Dirt 5 Playgrounds Modu

3 Gösterim
0

Codemasters oyun geliştirici firması tarafından yayınlanacak Dirt 5 Playgrounds Modu 2020 yılının sonunda oyun sevenler ile buluşuyor. Playground modu ile dirt oyun serisinin tutkunları, kendi haritalarını tasarlayarak, heyecanlı modlar oluşturabiliyor.

Bunun yanı sıra discover özelliği ile tasarladıkları haritaları popüler listesine sokmaya çalışarak, rekabeti bir üst sınıra taşıyor. Tasarlanan haritalar, başka oyuncular ile paylaşılabiliyor. Merakla beklenen oyunun ilk tanıtımı Gamescom Opening Night Live etkinliğinde sergilendi. Rally yarış oyunlarında ilk sırada yer alan dirt serisinin çıkacak yeni modu şimdiden merakla bekleniyor. Off-road yarış oyunu hayranlarının merakla takip ettiği dirt serisi, bu yeni modu ile dünyada eşsiz bir yolculuğu çıkarmayı hedefliyor.

Akıl almaz parkurları zaten bünyesinde barındıran dirt oyunu, yeni gelecek harita yaratma özelliği ile iddaalı bir çıkışa hazırlanıyor. İlk olarak Play Station, PC ve XBox için yayınlanacak olan oyun, farklı mini modlarda oynanabilecek.

Dirt 5 Playgrounds Modu

Playgrounds Modu

Dirt 5 Playgrounds Modu İle Gelen Yenilikler

Codemasters oyun geliştirici firması’nın açıkladığına göre, yeni çıkacak dirt 5 playgrounds modu ile oyuncular kendi haritalarını tasarlayabilecek. Bunun yanı sıra haritada yüzleşilecek tüm engellerin ve materyallerin tasarımını da oyuncular kendisi yapabilecek. Oyuncular yarattıkları kendi özel arenasını bu mod ile diğer oyuncular ile paylaşabilecek.

Oyunun merakla beklenen yeni modunda, Africa Cape Town stadyumu ve Arizona gibi cezbeden haritalar da yer buluyor. Yeni özellikler ile gelen yeni mod, eşsiz bir bakış açısını ve inanılmaz bir görsel şöleni oyun sevenlere sunuyor. Grafiklerin gerçeğe aşırı yakın olması ile dikkat çeken oyun, 10 ayrı küresel konumda 70 ve üzeri rotada yarışabilme imkanı sunuyor.

New York bölgesinde tamamen donmuş East River etrafında yarışarak, Brezilya’da İsa heykelinin altında amansız mücadeleler vererek aksiyona doyacak olan oyuncular, sürekli değişen yarış şartları ve zorlu arazilerde rakiplerini alt etmek için gün sayıyor. Yeni gelen mod ile oyunculara sınırsız olasılıklar sunuluyor. Oyuncuların tamamen hayal güçlerine göre tasarlayacakları yarış alanları, sınırsız olasılıklar taşıyor.

Oyun içerisinde discover seçeneği de oyuncuları bekliyor olacak. Discover seçeneği ile en fazla önerilen ve popülerliği en yüksek olan haritaları keşfetmek kolaylaşıyor. Oyuncuların tasarladıkları haritaları discover modu ile popülerlik sırasına sokacak olan oyun, harita tasarımı konusunda oyuncular arasında ufak bir rekabette başlatıyor. Tasarlanan binlerce harita içerisinde kendi haritasını yukarılara çıkartmaya çalışacak olan oyuncular, tatlı bir rekabet heyecanı ile daha da aksiyon dolu bir yarışın içerisine giriyor.

Dirt 5 Playgrounds Modu Harita Tasarımı Nasıl Olacak?

Dirt serisinin hayranları merakla beklerken, Codemasters oyun geliştirici firması Dirt 5 Playgrounds modu hakkında yeni bazı açıklamalar yaptı. Üzerinde çalışılan bu mod ile oyuncular Cape Town ve Arizona gibi bölgelerde, kendi haritalarını dileği gibi oluşturabilecek ve diğer oyuncular ile bu haritaları paylaşabilecek.

Cape Town ve Arizona’nın ön plana çıktığı pek çok bölgede, oyuncular zorlu rampalar ve ateş halkaları gibi oyuna ait materyalleri dilediği gibi tasarlayabilecek.

Çeşitli engelleri ve parkurları hayal gücüne göre tasarlayabilecek olan oyuncular, bu haritalarda 3 farklı mini mod üzerinden amansız mücadelelere göğüs gerecek. Oyun, sisteminde barındırdığı bölgeler üzerinde kullanımına sunduğu materyalleri, oyuncuların kendi hayal dünyasına göre tasarlamasına izin veriyor.

Oyuncuların tasarladığı haritalar, oyunun belleğine kayıt edildikten sonra paylaşılabiliyor. Tamamlanmış ve paylaşılan harita üzerinden başka oyuncular ile Dirt serisinin sahip olduğu muhteşem atmosfer eşliğinde zorlu arenalarda büyük mücadelelerin aksiyonu başlıyor.

Dirt 5 Playgrounds Modu

Playgrounds Modu

Dirt 5 Playgrounds Modu Hangi Donanımla Oynanacak?

Bilindiği üzere konsol ve PC olmak üzere, iki ayrı oyun sisteminin de tutkunları çok fazla. Konsol aracılığı ile oyun oynamayı tercih edenler ve PC üzerinden oyun oynamayı tercih edenlerin arasında kalmamak için, Codemasters oyun geliştirici firması uygun bir çözüm yolu bulmuşa benziyor. Yayınlanacak Dirt 5 Playgrounds modu aynı anda hem konsol, hem de PC versiyonu olarak satışa sunulacak.

İki ayrı donanımda satışa sunulacak olan oyunun sahip olduğu yüksek grafikler sebebi ile PC versiyonunun oynanışı, sağlam bir bilgisayar sistemi gerektirecek. En yüksek grafikler ile oynandığında, adeta gerçekte ayırt edilemeyen görsellik sunan Dirt 5 Playgrounds Modu oyunu zengin içeriği ile şimdiden oyuncuların sevgisini tam anlamıyla kazanmış ve oyun piyasasına damgasını vurmuş görünüyor.

Dirt 5 playgrounds modunun 9 Ekim 2020 tarihinde satışa sunulacağı donanımlar şu şekilde sıralanıyor;

  • Play Station 4
  • XBox One
  • PC

9 Ekim 2020 tarihinde Play Station 4, XBox One ve PC için satışa sunulacak olan oyun, yeni nesil konsollar olan Play Station 5 ve XBox Series X için ise 2020 sonunda piyasaya sürülecek. Oyunun Google Stadia için olan versiyonunun da 2021 yılının başında satışa sunulması hedefleniyor.

Dirt 5 Playgrounds Modu Erken Satış Var Mı?

Codemasters oyun geliştirici firması tarafından geliştirilen Dirt 5 Playgrounds modu Steam ve Microsoft Store’da ön siparişe şimdiden sunuldu. Bunun yanı sıra, Play Station Store üzerinden de ön siparişi verilebilen Dirt 5 Playgrounds Modu uygun fiyatlı standart sürümü ile satın alınabiliyor. Oyunun Amplified sürümünü almak isteyen oyuncularsa, standart sürümden daha yüksek bir ödeme yaparak, amplified sürüme sahip olabiliyor. Şimdiden yüksek ön satış rakamına ulaşmış olan oyun piyasasında iz bırakacağa benziyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*