ETS 2 Çevrimiçi Nasıl Bağlanılır?

5 Gösterim
0

Euro Truck Simulator 2 oyunu hakkında en çok sorulan sorulardan birisi de ETS 2 çevrimiçi nasıl bağlanılır sorusudur. Euro Truck Simulator 2 oyunu ilk ortaya çıktığı zaman tek oyunculu olarak piyasaya sürülmüştü. Daha sonra gelen DLC güncellemeleri ve ek paketleri ile oyun çoklu oyunculu bir yapıya kavuşmuştu.

ETS 2 çevrimiçi nasıl bağlanılır konusunu bu yazımızda anlatacağız. Ama bundan önce ilk olarak oyunun genel oynanışını ve tarihini anlatacağız.

Euro Truck Simulator 2 Tarihi

Euro Truck Simulator 2, SCS Software tarafından çıkarılmış olan bir kamyon simülasyon oyunudur. 19 Ekim 2012’de Microsoft Windows platformu için çıkmış olan oyun günümüz Avrupa kıtasını temel almıştır. 13 Nisan 2013’te Linux platformuna, 29 Ocak 2015’te MacOS için çıkmıştır.

Oyunda şu marka kamyonlar vardır;

  • Scania
  • DAF
  • Volvo
  • MAN
  • Iveco
  • Mercedes- Benz
  • Renault

Yedi adet lisanslı kamyon markası bulunmaktadır. Ayrıca SCS Software’nin oyuncular için paylaşmış olduğu güncellemeler ile yeni model çekiciler de oyuna dahil edilmekte, oyun dinamikleri gittikçe geliştirilmektedir.

ETS 2 Çevrimiçi Bağlama

ETS 2 Çevrimiçi Bağlama

Genişleme Paketleri

ETS 2 çevrimiçi nasıl bağlanılır, sorusu çoğu kullanıcı tarafından soruluyor. Bunun nedeni gerçekten büyük bir haritaya sahip olan oyunda başkalarıyla etkileşime girebilmek istemeleri. Oyun ilk yayınlandığı tarihten itibaren birçok genişleme paketi yayınladı. Bu paketlerde Avrupa kıtasındaki çeşitli ülkelere ait çeşitli şehirler oyuna eklendi. Bunların arasına 2019 yılında yapılan güncelleme ile Türkiye de dahil edildi. Türkiye’den Edirne, Tekirdağ ve İstanbul şehirleri Road to Black Sea güncellemesi ile oyuna dahil edilmiştir. Bu şehirlerin yanında Romanya ve Bulgaristan’dan da bazı şehirler aynı güncelleme ile oyuna dahil edilmiştir.

ETS 2 Çevrimiçi

ETS 2 Çevrimiçi

ETS 2 Oynanış

Euro Truck Simulator 2 oyununun nasıl oynanacağını çoğu oyun sever merak ediyor. Bu soruyu bu yazımızda cevaplandırmış olacağız.

Oyuncu kendine ilk olarak bir profil açar. Bu aşamada adını, şirket ismini, tercih ettiği çekiciyi, resmini ve şirketin amblemini seçer. Daha sonra başlama kentini seçer ve tercih ettiği çekiciyle küçük bir sefer yapar. Bundan sonra bankadan kredi ve firmalardan iş teklifi gelir ve oyuncu oyunu oynamaya başlayabilir.

Euro Truck Simulator 2 geniş bir alana sahiptir. Oyun dünyasının kuzeyi, batısı ve doğusu tepeler, ovalar, ırmaklarla kaplı iken güneyi Alp Dağlarından dolayı çok dağlıktır. Oyunda en dağlık yerse İsviçre ve Norveç’tir. Oyunda nerede olursanız olun her yer yeşillik, ağaçlarla, bitkilerle kaplıdır. Oyunda mevsim genelde yazdır. Kimi çekicilerde sıcaklık belirleme olanağı mevcuttur. Oyunda kar, dolu gibi hava olayları bulunmaz. Yalnızca yağmur vardır ki bunun da sıklığı oyuncu tarafından belirlenebiliyor.

Euro Truck Simulator 2 hakkında bu kadar şey anlattıktan sonra artık oyunun çok oyunculu olarak nasıl oynanacağı hakkında bilgi verebiliriz. ETS 2 çevrimiçi nasıl bağlanılır sorusunu diiğer paragrafta cevaplandırmış olacağız.

ETS 2 Çevrimiçin Oynama

ETS 2 Çevrimiçin Oynama

Euro Truck Simulator Çok Oyunculu Mod Nasıl Oynanır?

Artık oyuncular, değişik oyuncular ile oyun içerisinde firma kurarak çalışabildikleri gibi, gerçekçiliğin vermiş olduğu zevki de çok oyunculu olarak oynadığınızda anlıyorsunuz. Bu yazımızda oyunun çok oyunculu nasıl oynanacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Bunun için ilk olarak oyunu tek oyunculu olarak iki saat boyunca oynamanız gerekiyor. Bundan sonra yapılacak şeyse TruckersMP üye olup oradaki launcher programını indirmek gerekiyor. Bu programı kurduktan sonra oyuna girin. Oyuna girdiğiniz zaman çıkacak olan hesap mail ve şifresini gereken yere girin. Böylece ETS 2 MP deneyimini yaşamaya başlayacaksınız. Böylece ETS 2 çevrimiçi nasıl bağlanılır sorusunu cevaplandırmış olduk.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*