ETS 2 Haritası Nasıl Ayarlanır?

83 Gösterim
0

Euro Truck Simulator 2, SCS Software tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen bir kamyon simülasyon oyunudur ve Euro Truck Simulator’un devamıdır. Oyun, İspanya ve Portekiz dışında önceki başlıklarda yer alan birçok ülkeyi içeriyor. Harita ve simüle edilmiş Avrupa karayolu, önceki oyunlardan daha ayrıntılıdır ve daha fazla şehre sahiptir. Lüksemburg ve Slovakya gibi yeni ülkeler tanıtıldı. Çokça sorulan ETS 2 haritası nasıl ayarlanır? sorusuna yanıt arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

ETS 2’nin Oynanışı

Oyunculara, Euro Truck Simulator 2’de yani ETS 2’de yeni bir oyun sistemi piyasaya sürüldü. Ancak yeni başlayan oyuncular için “ETS 2 haritası nasıl ayarlanır?” sorusu oldukça sıklaştı. Yeni başlayanlar için biraz karmaşık olan oyun, oyuncunun bir profil oluşturmasını ve merkezi olarak bir şehir seçmesini isteyerek başlıyor.

Oyunun başlarında, oyuncu kendi kamyonunu alabilmek için para ve kredi tasarrufu yapmak için hızlı işleri tamamlamanız gerekiyor. Oyuncu daha fazla işi tamamladıkça, mevcut altı beceriden birine yatırım yapmak için beceri puanı kazanıyor; örneğin, daha değerli yük taşımasına izin vermek veya daha uzun teslimatlar yapmalarını sağlamak gibi. Oyunun ilerleyen saatlerinde oyuncular ayrıca kamyon işlerini genişletmek için ek kamyon, garaj satın alabiliyor ve NPC sürücüleri kiralayabiliyor.

ETS 2 Haritaları

Euro Truck Simulator 2, SCS Software şirketi tarafından tasarlanmış ve oyunculara sunulmuş bir simülasyon oyunudur. Oyunun 2012’de Microsoft Windows için çıkardığı hali, Avrupa’nın günümüz halini esas aldı. Yalnızca Windows işletim sistemiyle kalmayıp daha sonra 2013’te Linux işletim sistemi ve 2015’te de MacOS sistemi içinde yayınlandı.

Oyunda 7 adet Volvo ve Renault gibi markaların bulunduğu lisanslı kamyon markaları mevcuttur. Her güncellenme sonrası yeni zenginlikler kazandırılan ETS 2 oyunu, 1.7.0 güncellenmesinde Yeni Volvo FH modelini getirmiştir. Bunun gibi daha birçok örnek mevcuttur. Peki, ETS 2 haritası nasıl ayarlanır?

Haritaların Oyuna Yüklenmesi

Eğer “ETS 2 haritası nasıl ayarlanır?” diye soruyorsanız aradığınız cevap burada. ETS 2 kamyon simülasyonu oyununda harita ayarlamak yeni oyuncular için zor gelebilir ancak nasıl yapıldığını ilk kez öğrendikten sonra kolay geliyor. İlk önce karşımıza şöyle bir tercih çıkıyor. İsterseniz kendi haritalarınızı ayarlayabilirsiniz ya da var olan yapılmış haritaları yükleyebilirsiniz. İlk olarak yapılan haritaların nasıl yükleneceği konusunda sizlere bilgi verelim. Aradığınız haritayı indirin. DLC gerekip gerekmediğini kontrol ettiğinizden emin olun. Scs dosyalarını Euro Truck Simulator 2 dizininizdeki mod klasörünüze yerleştirin. Peki, kendi haritanızı nasıl ayarlayabilirsiniz?

Kendi Haritanızı Yapın

Kendi haritanızı yapabilmeniz için mod yapmanız gerekiyor. Bunun için size Notepad ++ adlı aracı kullanabilirsiniz. Notepad ++ normal bir not defteri editörü gibidir, ancak mod yapmak için kullanımı daha iyi ve daha kolaydır.

Harita düzenleyicinin kilidini açmak için konsol ve geliştiriciyi etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için:

  • ETS 2 dökümanlarınızı açın ve g_console ile g_developer adındaki dosyaları bulun,
  • Dosyaların değerini 0’dan 1’e değiştirin,
  • ETS 2’nin ana uygulamasını bulun ve eurotrucks2.exe dosyasının kısayolunu oluşturun,
  • Ana taban adlı yeni bir klasör oluşturun ve klasör tabanının içinde harita klasörünü oluşturun.Haritanızın kaydedileceği yer burası,
  • Şimdi bin, win_x64 klasörüne gidin ve eurotrucks2.exe dosyasını sağ tıklayın,
  • Kısayol oluştur tuşuna basın,
  • Kısayolu oluşturduğunuzda, kısayola sağ tıklayın ve özellikleri girin,
  • Özelliklerde hedef, düzenleyin dizinine ekleyin,
  • Düzenleye bastığınız zaman harita düzenleyicinin yükleneceği ve düzenle derken seçtiğiniz haritanın yükleneceği anlamına geliyor,
  • Bundan sonra yapmanız gereken tek şey, uygulamanın kısayolunu yaptığımız haline tıklayıp, yönetici izni vere basıp istediğiniz gibi haritanızı düzenleyebilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken tüm adımları dikkatle uyguladığınıza dikkat edin. Aksi takdirde oyunda hatalar meydana gelebilir. Bu yazımızda sizlere “ETS2 haritası nasıl ayarlanır?” sorusuna cevap vermeye çalıştığımız gibi, oyunla ilgili de bilgiler vermeye çalıştık, umarız bilgili bir yazı olmuştur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*