ETS 2 Kasma Sorununa Çözüm

316 Gösterim
0

Birçok ETS 2 oyuncusu, oyunu ilk yüklediğinde ETS2 kasma sorununa çözüm aramakta ve çeşitli yöntemler ile bu sorunun üstesinden gelmektedir. Oyun, ilk yüklendiğinde gerekli ayarları yapılmadığı için kasabilmekte ve bu da oyuncunun, oyun keyfini tamamıyla kaçırmaktadır.

Eğer sizde ETS 2 kasma sorununa çözüm arıyorsanız, ilk olarak bilgisayar durumunu ve ayarlarını gözden geçirmeli, daha sonrasında ise oyun ayarlarını yapmalısınız. Gerekli ayarları ve yüklemeleri yapmanız halinde oyunun kasma problemi büyük oranda çözülecek ve çok daha akıcı bir deneyim sunacaktır.

Fakat sisteminiz ne denli iyi olursa olsun oyun, multiplayer modunda bazı durumlarda kasabilir. Buna şuan için yapılabilecek herhangi bir şey bulunmuyor. Fakat önlem olması amacıyla İnternet bağlantınızı güçlü tutabilir ve bulunduğunuz bölgeye daha yakın olan sunuculara bağlanmayı deneyebilirsiniz.

ETS 2 Neden Kasma Yapar?

ETS 2 kaskın sorununa çözüm arıyorsanız, ilk olarak sorunun kaynağını bulmalısınız. Ancak bu şekilde gerekli olan işlemleri yapabilir ve oyunu stabil hale getirebilirsiniz. Fakat sorunu tespit etmeden ayar yapmaya çalışmanız ve farklı işlemler uygulamanız, oyunun daha fazla kasmasına sebebiyet verebilir. O yüzden daima sorunun kaynağına inmeli ve ona göre işlem yapmalısınız.

İşte ETS 2 oyunun kasmasının birkaç nedeni;

  • Düşük bilgisayar özellikleri,
  • Eski işletim sistemi kullanımı,
  • Güncel olmayan işletim sistemi kullanımı,
  • Güncel olmayan driverler,
  • Oyun içi ayarların doğru yapılmaması,
  • Ekran kartı ayarlarının doğru olarak yapılmaması.

Bu gibi nedenlerden ötürü ETS 2 oyununda kasmalar ve donmalar yaşayabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için listedekiler arasından sorununuzu bulmalı ve ona göre hareket etmelisiniz.

Kasma Sorununu Çözme Yolları

Sizde ETS 2 kasma sorununa çözüm arayışı içerisindeyseniz, ilk olarak yapmanız gereken bilgisayarınızı özelliklerini gözden geçirmek olacaktır. Çünkü sistem özelliklerinizin yetersiz olması durumunda, her ne yaparsanız yapın oyunu stabil hale getiremeyecek ve keyifli bir şekilde oynayamacaksınız.

Fakat sistem gereksinimleriniz yeterli düzeyde olduğu halde oyun kasıyor veya donuyorsa, işletim sisteminizin ve donanımların güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer güncel olmayan bir sürücü bulunuyorsa güncelleyebilir ve oyunun daha stabil hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunları uyguladığınız halde sorun çözülmüyor ise, diğer ETS 2 kasma sorununa çözüm önerilerine göz atabilirsiniz.

Oyun İçi Ayarların Yapılması

Sistem özellikleri yeterli olduğu halde ve tüm sürücüler güncel olduğu halde oyun hala kasıyorsa, oyunun grafik ayarlarını yapmanız gerekiyor demektedir. Bunun içinse yapmanız gerekenler oldukça kolaydır.

Ayarları yapmak için ilk yapmanız gereken oyunu açmak ve grafik ayarları menüsüne gelmektedir. Ardından karşınıza gelen çözünürlük, yapı, gölge, doku ve diğer ayarları sisteminize göre ayarlayabilirsiniz. Optimum performansı almak içinse, ayarları sırasıyla düzenleyerek denemeler yapabilirsiniz. Bu sayede kendi sisteminiz için en uygun ayarı bulabilir ve oyunu daha akıcı bir halde oynayabilirsiniz.

Ekran Kartı Arayüzü ile

Oyun içi grafik ayarlarının yanı sıra, ekran karının arayüzünden de ayarlamalar yapabilirsiniz. Genellikle sağ tık ile ulaşabileceğiniz grafik ayarlarına, oyunu seçtikten sonra devam edebilirsiniz. Fakat grafik ayarlarını yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, ekran kartının sahip olduğu düzeye göre ayarlama yapmaktır. Böylelikle aşırı ısınmaların da önüne geçilebilir ve sistemde sorun yaşanmasının önüne geçilebilir.

Driverların ve Oyunun Güncellenmesi

En önemli nokta olan driverlerı, donanımın markasına ve modeline göre İnternet üzerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ya da otomatik olarak güncelleme yapan programları kullanabilir ve sizin uğraşmanıza gerek kalmadan tüm sürücülerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sadece driverler değili oyunun da güncel olup olmadığına dikkat etmeli ve her daim son sürümü kullanmalısınız. Böylelikle oyunu en iyi ve akıcı şekilde oynayabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*