Euro Truck Simulator Bilgisayara Nasıl Kurulur?

euro-truck-simulator-bilgisayara-kurmak

Birçok oyun severin merak ettiği Euro truck simulator bilgisayara nasıl kurulur? sorusunun yanıtı oldukça basittir. Oyunu cihazınıza yüklemek için tek yapmanız gereken herhangi bir yerden oyunun kurulum dosyalarını edinmek ve yönergeleri takip ederek oyunu kurmaktır.

Fakat oyunu kurmanın oldukça kolay olmasına karşın, çeşitli püf noktaları da bulunmaktadır. Bu püf noktalara dikkat etmek, oyunu çok daha sağlıklı bir şekilde kurmanıza ve çok daha akıcı bir şekilde oynamanıza imkan tanımaktadır. Bu sayede oyunu kurduktan sonra, herhangi bir sorun da yaşamayacak ve çok daha keyifli bir oyun deneyimi yaşayacaksınız.

Euro Truck Simulatorü Nerelerden Edinebilirsiniz?

Euro truck simulator bilgisayara nasıl kurulur? sorusuna çözüm olarak ilk önce oyunun kurulum dosyalarını edinmelisiniz. Birçok farklı platformdan kolaylıkla indirebileceğiniz Euro Truck Simulatör oyununu, indirdiğiniz platformun yönergeleri doğrultusunda kolaylıkla kurabilirsiniz. Fakat kurulumu yaparken, belirli birkaç noktaya dikkat etmeniz, çok daha sağlıklı bir kurulum yapmanız açısından önem arz eder.

İşte oyunu indirebileceğiniz platformlar;

 • Buhar,
 • Destansı Oyunlar,
 • Çeşitli oyun siteleri
 • Euro Truck Simulatorün kendi İnternet sitesi.

Gibi platformlardan oyunun kurulum dosyasını edinebilir ve oyunu kolaylıkla kurabilirsiniz.

Euro Truck Simulator Sistem Gereksinimleri Neler?

Her bilgisayar oyununda olduğu gibi, Euro Truck Simulatör oyununda da sistem gereksinimleri oldukça önemlidir. Çünkü sistem gereksinimlerinin yeterli olmadığı durumda oyun, gerekli grafik kalitesinde çalışamayacak ve istenilen fps değerlerini göremeyecektir. Bu da hem oyun deneyimini etkileyecek, hemde oyun keyfini Düşürecektir. Bu da akıllara, doğru bir şekilde Euro truck simulator bilgisayara nasıl kurulur? sorusunu getirmektedir.

Oyunu stabil ve kaliteli bir şekilde oynamak için ihtiyacınız olan minimum sistem gereksinimleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Çift çekirdekli CPU 2,4 GHz,
 • 2 GB RAM,
 • 256 MB’dan yüksek grafik kartı,
 • 4 GB HDD kullanılabilir alan,

Bu gereksinimleri karşılayan bir bilgisayarınız var ise, oyunu rahatlıkla oynayabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Euro Truck Simulator Bilgisayara Nasıl Kurulur?

Bilgisayarınıza Nasıl Kurarsınız?

Kurulumu oldukça kolay olan bu oyunu kurmak için ilk olarak Euro truck simulator bilgisayara nasıl kurulur? adımlarını öğrenmelisiniz.

​​​Ardından belirli bir platformdan oyunu indirmelisiniz. Tercihen güvenilir ve kullanıcı sayısı yüksek bir platformdan oyunu indirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Eğer oyunu satın alarak indiriyorsanız, herhangi bir key gerekmiyecektir. Fakat oyunu satın almadan, ücretsiz bir şekilde indiriyorsanız, güvenilir bir kaynaktan, oyunun key bilgisini de edinmeniz gerekecektir.

Oyunu satın aldıktan veya indirerek edindikten sonra, kurulum dosyasını bulmalı ve yönetici olarak çalıştırmalısınız. Ardından karşınıza bir pencere açılacak ve oyunu yğklemeniz için sizi yönlendirecektir. Next butonunu kullanarak, oyun kurulum yönergeleri takip etmeli ve ardından oyunun yüklenmesini beklemelisiniz. Oyun yüklemesi tamamlandıktan sonra, herhangi bir güncelleme yok ise direk oyuna giriş yapabilirsiniz. Fakat olası bir güncelleme var ise oyun, ilk olarak güncellemeyi tamamlayacak, ardından sizi oyuna alacaktır.

Oyuna giriş yaptıktan sonraysa, belirli ayarları düzenlemeli ve kendinize bir profil oluşturmalısınız. Ardından rahatlıkla oyunu oynayabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Oyunu Nasıl Etkinleştirebilirsiniz?

Euro truck simulator bilgisayara nasıl kurulur? sorusundan sonra en çok merak edilenlerden biriside, oyunun nasıl etkinleştirileceğidir. Oldukça basit olan bu işlemi yapmak için İlk olarak web tarayıcınızdan oyun ismini yazarak key bilgilerini aramalı ve ardından karşınıza çıkan keyleri tek tek denemelisiniz. Denemelerin ardından sistem herhangi birini kabul edecek ve oyununuzu etkinleştirecektir.

Gerekli Sürücülerin İndirilmesi ve Yüklenmesi

Oyunu daha stabil ve sorunsuz bir şekilde oynamak istiyorsanız, oyunu yüklemenin dışında bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu güncellemeleri de yüklemelisiniz. Yüklemeniz gereken güncellemelerin başında ise ilk olarak Windows güncellemeleri gelmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • admin1 ay önce
 • Faydalı bir yazı

Sıradaki içerik:

Euro Truck Simulator 2 Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478