Godfall Oyun İncelemesi

3 Gösterim
0

Play Station 5 için tanıtılan ilk oyun olma özelliğini taşıyan Godfall oyununu, Godfall oyun incelemesi başlığı altında inceliyoruz. 2019 senesinde ilk tanıtımı yapılan oyunun 2020 senesinin sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tanıtımı yapılan ilk günden bu yana oyuncuların merakla beklediği Godfall, Gearbox Publishing ve CounterPlay Games oyun geliştirici firmaları ortaklığı ile yayınlanacak. Yeni teknolojik gelişmelerin ardından, yeni nesil oyunlara öncülük etmesi hedeflenen Godfall, yüksek grafikleri ve gerçekçi hareketleri ile amansız bir combat oyun deneyimi sunuyor.

Godfall Oyun İncelemesi

Godfall Oyun İncelemesi

Godfall Oyunu Nasıl Oynanıyor?

Godfall oyunu, efsanevi Valoria şövalyelerinin hikayesini konu alıyor. Valoria şövalyelerinin sonuncusu olarak başladığınız oyunda, yok olmak üzere olan Aperion’un kaderini belirlemek sizin hünerlerinize bakıyor. Kuşananı durdurulamaz seviyeye getiren Valor zırhı ise, sadece usta dövüşçü Valorialar tarafından kuşanabiliyor.

Valoria şövalyeleri güçlerini ilahi kudretten alarak, akıl almaz silahlar ile koruyucu rolünü üstleniyor. Element diyarına tırmanarak düşmanlarınızla amansız mücadeleler vereceğiniz oyunda, Tanrı Macros sizin nihai düşmanınız. Looter-slasher türünde ilk olan oyun Godfall, yakın dövüş combat oyunlarının çıtasını bir hayli yükseltecek gibi görünüyor.

Harita üzerinden çeşitli silah ve ekipmanlar toplanabiliyor ve görevleri tamamlayıp ilerledikçe, karakter geliştirilebiliyor. Amansız bossların ve gerçekçi dövüş sahnelerini barındıran oyun, muhteşem silah ve zırh setleri ile gerçekçi bir combat heyecanını oyun sevenlere sunuyor. Rol yapma oyunu Godfall oyun incelemesi kapsamında detaylara devam ediyoruz.

Godfall Oyunu Evreni Nasıl?

Yayınlanan ilk Play Station 5 oyunu olma özelliği taşıyan Godfall oyun incelemesi devam ediyor. Godfall oyunu tamamen fantastik bir evreni kapsıyor. God Of War’ı andıran hikayesi ve grafikleri ile oyuncuların gözlerini doldurmayı şimdiden başaran oyun, tek başına oynanabildiği gibi multi player seçeneği de sunuyor.

Bunun yanı sıra 3 kişilik co-op opsiyonu da oyunda mevcut. Oyunun yayınlanan fragmanında muhteşem grafiklerin ön plana çıktığı gibi, kuşanılan combat silahları da bir hayli merak uyandırıyor. Akıcı görüntüler ve gerçekçi combat hareketlerine sahip olan oyun, 3. şahıs kamera açısı ile oynanıyor.

Üçüncü şahıs kamera açısı ile oynanan oyun, gerçekçi kamera hareketleri ile oynayanı Godfall evreninin içine çekiyor. Muhteşem grafikleri sayesinde, oyuncular tüm ayrıntıları her açıdan net bir şekilde seçebiliyor.

Godfall Oyunu Sadece Play Station 5 İçin Mi Çıkacak?

Oyun Play Station 5 için ilk yayınlanan oyun olma özelliğine sahip ama, PC versiyonu da oyun sevenlere sunulacak. Gearbox Publishing ve CounterPlay Games ortaklığı, Epic Games Store ile bir anlaşma gerçekleştirdi ve oyunun PC versiyonun da aynı zamanda yayınlanması kararı alındı. Epic Games Store üzerinden RPG olarak geliştirilecek ve oyun sevenlerin beğenisine sunulacak olan oyun, yeni oyun teknolojileri ile programlanmış oyunların öncülüğünü yapıyor.

Unreal Engine 5 oyun motorunun muhteşem grafik render sistemi göz önüne alındığında, gerek Play Station 5 versiyonu gerek PC versiyonu olsun, her ikisinin de gerçeğe yakın grafiklere sahip olacağı kuşku taşımıyor. Yeni nesil oyunların sahip olduğu gerçekçi grafikler düşünüldüğünde, buna uygun sağlam bir bilgisayar sisteminin olması tabi ki de büyük önem taşıyor.

Oyunu en yüksek grafik seçeneklerinde oynayabilmek için, sağlam bir oyun bilgisayar sisteminin olması kesinlikle gerekiyor. Oyun Play Station 5 ve PC versiyonu olmak üzere yayınlanacak ama oyunun Steam üzerinden satışa sunulup sunulmayacağı ise şu an bilinmiyor.

Godfall Oyunu Öne Çıkan Özellikleri

Yaptığımız Godfall oyun incelemesi kapsamında, bu bölümde sizlere oyunun öne çıkan özelliklerini anlatacağız. Rol yapma oyunu kategorisi içine dahil olan oyun, aynı zamanda pek çok özelliği de içinde barındırıyor. Gearbox Publishing ve Counter Play Games, oyuncuların beklediği tüm istekleri karşılayacak ve eşsiz bir yeni nesil oyun deneyimi sunacak gibi görünüyor. Tek başına oynayabilme özelliğinin yanı sıra, iki veya üç kişilik modlar ile heyecanı paylaşma olanağı sunan oyun, çıktığın günden itibaren büyük ses getireceğe benziyor.

Oyunun öne çıkan özellikleri;

  • Roll Yapma Oyunu
  • Solo
  • Duo
  • Üç Kişilik
  • Looter-Slasher
  • Üçüncü Şahıs Kamera Açısı
  • Loot Odaklı

Yukarıda bahsedilen öne çıkan özellikler bile oyuncuları meraka itmeye yetiyor. Yeni nesil oyunlarda looter-slasher özelliği taşıyan ilk oyun olması, oyunu daha özel bir hale getiriyor. Yeni nesil konsol oyunlarında ilk sıraya oturan Godfall, yakın dövüş odaklı bir looter-slasher oyunu olarak ön plana çıkıyor. Görev sistemi ile yapılan görevlerden farklı silah ve ekipmanın toplanabildiği oyun, alevli kılıçlar ve devasa zırhlar ile oyunculara adeta görsel bir şölen sunuyor.

Godfall Oyun İncelemesi

Godfall Oyun İncelemesi

Godfall Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

Gearbox Publishing ve CounterPlay Games ortaklığı ile geliştirilen Godfall oyunu, ilk olarak Game Awards 2019’da tanıtıldı. Oyuncuların ilk kez karşılaştığı ve ilk kez godfall oyun incelemesi yaptığı Game Awards 2019’un ardından, oyunun hangi tarihte yayınlanacağı konusu büyük merak uyandırdı. Oyunun 2020 yılının sonunda piyasaya sürülmesi hedefleniyor. 2020 Aralık ayı olarak ön görülen tarih, Play Station 5’in çıkış yapacağı tarih ile aynı zamana denk geliyor. Tabi ki sadece Play Station 5 için değil PC için de aynı tarihte çıkış yapacak olan oyun, şimdilik steam üzerinden yayınlanmayacak gibi görünüyor. Konsol tutkunlarının merakla beklediği Play Station 5, aynı anda Godfall oyunu ile oyunculara iki ayrı deneyim yaşatmayı planlıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*