Far Cry 5 Özellikleri ve Sistem Gereksinimleri

39 Gösterim
0

Far Cry; Almanya’da 3 tane Türk yazılımcı ile çalışmalar yapılarak tasarlanan bir video oyunudur. İlk oyunu 23 Mart 2004 yılında satışa sunulmuştur. Satışa sunulduktan 4 ay sonra yaklaşık olarak 750 bin kişi tarafından satın alınmıştır. Seriler halinde kendisini sürekli olarak geliştiren Far Cry, 2018 yılında 5. serisi olan Far Cry 5’i oyun severler ile buluşturdu.

Diğer serilerine göre son derece kaliteli olan Far Cry 5, mükemmel grafikler ile karşımıza çıktı. Mükemmel grafiklere sahip olmasına rağmen pek fazla sistem özellikleri istememektedir. Ubisoft firmasının en gözde oyunu olan Far Cary 5 son derece kaliteli bir şekilde tasarlanmıştır.

Far Cry 5 Özellikleri

Far Cry 5 Özellikleri

Far Cry Nedir?

Far Cry; 2004 yılında Ubisoft tarafından tasarlanmış olan bir video oyunudur. İlk çıkışından 4 ay sonra yaklaşık olarak 750 bin oyun sever ile buluşmuştur. Günümüzde ise Far Cry oyunu 1 milyonun üzerinde kopya satmaktadır. Son derece sevilen video oyunu olan Far Cry, güzel konuları ile de oyunculara güzel anlar yaşatmaktadır.

Far Cry Serisinin 5. Oyununun Konusu Nedir?

Muazzam grafiklere sahip olan Far Cry 5, 2018 yılında piyasaya sürülmüştür. Son derece muazzam grafikleri içerisinde bulunduran Far Cry , pek fazla sistem gereksinimi istememesi ile de oyun sevenlerin daha çok ilgisini çekmeyi başarmıştır. Far Cry  içerisinde serbest bir şekilde araç ile gezmekten tutun da köpek ile gezmeye ve daha bir çok aktiviteye son derece titizlik ile yer verilmiştir.

Far Cry 5; diğer serilerine göre daha farklı bir hikaye ile oyun sevenlerin karşısına çıkmış bulunmaktadır. Far Cry serisinin  5. oyununun hikayesi Amerika’da geçmektedir. Oyunun ana hikayesini tarikat oluşturmaktadır. Bu tarikat Amerika’da çiftlik ile uğraşmakta olan bir kasabaya musallat olmuştur. Cennet Kapısı ismine sahip olan bu tarikat kasaba içerisinde yaşamakta olan kasaba halkına zulüm etmektedir.

Kasaba halkına her gün işkence edip, paralarını ve mallarını zorla almaktadır. Cennet Kapısı ismini alan tarikatın kasabayı ele geçirmesinin hemen ardından kasabalılardan birisi çocuğunu kaybeder. Çocuğunun intikamını almak isteyen adam, tarikata ait olan paralı askerler ile çatışmaya koyulur. Tarikatı temizlemek isteyen baba, bu işlemin göründüğü ve düşünüldüğü kadar kolay olmadığının farkına varacaktır.

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 5 son derece titizlik ve özenle hazırlanmış bir oyundur. Bu oyunun kalitesine rağmen sistem gereksinimleri pek fazla değildir.

Far Cry 5 sistem gereksinimleri şu şekildedir;

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 veya AMD R9 270
 • İşlemci: Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz veya AMD FX-6300 @ 3.5 GHz
 • Ram: 8 GB
 • Depolama Alanı: 45 GB
 • Çözünürlük: 1080 P

Bu ve bunların üzerinde ya da bunlara eş değer olan sistem özelliklerine sahip olan kişiler, gönül rahatlığı ile oyunu yükleyebilirler. Belirtmekte fayda vardır ki, oyunun kalitesinden dolayı çoğu zaman FPS kayıpları yaşamak mümkündür. En güçlü özelliğe sahip olan cihazlarda da bu kayıplar yaşanmaktadır. Bu kayıplar, oyunun kalitesi ile alakalıdır.

Far Cry 5

Far Cry 5

Diğer Far Cry Serileri

2004 yılından bu yana sürekli olarak kendisini yenileyen Far Cry, oyun seven herkesin göz bebeği olmuştur.

Geçmişten günümüze gelen Far Cry serileri şu şekildedir;

 • Far Cry
 • Far Cry 2
 • Far Cry 3
 • Far Cry 3: Blood Dragon
 • Far Cry 4
 • Far Cry Primal
 • Far Cry 5

Birçok oyun sever tarafından tutulan Far Cry serileri, sürekli olarak yenilenerek karşımıza çıkmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*