Detroit: Become Human PC Sistem Gereksinimleri

3 Gösterim
0

Detroit Become Human 2018 yılında Playstation tutkunları tarafından en fazla oynanan oyunlardan birsidir. Quantic Dream tarafından geliştirilmiş olan oyun macera ve aksiyon türünde bir oyundur ve yayınlandığı tarihte itibaren oyunu oynamak için Playstation alımlarını artırmıştır. Oyun severler tarafından çok fazla sevilen bu oyunun PC üzerinde de oynanabilmesi için çalışmalar yapılmıştır. PC üzerinde oyuncular tarafından çok sevilen bu oyunu oynamak isterseniz eğer Epic Games Store üzerinden ücretini ödeyerek satın alabilirsiniz. Ancak satın alma sonrasında bilgisayar üzerinde oyunu oynayabilmek bilgisayarınızın oyunun sistem gereksinimlerini taşıması gerekir. Sizler için hazırladığımız Detroit: Become Human PC sistem gereksinimleri sayesinde bilgisayarınızın oyun için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Oyun İçin Belirlenmiş Olan Sistem Gereksinimi Bilgileri

Detroit: Become Human PC sistem gereksinimleri bilgisayarda bulunan yazılım ve donanım parçalarının özelliklerinden oluşur. Bilgisayar parçalarının belirlenen bu özelliklere ve yazılımlara sahip olması sayesinde oyun sorunsuz bir şekilde oynanabilir.

Detroit Become Human için bilgisayarın uygun olup olmadığı şu bilgilerin kontrolü sayesinde anlaşılır;

  • İşletim sistemi
  • Ekran kartı
  • İşlemci
  • Bellek
  • Ses kartı
  • Depolama alanı
  • Directx sürümü
  • Vram (video ve grafik belleği)

Oyunu oynamak istiyorsanız bilgisayarınızın bu özelliklere sahip olup olmadığını araştırmanız gerekir. Bilgisayarınız uygunsa oyunu satın alıp oynayabilirsiniz eğer bilgisayarınız oyun için uygun değilse de bilgisayarınızı veya bilgisayarınızda bulunan elemanları değiştirebilirsiniz.

Detroit: Become Human

Detroit: Become Human

Oyun İçin Gerekli Olan İşletim Sistemi Özellikleri

Bilgisayar için kullanılacak Detroit: Become Human PC sistem gereksinimleri şirket tarafından açıklanmıştır. Şirket açıkladığı bu gereksinim bilgileri içerisinde minimum ve önerilen gereksinimler vardır. Buna göre de kişiler minimum özelliklere veya önerilen özelliklere göre bilgisayar satın alabilirler.

Oyun için açıklanan sistem gereksinimi bilgileri arasında ilk sırayı işletim sistemi yer alır. Çünkü oyunun yönetimi ve doğru bir şekilde oynanabilmesi için uygun işletim sisteminde kullanılması gerekir. Oyun için açıklanan minimum ve önerilen işletim sistemi sürümü Windows 10 64 bit’tir. Bu işletim sistemi veya daha üst sürümlerde oyun çalışabilir ancak alt sürümlerde oyunun açılmaması, düzgün çalışmaması ve bilgisayarın oyunu kaldıramaması gibi sorunlar yaşanabilir. Bu sebeple eğer oyunu satın almak istiyorsanız bilgisayarınızın Windows 10 64 bit’lik işletim sistemine sahip olması gerekir.

Oyun İçin Gerekli Olan Bellek Ve Depolama Alanı Özellikleri

Detroit: Become Human PC sistem gereksinimleri içerisinde işletim sisteminin uygunluğu yanı sıra bellek ve depolama alanının da uygun olması gerekir. Aksi takdirde bellek yetersizliği sebebiyle sıkıntılar yaşanır. Oyun için minimum bellek özelliği 8 gb ram bellek iken önerilen bellek 16 gb ram bellektir.

Bellek yanı sıra bilgisayarın sahip olması gereken depolama alanı ise minimum ve önerilen olarak 55 gb ram’dir. Bu özelliklere sahip bir bilgisayar belleğine sahipseniz eğer oyunu satın alarak bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

Oyun İçin Gerekli Olan İşlemci Marka Ve Model Özellikleri

Bilgisayarın beyni olarak nitelendirilen işlemci bilgisayarın çalışmasını ve verilerin akışını sağlayan bir parçadır. Bu nedenle Detroit için bilgisayarın oyunun oynanabilmesini sağlayacak ve oyun verilerini doğru okuyacak bir işlemciye sahip olması gerekir.

Oyunu satın almak isteyen kişiler için tavsiye edilen iki farklı markaya ait işlemci vardır. Bu işlemciler İntel Core ve Amd işlemcilerdir. Ancak bu işlemcilerin modelleri ve sürümleri minimum ve önerilen şekilde farklılık gösterir.

Oyun için işlemcilerin sahip olacağı minimum özellikler şunlardır; İntel Core i7 3770 ve AMD FX 8350 işlemcilerdir. Önerilen işlemci özellikleri ise İntel Core i5 8400 ile AMD Ryzen 5 1600 işlemcilerdir. Oyunu oynayabilmek için bu işlemci marka ve modellerinden birisine sahip olmanız gerekir.

Detroit: Become

Detroit: Become

Oyun İçin Gerekli Olan Ekran Kartı Ve Ses Kartı Özellikleri

Detroit: Become Human PC sistem gereksinimleri arasında ekran kartı ve ses kartı da yer alır. Oyun görüntü ve efekt açısından zengin bir oyun olduğu için bilgisayarda bulunan ekran kartının görüntüyü taşıyabilecek kapasiteye sahip olması gerekir. Aksi halde oyun açılsa bile ekran kartı görüntüyü taşıyamaması sebebiyle kaliteli bir görüntü vermeyebilir.

Kaliteli bir görüntü için oyunun yükleneceği bilgisayarın Nvidia Geforce ve Amd Radeon ekran kartlarından birisine sahip olmaları gerekir. Ekran kartının sahip olması gereken minimum model özellikleri ise Nvidia Geforce için Gtx 780 Amd Radeon için ise Hd 7950’dir. Ekran kartı için önerilen model özellikleri ise Nvidia Geforce için Gtx 1060 ve Amd Radeon içinse Rx 580’dir.

Oyunun seslerinin doğru bir şekilde çıkabilmesi için bilgisayarın ses kartının da oyuna uyumlu olması gerekir. Ses kartının oyuna uyumlu olması içinse bilgisayarda bulunan DirectX sürümüyle uyumlu olması gerekir. Eğer bilgisayarınızda bulunan DirectX sürüm 11 ise ses kartının da bu sürüme uyumlu olması gerekir.

Oyun İçin Kullanılabilecek VRAM Özellikleri

Bilgisayarlarda bulunan VRam bir grafik belleğidir ve görüntünün ekrana yansımadan önce tutulduğu yerdir.

Bu neden VRam’in oyunu kaldırabilecek güçte olması gerekir. Aksi takdirde oyun oynanırken grafik belleği hatası sebebiyle oyun durdurulur veya sürekli olarak hata verir. Bu sebeple Detroit Become Human oynamayı isteyen kişilerin kullandıkları bilgisayarlarda bulunan VRam özelliklerini bilmesi ve uygunluğunu araştırması gerekir. Eğer VRam oyun için belirlenen kriterlere uymuyorsa yükseltme işlemlerinden yararlanarak oyunu oynamayı sağlayabilirler.

Oyun için bilgisayarlarda bulunması gereken VRam özellikleri minimum olarak 3 gb ve üzeri ve tavsiye edilen olarak ise 4 gb ve üzeri olmalıdır. Eğer oyuna sahip olmak istiyorsanız grafik belleğinizi kontrol etmeniz gerekir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*