Euro Truck Simulator 2 Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

69 Gösterim
0

Milyonlarca oyuncu sayısına sahip olan bir simülasyon oyunu olan Euro Truck Simulator 2, birçok kişi tarafından euro truck simulator 2 donma sorunu nasıl çözülür? sorusunun sorulmasına neden oldu. Keyifli bir oyun imkanı vermesi nedeni ile sıkça tercih edilen oyun, bir takım problemler nedeni ile donma sorunu gibi teknik hatalara da sebebiyet verebiliyor.

Euro Truck Simulator 2 Donma Sorunu Neden Olur?

Dünyanın en sık tercih edilen bilgisayar oyunları arasında bulunan Euro Truck Simulator 2, son zamanlarda sık sık karşılaşılan donma problemine sebep oluyor. Zaman zaman kullanıcıdan kaynaklanan sebepler veya donanımsal hataların neden oldu teknik problemler, Euro Truck Simulator 2 oyunu içerisinde kullanıcı deneyimini kötü yönde etkileyen sorunların ortaya çıkmasını sağlayabiliyor.

Bu gibi durumlarda ilk olarak dikkat edilmesi gereken noktaların başında ise, Euro Truck Simulator 2 oyununun çalıştırıldığı donanım bilgileri gelmektedir. ”euro truck simulator 2 donma sorunu nasıl çözülür?” sorusunun günümüzde en sık karşılaşılan cevaplarından biri ise donanım yetersizliğidir.

Euro Truck Simulator 2 Komut ile Donma Sorunu Çözümü

Euro Truck Simulator 2 oyuncularının en sık karşılaştığı problemlerden biri olan donma sorunu, birçok kullanıcı tarafından can sıkan bir deneyime imza atmaktadır. ”Euro Truck Simulator 2 donma sorunu nasıl çözülür?” sorunun en sık tercih edilen çözümlerinden biri olan komut işlemi için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Euro Truck Simulator 2 oyununa giriş yapın.
  • Oyun içerisinde bulunan komut ekranını açın.
  • Açılan komut ekranına ”g_force_economy_reset 1” yazısını yapıştırın.
  • İşlemi tamamladıktan sonra komut ekranını kapatarak oyuna devam edin.
  • Oyun sırasında karşınıza çıkan soru için ”Evet” butonuna tıklayın.

Bu birkaç adım sonucunda kolaylıkla çözebileceğiniz Euro Truck Simulator 2 donma problemi, birkaç dakika içerisinde mutlu sona ulaşacaktır. Oyuncular tarafından en sık tercih edilen donma problemi çözümü, komut işlemi sayesinde sağlanabilmektedir.

Euro Truck Simulator 2 Işınlanma ile Donma Sorunu Çözümü

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Euro Truck Simulator 2 oyunu içerisinde yaşanan donma problemleri sonrası ortaya çıkan, ‘‘euro truck simulator 2 donma sorunu nasıl çözülür?” sorusu için en sık kullanılan bir diğer çözüm ise ”Işınlanma” çözümüdür. Bu işlemi gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların ilk olarak oyuna giriş yapması gerekmektedir. Donma problemi başladıktan hemen sonra, kullanıcıların yapması gereken son işlem ise ”F7” ve ”Enter” tuşlarına aynı anda basarak oyuncuların sürmekte olduğu aracı servise ışınlama işlemidir. Işınlanma işlemi sırasında çıkan uyarıya ”Evet” yanıtını vererek servise dönüş yapın. Aracınızı oyun servisine ışınladıktan sonra yüksek bir ihtimal ile Euro Truck Simulator 2 oyununda yaşadığınız donma problemi düzelerek keyifli bir oyun imkanını verecektir.

Euro Truck Simulator 2 Save Dosyası Silme Çözümü

Dünyanın en sık tercih edilen simülasyon oyunu Euro Truck Simulator 2’de, ”euro truck simulator 2 donma sorunu nasıl çözülür?” sorusu için uygulayabileceğiniz bir diğer donma problemi çözümü ise save dosyası silme işlemidir. Oyun içerisinde ilerlemelerinizi, başarımlarınızı ve diğer tüm bilgilerin saklandığı bir dosya olan ”Save” dosyasını silmek, genel olarak oyun akış hızınızın artmasına sebebiyet verebilir.

Bu nedenle oyun içerisine girmeden, Euro Truck Simulator 2 ikonuna sağ tık yapın. Karşınızda çıkan menüden ”Dosya konumunu aç” seçeneğini seçerek, oyun dosyalarına ulaşın. Burada yer alan ”Save” isimli dosyayı silerek, Euro Truck Simulator 2 donma probleminizi yüksek bir olasılıkla çözebilirsiniz.

Ancak bu işlem sonucu, oyun içi ilerleyiş ve başarımlarınızı kaybedebilme ihtimali doğabilmektedir. Bu durum için de, save dosyasının bir kopyasını oluşturarak saklamak, uzun vadede oyun deneyiminizi arttıracak bir diğer çözüm olarak sunulmaktadır.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*