God Of War Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

1219 Gösterim
0

PlayStation 2 ile yıllar içinde başlayan ” God of War ” serisi bize ne kadar güçlü, karşı konulamaz ve acımasız bir Kratos olduğunu göstermiş ve oyuncuların aklına God of War sistem gereksinimleri unsurunu öğrenmeleri için teşvik etmiştir. God of War sadece 20 Nisan’da PlayStation 4’te piyasaya çıktı, bu da bize Kratos’un tüm yönlerini keşfetme fırsatı verirken, serinin oyun mekaniğinde de değişikliklere tanıklık edildi.

Dahası, bu sefer Kratos sadece kendini seyrettirmekle kalmadı, aynı zamanda onu çok seven oğlu Atreus’u da gösterdi. Bu baba ve oğulun maceraları hem duygusal hem de zorlayıcı bir nitelikte olması oyuncuların bu oyunu oynamak istemelerini ve ” God of War sistem gereksinimleri ” hakkında bilgi edinmesi sağladı.

God of War Hikayesi

Şimdiye kadar, ” God of War ” serisi Yunan mitolojisinin konusu oldu, ancak son oyunda Kratos kuzeye ve İskandinav topraklarına gidiyor. Yeni God of War oyununun hikayesi çok huzurlu bir şekilde başlıyor ayrıca bu oyun, İskandinav mitolojisinin altı alemini (Alfheim, Heilheim, Jotunheim, Midgard, Muspelheim, Nivelheim) içerisinde barındırıyor. Kratos, oğlu Atreus ile birlikte evinde yaşıyor ve bir ” yarı tanrı ” olduğu sırrını saklarken oğlunun hayattaki zorluklarına hazırlanmaya çalışıyor.

Oyunun teması elbette sadece Kratos’un Atreus için hayatı hazırlaması değil. God of War aslında Kratos’un ölen karısının küllerini ve serpmek için dünyanın tepesine götürmeyi amaçlayan bir yolculuğu içerir. Tabii ki, bu kolay bir görev değil, çünkü Odin’in yönetimi altındaki bu bölgede sayısız düşmanla karşılaşılır ve herkes Kratos ve oğluna düşman kesilir. Sıradan düşmanlarla uğraşmak kolaydır, ancak Thor’un oğulları Magni ve Modi ve Odin’in oğlu Baldur’un isimleri söz konusu olduğunda, işler çığırından çıkar.

God Of War Sistem Gereksinimleri

God Of War Sistem Gereksinimleri

Oynanış Mekanikleri

Yeni oyunun ilk özelliği, sürekli değişen kamera açısıdır. Kratos’a daha yakın olan üçüncü şahıs perspektifimiz ve eylemlerimiz sayesinde hızlı bir şekilde oyuna ve oyun dünyasına düşebiliriz. Oyunlar açısından Kratos’un Leviathan baltası ilk önce oyuncuyu büyülemiştir. Kratos’un oyunda en çok kullandığı silah olan bu balta, geliştikçe daha ölümcül hale gelmektedir. Silah gelişiminin bu kadar büyük olduğu bu oyunu, karakter ve eşya geliştirmeyi seven oyuncular tarafından, God of War sistem gereksinimleri diye aratıp oynamalıdır.

Başlangıçta söylenildiği gibi Kratos’a bu yolculukta Atreus eşlik eder. Atreus oyunun başlangıcında geyik avlamak için mücadele verdi ve oldukça zayıf görünüyordu, ancak oyunun ilerleyen saatlerinde babasından güç kazandı. Bu çocuğunun görevi, düşmanı pençe yaylarla çekilen sıradan oklarla dikkat dağıtmaktır. Oyunda farklı oklar kullanabilir ve yay ve okların yanı sıra Kratos’a yardımcı olabilir. Özellikle bu çocuk düşmanın tepesine tırmanıp onları kızdırır ve Kratos’un bitirici darbeyi yapmasına olanak sağlar.

Sistem Gereksinimleri

Oyuncuların beklediği God of War sistem gereksinimleri yayınlandı. Oyun PlayStation platformunda çıkacak ancak PC formatı da bulunacak.

God Of War

God Of War

God of War Minimum Sistem Gereksinimi

 • İşletim Sistemi: Windows 7 için Platform Güncelleştirmesi olan Windows 7 SP1
 • İşlemci: Intel i5-2550K, 3.4 GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Grafik: GeForce GTX 670 | Radeon HD 7950
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 60 GB

God Of War Oyun

God of War Önerilen Sistem Gereksinimi

 • İşletim Sistemi: Windows 10 sürüm 14393.102 veya üstü gerekir
 • İşlemci: Intel Core i7-3770, 3,4 GHz
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Grafik: GeForce GTX 970 veya GeForce GTX 1060
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 60 GB boş alan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*