fragmanı ise geçtiğimiz günlerde resmi web sitesi üzerinden yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde konu ile alakalı açıklama yapan firma ise; oyunun 2021 Ocak ayında oyun severler ile buluşacağını bildirdi.

Yeni Nesil Oyun Konsollarında Hitman 3

Oyunun önümüzdeki sene Ocak ayında oyun severler ile buluşacağını duyuran firma aynı zamanda, yeni oyunun konsollarda oynanabileceğini de duyurdu. Playstation ve Xbox gibi yeni nesil oyun konsollarında oynanacak olan yeni Hitman 3 hakkında açıklamalar yapan firma, oyunda bir bölümün ise Dubai’de geçeceğini belirtti.

Hitman 3'ün Sistem Gereksinimleri

Hitman 3’ün Sistem Gereksinimleri

Hitman 3 Oyun Konusu

İlk defa 2000 senesinde oyun severlerle buluşan oyun, yayınlandığı tarihten itibaren birçok oyun severin beğenisini kazanmıştır. Her geçen gün daha da gelişerek karşımıza çıkan seride, oldukça küçük yaşlarından beri, duygusuz ve kusursuz bir suikastçı olması için yetiştirilen Ajan 47’nin hikayesini görüyoruz. Türünün bir klonu olarak dünyaya getirilen Ajan 47, klon numarası 47 olduğu için bu isim ile anılıyor.

Şirket, Ajan 47’yi uzun bir süre oldukça zorlayıcı görevlerde kullandıktan sonra bir köşeye atmak istiyor. Bu olaydan sonra ise, Ajan 47’nin senelerce süren profesyonel kimliğinin bitişine ve ardından kendi karakterinin doğuş hikayesine tanıklık ediyoruz. Oyunun bu şekilde çarpıcı bir hikayesi olması ve bu hikayenin iyi grafiklerle anlatılması, oyun severlerin ilgisini çekmesini sağlamıştır.

Hitman 3 Epic Games Store

Ajan 47’yi yeniden göreceğimiz, serinin yeni oyunu Hitman 3 için beklenen açıklamalar geçtiğimiz günlerde geldi. Bu açıklamalarda şirket, Hitman 3’ün 1 sene süreyle yalnızca Epic Games Store üzerinde yer alacağını duyurdu. 12 ay boyunca oyunu başka bir dijital oyun mağazasından almak mümkün olmayacak. Ajan 47 sahalara geri dönüyor. Ocak 2021’de satışa çıkacak olan oyun, A Total War: SAGA’da olduğu gibi yalnızca Epic Games Store’a özel bir anlaşma imzalanarak burada satışa çıkacak.

Ayrıca oyun geliştiricisinin web sitesi üzerinde yaptığı açıklamalara göre; Hitman 3’e eski oyunların konumları taşınabilecek. Üstelik Hitman 2’nin konumları için platforma uyumluluk şartı aranmayacak. Bu sayede oyuncular önceki konumlarını yeni oyuna kolayca transfer edebilecek. Ayrıca yapılan açıklamalara göre oyunda, Dartmoor isminde yeni bir konum olacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*