HES kodu hata veriyor. Hes Kodu Doğrulama Hatası

6415 Gösterim
4

HES kodu hata veriyor. Hes Kodu Doğrulama Hatası Çözümü.

HES kodu hata veriyor.Hes Kodu Doğrulama Hatası!

HES kodu nedir?

  • Tüm iç hat uçuşlarında güvenle uçmak için T.C. Bu, Sağlık Bakanlığı’nın tedbirlerine göre uygulanan yeni bir uygulamadır. Türkiye, Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan yönetmeliklere uyar; HES kodu, tüm iç hat uçuşlarında seyahat eden yolcuların sağlıklı uçabilmelerini sağlamak için kontroller sağlayacak ve uçuştan 24 saat önce HES kodu ile tüm yolcuların risk durumunu kontrol edecektir.

HES kodunu alırken belirtilen paylaşım süresi nedir?

  • Paylaşım süresi, istediğiniz HES kodunun etkin süresini belirler. HES kodunu kullanarak bileti satın alabilmek için paylaşım süresinin seçtiğiniz uçuştan en az 7 gün daha uzun olması gerekir. Örneğin, uçuşunuz 10 gün sonra bir uçuşsa, en az 17 gün geçerli bir paylaşılan zaman koduna sahip olmanız gerekir. HES kodunun geçerli olabilmesi için
  • Ayrıca uygulama üzerinden sınırsız paylaşım süresi ayarlayabilirsiniz. HES kodunu SMS ile talep ederseniz, girilen son günler paylaşım süresini gösterir. SMS T.C. tarafından sağlanan HES alanı kimlik numarası boş kimlik seri numarası son 4 haneyi girin ve bu alanı boş bırakın, paylaşım süresi 1 yıl olacaktır.
  • SMS yöntemini kullanarak HES yazın ve sırasıyla bir boşluk bırakın; T.C. ID numarası, kimlik kartının önündeki seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşılan süre günleri olarak yazılır ve SMS ile 2023’e gönderilir. HES kodu, sistem içinde seyahat ettiğiniz etkili gün sayısı içinde cep telefonunuza gönderilecektir. Paylaşım süresi, seçtiğiniz uçuş tarihinden en az 7 gün daha uzun olmalıdır.
  • Örneğin, uçuşunuz 10 gün sonra bir uçuşsa, en az 17 gün geçerli bir paylaşılan zaman koduna sahip olmanız gerekir. HES kodunun geçerli olabilmesi için, paylaşım süresi girerken seyahat tarihinden en az 7 gün önce eklemeniz gerekir. Örnek; HES 12345678901 1234 17 Herhangi bir paylaşım süresi belirtilmezse, kodun süresi 1 yıl ile sınırlı olacaktır.
  • HES kodunu e-devlet sistemi üzerinden de alabilirsiniz. HES kodunu HES Kodunu Oluştur ve Listele seçeneğini belirleyip Yeni Hes Kodu düğmesini tıklayarak e-devlet sistemi üzerinden edinebilirsiniz. -Belirli sayıda günü kapsayan bir kod aldığınızda, uçuş gününü dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekir. Parolanızın süresi dolmuşsa, rezervasyonunuz onaylanmaz. Ayrıca, HES kodunuz geçersiz, iletişim bilgileri eksik veya yanlış, doğum tarihi vb. Kişisel bilgileriniz yanlış olduğu için seyahat etmenize izin verilmeyebilir.
HES kodu hata veriyor. Hes Kodu Doğrulama Hatası

HES kodu hata veriyor. Hes Kodu Doğrulama Hatası

HES kodu alırken belirtilen Paylaşım Süresi nedir? HES kodu hata veriyor.

  • Paylaşım süresi, istediğiniz HES kodunun etkin süresini belirler. HES kodunu kullanarak bileti satın alabilmek için paylaşım süresinin seçtiğiniz uçuştan en az 7 gün daha uzun olması gerekir. Örneğin, uçuşunuz 10 gün sonra bir uçuşsa, en az 17 gün geçerli bir paylaşılan zaman koduna sahip olmanız gerekir.
  • HES kodunun geçerli olabilmesi için, paylaşım süresi girerken seyahat tarihinden en az 7 gün önce eklemeniz gerekir. Ayrıca uygulama üzerinden sınırsız paylaşım süresi ayarlayabilirsiniz. HES kodunu SMS ile talep ederseniz, girilen son günler paylaşım süresini gösterir.
  • SMS T.C. tarafından sağlanan HES alanı kimlik numarası boş kimlik seri numarası son 4 haneyi girin ve bu alanı boş bırakın, paylaşım süresi 1 yıl olacaktır.
HES kodları hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir? • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için tüm iç hat uçuşları HES kodunu kullanmalıdır. • HES kodunuzun süresi toplam yolculuk süresi olmalıdır. Gidiş-dönüş bilet satın almak veya gidiş-dönüş bilet almak istiyorsanız, HES kodunuz iade tarihinizi içermelidir. • İlk uçuş süresi 25 saatten azsa, HES kodu yolcunun sağlığını kontrol etmek için kullanılacaktır. • 0-2 yaş arası bebek yolcular için HES kodu zorunlu değildir.

 

Bu işlem her yolcuya ayrı ayrı uygulanacaktır. HES yönetmelikleri aracılığıyla, personelin sağlık durumunu Sağlık Bakanlığı sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz Tehlike varsa yolculuk onaylanmamıştır. Bu sorularda, korona nedeniyle uçamayacağınız belirlenirse, uçuşunuz kabul edilmeyecektir. Birisi yolculuk sırasında tehlikede değilse, ancak daha sonra tehlikede ise, temas mesafesinde onlara başvurabilir ve sağlık ve rehberlik hizmetleri sağlayabilir. HES kodunuzla ilgili aşağıdaki durum ortaya çıkarsa, seyahat programınız onaylanmaz. • CoVID-19 pozitif veya izole, • Yeterli HES kodunun olmaması, • Yanlış T.C. giriş kimlik numarasının durumu.

 

Bilet satın alırken HES kodu girişimi nasıl yapacağım?

Seyahate çıkmadan önce kişisel olarak yapılmış bir HES (Eve Eve) kodu almanız ve bilet satın alma aşamasında bunu rezervasyonunuza eklemeniz gerekir. • HES kodu, Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol edilen sorgulama amacıyla kullanılacaktır. Yolcu kimlik numarası (TCKN, pasaport vb.), İletişim bilgileri (telefon ve e-posta alanları) ve doğum tarihi ve HES kodu gibi doğru ve eksiksiz alanları girmelisiniz.
* Web sitemizden veya mobil uygulamamızdan bilet satın alırken, yolcu bilgileri sayfasındaki HES kodunu girmekle ilgili alana ve kişisel bilgilerinizin hemen altındaki alana her yolcunun HES kodunu girebilirsiniz.
Check-in sırasında HES kodunuzu göstermelisiniz! HES kodunuz check-in sırasında tekrar kontrol edilecektir. * Check-in sonrasında Sağlık Bakanlığı’nın soru ve talimatlarına göre uçuş durumu uçuşa uygun değilse uçuşa yönetmeliklere göre giremezsiniz.
Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*