GTA 5’de Bilinmeyen Gizli Bölgeler Nelerdir?

86 Gösterim
5

Birçok GTA 5 sever, oyunda bilinmeyen gizli bölgeler gibi oyun geliştiricilerin sunduğu şeylerden habersiz. Her oyunda olduğu gibi, bu oyunda da keşfedilmesi gereken birçok yer yok. Eğer, GTA 5 nedir bilmezseniz: GTA 5 yani açılımı Grand Theft Auto V olan oyun Rockstar Games tarafından piyasaya sürülmüş bir oyundur. Oyun, oyun severler arasında oldukça popüler bir yere sahiptir. Oyunun tarzı, aksin ve macera olup neredeyse her oyun platformlarında bulabilirsiniz.

The Thelma ve Louise Kayalıkları

Bu kayalıklarda, şirket geliştiricileri bir kült filmi olan Thelma Ve Lousie’in canlandırmasını oyuna eklemişler. Filmde, iki kadın polislere teslim olmak yerinde polislerden kaçmak için bir uçuruma doğru arabalarını sürüyorlar. GTA 5 oyunu da bu sahneyi, saat akşam 7 ve 8 aralarında bölgede bulunan oyuncuları da bu bilinmeyen gizli bölgelerinden birine dahil ediyor. Eğer oyunda, bu bölgede bir helikopter veya uçan bir araç ile Chiliad Mountain State Wilderness bölgesindeki Raton Kanyonu’na doğru uçarsanız, filmden alıntılanmış kadınları polislerden kaçma sahnesini görebilirsiniz.

The Howitzer Oteli’nin Çılgınlıklar Odası

GTA oyunlarında sıklıkla yer almış ve bu oyuna özel olan sinemacı Jack Howitzer’in de kendisi de özel bilinmeyen gizli bölgeler içerisinde yer alıyor. Bu otel odasını bulmak oyuncular için biraz zor ancak Motor Oteli’ne oyunda giderek odaları araştırıp bulabilirsiniz.

Donmuş Bir Uzaylı

Birçok oyuncunun fark etmediği bu yeri keşfedebilmek için oyunda demiryoluna geldiğiniz zaman oyunun talimatlarına kulak vermeyip sağ yöne doğru sürün. Daha sonra karşınıza çıkan köprünün altından geçin. Köprünün altında buzlara baktığınızda orada saklanmış ve donmuş bir uzaylıyı görebilirsiniz.

Kayalıkların Üstündeki Yüz

Mt. Chiliad’in kuzey tarafındaki bölgesinde bulunan dağlarda bir yüz bulunuyor. Bu yüz bir erkek yüzüne ait ve küçük bir çizim olduğu için kolayca fark edilmiyor. Ancak dikkatli bir şekilde ararsanız ve kayalıklara yaklaşırsanız gülümseyen bir erkek suratını görebilirsiniz.

GTA 5'de Bilinmeyen Gizli Bölge

GTA 5’de Bilinmeyen Gizli Bölge

Büyük Kar Adam

Listenin bu sırasında, bilinmeyen gizli bölgeler dahilindeki bu yer, belki de oyuncuları oldukça şaşırtan bir yer. La Mesa’daki bir fridgit deposunda yer alan bu easter egg bulması kolay olan bir türden. Depoya girdiğiniz karşınıza çıkan mavi kapılardan biri hafif aralıklı, bu kapıdan içeri baktığınızda karşınızda büyük bir boyutta kar adam bulabilirsiniz.

Okyanusun Dibindeki Ufo

Bu enkaz, Procopio Plajı’nın kuzeyinde bir yerde bulunabilir. Su derin olduğu için, oyun içerisinde dalgıç kıyafetleriyle bulunması oyunda ölmenizi engelleyebilir. Okyanusun dibinde bulunan bu ufo, oldukça büyük boyuta sahiptir. Yani suya daldığınız zaman derinlere inince kolaylıkla gözükebiliyor.

Maden Ocağı

Bilinmeyen gizli bölgeler listemizde yer alan bu maden ocağı oyunun eski sürümlerinde yalnızca glitch sonucu içeriye girilebiliyordu. Ancak artık, maden ocağının kapısını patlattığınız zamanda girilebiliyor.

Bu maden ocağına girebilmeniz için yapmanız gereken şeyler:

  • Great Chaparral bölgesine gidin,
  • Orada bir eski, başıboş bir maden ocağı göreceksiniz,
  • Maden ocağı tamamen sıkı bir şekilde kapanmış halde olacaktır bu yüzden bomba yoluyla girişini patlatın.

Maden ocağının kör uç noktaları olduğunu unutmayın. Birazcık ilerledikten sonra, madenin ilk ayrımında 1940’lardan kalma, eski elbisesiyle Isaac adında bir ceset bulacaksınız.

GTA 5'de Bilinmeyen Gizli Bölgeler Nelerdir?

GTA 5’de Bilinmeyen Gizli Bölgeler Nelerdir?

Havaalanındaki Gizli Saklanma Yeri

Los Santos’un Uluslararası Havaalanı’nda bulunan binalardan birinin üzerinde bir sığınak var. Bu gizlik sığınağı görebilmeniz için arabanızla binaların üstüne inebilirsiniz. Tepeden bakılmadıkça görülmeyebiliyor. Binaların üzerinde bir kapak görürseniz, işte o gizli sığınağa giden kapıdır.

Hayaletli Bölge

Mt. Gordo Drive bölgesinin büyük sahil kampında bulunan bu hayalet, oyun tarafından saat akşam 11 ve gece yarısı 12 arasından ortaya çıkarılıyor. Saat geldiği zaman, yakın bir kayalığın üstünde beyaz kıyafetli bir hayalet görebilirsiniz. Hayalet çıktığında, oyundan sesler geliyor ve bu ses bir adama ait. Daha sonra, adam seslerinin içine çığlık sesleri de ekleniyor. Daha sonra gece yarısına ulaşıldığı zaman tüm sesler ve hayalet yok oluyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*